İshak Alaton kimdir

'Hakkında bilgi' forumunda ZeuS tarafından 24 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. İshak Alaton biyografisi

  İshak Alaton kimdir hakkında bilgi; İshak Alaton Musevi asıllı Türk vatandaşıdır. İshak Alaton 1927 yılında İstanbul'da doğdu.İshak Alaton, Alarko Şirketler Topluluğu yönetim kurulu başkanıdır. Leyla Alaton'un ve Vedat Alaton'un babası ve iş ortaklarıdır.

  İshak Alaton 8. sınıfa kadar Şişli Terakki'de ve Saint Michel'de okudu.Maddi yetersizlik nedeniyle liseden sonra okuyamadı.İshak Alaton ailesine bakabilmek için Mehmet Kavala şirketinde getir-götür işlerine başladı. Volvo ithal eden şirket aracılığıyla İsveç Konsolosu ile tanışınca şansı bir anda değişti. İsveç'te bir lokomotif fabrikasında kaynakçılık yapmaya başladı.

  Bu yıllar İshak Alaton'un dünya görüşünün şekillendiği, sosyal demokrasiyle tanıştığı yıllar oldu. İnsan haklarına saygılı, gelir dağılımının diğer dünya ülkelerine göre mükemmele yakın olduğu İsveç'e hayran kaldı.
  İshak Alaton 28 yaşında Türkiye'ye dönerek Üzeyir Garih ile birlikte Bankalar Caddesi'nde Vefai Han'da bir göz odada ortaklık kurdu. 2000 yılında 46. kuruluş yılını kutlayan 6 bin çalışanlı Alarko Holding'in temeli atılmış oldu.
  [​IMG]
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 23 Aralık 2012
Yükleniyor...
- İshak Alaton kimdir Forum Tarih
Harputlu İshak Efendi Kimdir Kısaca Hakkında bilgi 20 Temmuz 2012
Ebû İshak-I Şirazi Kimdir Kısaca Biyografi 6 Haziran 2012
Ebû İshak El-Fezari Kimdir Kısaca Hakkında bilgi 22 Mayıs 2012
Ebû İshak İbrahim Bin Müvelled Kimdir Kısaca İslami Bilgiler 22 Mayıs 2012