İsa'nın yüzü bilgisayarda belirdi

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 1 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. İsa'nın yüzü bilgisayarda belirdi

  İsa nın yüzünü meydana çıkardığını idda eden bilgisayar sanatçısı Ray Downing dijital teknolojiyi kullanarak İsa'nın yüzünü ortaya çıkardığını söylüyor

  [​IMG]

  Çıkış noktasıysa İsa'nın çarmıhtan indirildikten sonra sarıldığı iddia edilen ve üzerinde bir silüet bulunan kanlı kumaş 'Torino Kefeni'...

  Kumaştan elde edilen bilgiler, örtünün üzerindeki iki boyutlu lekenin, üç boyutlu bir imaja dönüşmesine temel oluşturmuş. Downing, 1978’de özel izinle kumaşı inceleme fırsatı bulan Colorado Üniversitesi’nden fizikçi John Jackson ve ekibinin elde ettiği bilgileri analiz etmiş.
  Downing işlemi, “Örtüden kanı kaldırdık ve bilgisayarda izole ettik, böylece transparan bir arka plan elde ettik” diye anlatıyor.

  ‘Gerçeğe en yakını bu’
  Studio Macbeth adlı şirketin başkanı olan Downing, son teknoloji yardımıyla elde ettikleri figürün, popüler İsa figüründen farklı olduğunu söylüyor.

  İsa’nın yüzüyle ilgili çok sayıda data toplayan ve grafik sanatçılarından oluşan ekiple, bir sene süren çalışma sonucu görüntüyü tamamlayan Downing, elde ettiklerinin İsa’nın gerçek haline en yakın görüntü olduğunu da iddia ediyor.

  01 Nisan 2010 12:30
  mynet
   
Yükleniyor...
- İsa'nın yüzü bilgisayarda Forum Tarih
Hazreti İsa'nın Hayatı Kısa İslami Bilgiler 20 Nisan 2012
Hz. İsa'nın Duaları Dualar ve Faziletleri 1 Mart 2011
Hz. İsa'nın Duası Dualar ve Faziletleri 10 Kasım 2010
Neden Milat Hz. İsa'nın Doğumu Olarak Geçmektedir? Bunları biliyormusunuz 15 Haziran 2010