İş Kurmak için 27 Bin TL Hibe Almanın Şartları

'Ders çalışıyorum' forumunda Misafir tarafından 28 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. İş Kurmak için 27 Bin TL Hibe Almanın Şartları nelerdir

2. Cevap: İş Kurmak için 27 Bin TL Hibe Almanın Şartları

İşkur ve kosgeb ortaklığında 97 bin liraya kadar kredi alabiliyorsunuz. Bu miktarın 27 bin lirasını hibe alabilirsiniz. Ama bazı şartları var. Öncelikle 18 yaşını bitirmeniz lazım. Ayrıca en az ilköğretim mezunu olmanız lazım. Daha sonra işkur ve kosgeb ortaklığında düzenlenen sertifika programına katılmanız ve sertifikayı almanız lazım. Daha sonra başvurunuzu yapabiliyorsunuz. Kredinin %20 si geri ödemesiz olacak. Geri ödeyeceğiniz miktar ise 24 ay sonra başlıyor. Göreceğiniz derslerde amaç sizi proje üretmeye teşvik etmek.Eğer aklınızda bir iş varsa ve yeterli sermayem yok diyorsanız,bankalarda kredi vermiyorsa bu kursa katılmanız lazım.

Girşimci olarak başvuranların arasında yapılacak sınav sonrası girşimcilik kursuna katılmaya hak kazananlar 72 saatlik bir eğitim alacak.Bu eğitim sonrası girşimcilik belgesi alacaksınız.Belgeleri alan girşimciler hazırladıkları projeleri KOSGEB e sunacaklar.Porjeniz kabul olduktan sonra kuruluş desteği için 5000 TL,Makine-teçhizat için 10000 TL,işletme giderleri içinde 12000 TL verecek.Bu 12000 Lira yalnız toplu verilmiyor. Yıl içinde parça parça veriliyor.Bu 27000 liranın tamamı hibedir. Geri ödemesizdir.İşinizi oturttunuz ve büyüyorsunuz. 70000 TL faizsiz kredi alabiliyorsunuz bu sefer başvuru yaparak. Bu 70000 ide 24 ay sonra 36 ay vade ile ödemeye başlıyorsunuz

Kosgeb ve İşkur Kredi şartları Nelerdir? Ne yapmak Gerekir?

Öncelikle vergi kaydınız olması gerekli

Bulunduğunuz şehirdeki ticaret odasına kayıtlı olmanız gerekli

Bunlardan sonra kosgeb kaydı ile birlikte yıllık değerlerinizi gösteren mali bilanço,işletme hesap özetiniz, ve birkaç gerekli evrakla kosgeb e başvuru yapıyorsunuz.

sektörler için tıklayınız

Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız