İrfan Bakır Kimdir, Hayatı

'Biyografi' forumunda YAREN tarafından 19 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

1. İrfan Bakır biyografi,
    İrfan Bakır hakkında bilgi

İrfan Bakır Kimdir

İrfan BAKIR Mühendis..12 Haziran 2011 Türkiye Genel Seçimleri CHP Isparta Milletvekili Adayı

İrfan Bakır’ın Isparta CHP İl Merkezi’nde yaptığı açıklamalar:

“12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak milletvekili genel seçimlerinde; partili arkadaşlarım, sivil toplum kuruluşları, dairemde çalışanlar, köy muhtarları ve belediye başkanlarının teşvikiyle; 1978 yılından itibaren, 32 yıldır sürdürdüğüm DSİ. 18. Bölge Müdürlüğündeki görevimden istifa ederek aday adayı olmaya karar verdim.

1954 yılında Yalvaç'a bağlı Kurusarı Köyü'nde doğdum. İlk, orta öğrenimimi Yalvaç'ta yaptım. Öğretmen merhum Tahir Bakır'ın oğluyum.

1977 yılında Ankara Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi, Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun oldum ve 1978 yılında DSİ. 18. Bölge Müdürlüğünde göreve başladım. Isparta başta olmak üzere Burdur, Afyonkarahisar illeri ile Konya'nın Akşehir ve Tuzlukçu ilçelerini kapsayan geniş bir alanda hizmet verdim.

Enerji üretim tesisi Karacaören 1 Hidroeiektrik santralinde kontrolörlük yaptım. Günümüze kadar 317 sulama kooperatifinin genelinde, yeraltı sularının enerji nakil hattı projelerinin yanında, pompa montajında çalışarak çiftçi ve köylümüz ile iç içe oldum. Ayrıca 16 adet büyük yerüstü sulamasının ve 42 adet pompa istasyonun proje-montaj çalışmalarında bulundum.

1997 yılında bölge müdür yardımcılığı görevine atandım. D.S.İ. 18. Bölge Müdürlüğünün faaliyet, gösterdiği her alanda, projelerin gerçekleşmesinde yöneticilik görevi yaptım. Sürdürmekte olduğum bölge Müdür yardımcılığı görevinden 10 Mart 20İl'de milletvekili genel seçimlerine katılmak için istifa ettim. Eşim emekli öğretmen, 2 çocuk babasıyım.

Kaynak: ozyalvac.com