iPhone telefonu Wi-fi-hotspor olarak kullanma

'Teknoloji Haberleri' forumunda HazaN tarafından 1 Mayıs 2014 tarihinde açılan konu

1. Eğer iPhone marka telefonunuzu wi-fi-hotspot olarak kullanamıyorsanız yapmanız gerekenler;
    Öncelikle sorun giderme kılavuzunu başlatın ama önce internet bağlantınız olup olmadığını kontrol edin.
    Eğer internet bağlantınız yok ise sorun muhtemelen bu yüzdendir ama internet bağlantınız olduğu halde internete bağlanamıyorsanız muhtemel sebeplerden bi r tanesi bağlanacağız cihaza yanlış şifre vermişsinizdir tekrar deneyin ve doğru şifreyi girin.
    Yine sorun yaşıyorsanız hep birlikte telefonu kişisel hotspor olarak yeniden adım adım yapılandıralım.
    Telefonunuzun ayarlar bölümüne girin ve Kişisel Erişim Noktasına basın.
    iphone_erisim_noktasi.

Kişisel Erişim Noktası yanındaki göstergeyi yeşil konuma gelecek şekilde basın. Bu arada size wifi ve bluetooth etkinleştirmesi sorulabilir bu özellikleri aktif hale getirilmesini sağlayın.
    iphone_wifi_hotspot.

Wi-fi parolası yazısına basın ve istediğiniz şifreyi girip Bitti'ye dokunun.
    iphone_wifi_hotspot2. iphone_wifi_hotspot3.

Şimdi telefonunuzun kişisel hotspot'una bağlanacak cihazda wi-fi yi etkinleştirin, erişebilir wi-fi şebekeleri listesini bulun ve orda cihazınızı seçin. Yukarda belirlediğiniz şifreyi diğer cihaza girin ve bağlantı kurun.

Artık iPhone telefonunuzu wi-fi-hotspot olarak kullanabilirsiniz. Eğer hala sorun yaşıyorum diyorsanız telefonunuzun yazılım güncellemesini kontrol edin. ve yukardaki işlemleri yeniden yapmayı deneyin.