iphone işletim sistemi nasıl yüklenir

'Teknoloji Haberleri' forumunda Mahmut 34 tarafından 12 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

1. iphone işletim sistemi nasıl yüklenir

Geçenlerde internette gezinirken rastladım böyle bir başlığa. Şimdi ne desem bilemedim. Hiç düşünmemiştim android telefonuma iphone işletim sistemi kurma işlemini yapmayı. Ama çoğu insan benden önce düşünmüş ve çoktan harekete geçmiş bile. Bu konu hakkında biraz araştırma yapacak olursanız aslında hep aynı yorumları göreceksiniz. Çoğu sahte hesaplar ile yanlış işlemler yapıyor diyor mesela. Gerçekten böyle bir olasılık var mı eminim siz de benim kadar merak ediyorsunuz. Bende bu yüzden bir araştırma yaptım. Yaptığım araştırmalar sonucunda ise Android işletim sisteminize İos’u yükleyememeniz sonucu ile sonuçlandı. Android tabanı kaldıramadığı için bir süre sonra yavaşlama ve o mükemmel son ile sonlanıyor telefonunuz. Yani çöküyor. Fakat ısrarla ben İos’u seviyorum, İos kullanmak istiyorum diyorsanız eğer launcher uygulamaları sayesinde telefonlarının ara yüzlerini İos yaparak kullanabilirler. Kullandıktan sonra tatmin olacağınızdan eminim. Çünkü gerçek bir Iphone ara yüzünden hiçbir farkı yok. Tam anlamı ile elinizde ki android telefonunuzu Iphone yapabiliyorsunuz. Espier Launcher benim tercih ettiklerim arasında. Başka launcher programları olarak ise Go keyboard, Go sms pro şeklinde launcherler önerebilirim. Peki, bunları nereden indireceğim diye düşünüyor olabilirsiniz. Hiç düşünmenize gerek yok. Androidin marketi olan Google Play Store’den bu uygulamaları rahatlıkla indirip telefonunuz da fark yaratabilirsiniz. Yavaşlama olur mu ne kadar verim alırsınız orasını bilemiyorum fakat şu bir gerçek ki nasıl dişinize takma diş takınca istenilen performans alınamıyorsa android telefona da İos programını yüklemekle yüzde yüz İos verimi almayı beklememelisiniz. Telefonunuzun modeline göre de bu durum değişecektir. Daha iyi verimli bir telefonsa daha rahat kaldırabilir bu ara yüzü ama normal şartlar altında söylenebilecek bir telefon ile de ios’dan verim alabilir misiniz orası biraz tartışılır. Zaten internette ki yorumlardan da baktığınız zaman kullananların telefonları her ne kadar yüksek olursa olsun verim alamadıkları yönünde. Bir de şu yönden düşünmek lazım, eğer böyle bir durum olası olsaydı zaten telefon üreticileri bunu seçenek olarak sunar o telefonları da daha fazla paraya satarlardı. Bu durum da kafa karıştırmaya yetti bence.