iPad Şimdilerde Askeri Uygulamalarda

'Teknik Yardım' forumunda cCasT tarafından 7 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. iPad
    iPad Şimdilerde Askeri Uygulamalarda
    iPad Şimdilerde Askeri Uygulama

Günlük hayatta her alanda karşımıza çıkabilmeyi başaran Apple‘ın son oyuncağı iPad, şimdilerde askeri uygulama için hizmet etmeyi planlıyor.
    iPad’ler şimdiye kadar sağlık sektöründen eğitime kadar birçok alanda farklı fonksiyonlarla kullanılıyordu. Ve son planı ise Amerikan ordusuna hizmet edeceği yönünde oldu. iPad’in yeni uygulaması ordunun Washington’da düzenlediği etkinlikte tanıtıldı ve yeni uygulama ile askeri birliklerin hareketinin iPad üzerinden takip edilebileceğinin sunumu yapıldı. Ayrıca uygulama komutanların, kuş bakışı olarak birliklerin konumunu ve hareketini kontrol edebilen bir yapıya sahip. Uygulama verilere SoldierEyes adı verilen bir sistemle erişiyor. iPad’in uygulaması ile müttefik kuvvetler aynı renklerle işaretleniyor ve bu imkan sayesinde kaza riski de ortadan kaldırılmış oluyor.
    Askeri alana da hizmet etmeye başlayan Apple, giderek ulaşım alanlarını genişletiyor. Engellenemez bir yayılma süreci gösteren Apple, tanıtım aşamasında yaptığı mini açıklamada askeri güçlere yardım etmek kendilerini oldukça gururlandırdığını ve her zaman bu tür görevlere hazır olduklarını belirtti.