İpad İle İphone Arasındaki Fark

'Teknoloji Haberleri' forumunda EyLüL tarafından 11 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

 1. İpad İle İphone Arasındaki Farklar  Apple, senede bir yeni bir iPhone ve iPad modeli çıkartıyor. Genelde de her bir model arasında yaklaşık 12 ay oluyor. (Gerçi iPhone 4S’te bu süre 16 aya çıkmıştı.) iPad 2′nin de geçtiğimiz yıl Mart ayı başında duyurulduğunu düşünürsek, yeni iPad modelinin de yakında duyurulacağını varsayabiliriz.

  iPad, Apple firması tarafından geliştirilen bir tablet bilgisayardır. iPod Touch ile aynı özelliklere sahip olmasına ek olarak dört kat daha büyük ekran özelliği sunarak bu ekran sayesinde yazıcıdan çıktı alma, video, fotoğraflar ve media dosyalarını multi-touch işlemler ile kullanmaya olanak sağlıyor. Wi-Fi kanalıyla internete bağlanabiliyor ve bazı modellerde 3G özelliğini sunuyor.

  iPhone, Apple tarafından tasarlanan ve üretilen multimedya ve internet özelliklerini destekleyen akıllı telefondur. iPhone'da dahili kamera, yazılı mesajlaşma ve görsel sesli mesajlar, taşınabilir medya çalar, Safari internet tarayıcısı, e-posta ve kablosuz internet özellikleri bulunmaktadır.

  Dışarıdan ilk bakıldığında aralarında tek farkın, iPad’in ekranın daha büyük olması ve pilinin daha uzun dayanması gibi gözüküyor. Fakat pratikte aralarında önemli farklar mevcut.

  iPhone ve iPad arasındaki temel farklardan konuşmaya başlarken öncelikle en çok sorulan iPad 3G ile telefon görüşmesi mümkün mü SMS atabiliyor muyuz gibi soruları cevaplamak gerekiyor.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 25 Mayıs 2013
Yükleniyor...
- İpad İle İphone Forum Tarih
İpad İle İphone Senkronizasyon Teknik Yardım 16 Eylül 2012
İpad ile Kredi Kartı Okutmak Mümkün Teknoloji Haberleri 17 Mayıs 2016
İpad İle Uzak Masaüstü Bağlantısı Teknoloji Haberleri 20 Ekim 2012
İpad İle Laptop Arasındaki Farklar Teknik Yardım 23 Eylül 2012