İnternetteki Sağlık Bilgileri

'Sağlık Rehberi' forumunda ZeuS tarafından 4 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Doktorlar internetteki sağlık bilgilerinden şüpheli
  Her 3 doktordan biri, internetteki sağlık bilgileri yüzünden hastaları ile olan ilişkilerinin zorlaştığını ve güvenilirliklerinin azaldığını düşünüyor.

  [​IMG]

  İspanya Miguel Hernandez Üniversitesi'nden bilim adamlarının yaptığı araştırmaya göre, hasta olsun ya da olmasın, interneti bu amaçla ''kurcalayan'' insan sayısı her geçen gün artarken, bu durumdan memnuniyetsizlik duyan doktor sayısı da buna bağlı olarak artıyor.

  İspanyol bilim adamlarının ''Atención Primaria'' isimli dergide de yayınlanan araştırmasında, her yüz İspanyol'dan 40'ının sağlıkları ile ilgili olarak internette bilgi aradığını ve buna karşılık her üç doktordan birinin, internetteki Sağlık bilgileri yüzünden hastaları ile olan ilişkilerinin zorlaştığını ve güvenilirliklerinin azaldığını düşündüğünü belirledi.

  İspanyol Sağlık Sistemi'ne kayıtlı doktorlar arasında yapılan araştırmada öne çıkan bir başka bulguya göre de, hastaların yüzde 90'dan fazlası, tedavi olacakları doktor ile ilgili internette bilgi arıyor.

  Doktorların sadece yüzde 20'si ise internetin hastaların özgürlüğünü artırdığını düşünüyor.

  İtalya'daki Florance Üniversitesi tarafından bu yıl yapılan araştırmada da, doktorların, özellikle internet sitelerindeki ilaç reklamları ile ilgili endişe duyduğu belirlenmişti.
  alıntı
   
Yükleniyor...
- İnternetteki Sağlık Bilgileri Forum Tarih
İnternetteki Bilgiler Ne Kadar Doğru? Sağlık bilgisi 19 Temmuz 2011
Gençlerin internetteki gizli hayatı Teknik Yardım 6 Temmuz 2010
İnternetteki ilginç satışlar Güncel Bilgiler 16 Haziran 2010
ArdaTuran İnternetteki Resimlere İsyan Etti Spor Gündemi 6 Şubat 2009