İnternetine Dikkat Et

'Teknik Yardım' forumunda YAREN tarafından 16 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

  1. Alman hükümetinin desteğiyle geliştirilen,Uluslararası Gençlik Çalışmaları kapsamında “Watch Your Web” yani “İnternetine Dikkat Et” adlı proje ile internet kullanıcıları eğlenceli ancak uyarıcı sesler sayesinde tehlikelere karşı uyarılıyor.

    Deutsche Welle’nin haberine göre, Facebook ya da Almanya’da öğrencilerin kullandığı SchülerVZ gibi sosyal paylaşım sitelerinin yaygınlaşmasıyla kimliklerini ortaya koyan pek çok insan sorunlarla karşılaşıyor.

    İletişim Pedagojisi Araştırmaları Derneği Süd-West’in bir çalışmasına göre 12 ve 19 yaşları arasında her dört gençten biri, bu tür sorunlarla karşılaşıyor. Ancak çoğu zaman bu sorunlarla nasıl mücadele edileceği bilinmiyor.

    Başlatılan bu kampanyayla, kullanıcılar eğlenerek tehlikelere karşı uyarılmış oluyor. Gençler, eğlenceli işaret ve seslerle tehlikelere karşı uyarılıyor. İşaretleri tıklayan kişiler, dünyada ne tür tehlikelerle karşılaşabileceklerini görüyor. Örneğin, “şeytan”, yani bilgisayardaki uyarıcı ses devreye girerek, “Sen internette bir şey anlatırken aslında herkesin okuduğunu biliyor musun? İnternetine dikkat et” uyarısında bulunuyor.
     
Yükleniyor...
- İnternetine Dikkat Forum Tarih
Cep Telefonundan Bilgisayarın İnternetine Bağlanma Teknik Yardım 14 Ağustos 2012
Türkiye’nin matematik ve özel konumunu dikkate alarak bölgedeki durumu Ders çalışıyorum 3 Eylül 2016
Kozmetik Ürün Seçerken Dikkat Kadınca 19 Mayıs 2016
Abiye elbise alırken nelere dikkat etmeliyim? Kadınca 18 Mayıs 2016