İnternetin Nerelerde Yararlı Olduğu Hakkında Bilgi

'Teknik Yardım' forumunda EyLüL tarafından 12 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu


 1. İnternet Hayatımızda Nerelerde Yararlı Oluyor  İnternetin Nerelerde Yararlı Olduğu Hakkında Kısaca Bilgi

  İnternetin nerelerde yararlı olduğu konusu oldukca geniş kapsamlı bir konudur.Her şey doğru ve orantılı kullanıldığı zaman, işlevini tam anlamıyla yerine getirir. İnternetin Nerelerde Yararlı olduğu hakkında bilgi...

  internet sayesinde, birçok bilgiye ulaşma imkanı buluyoruz. Kişi sınırlarını bildiği sürece, sınır dışına çıkmaz. Sınırların dışına çıkan insanlar yüzündende, diğer internet kullanıcılarını bilgi veya görsellikten yoksun bırakmakta, adil bir davranış biçimi olamaz. İnternet günümüzde tutulan ve her kesime hitap edebilecek kadar geniş bir bilgi ve görsellik ağıdır. Tıpkı bir çiçek bahçesi gibi. Her türlü renkte ve türde çiçek bulunur misali bilgi bulunmaktadır.

  İnternet bir medya aracıdır: Gazeteler, dergiler, yazarlar, internet haber siteleri, son dakika haberleri elinizin altındadır. Hatta radyo dinleyebilir, TV de izleyebilirsiniz.

  İnternet sanal bir devlettir: Devlet (Kamu) siteleri üzerinden birçok resmi işlem artık internet üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

  İnternet sanal bir bankadır: İnternet bankacılığıyla nakit para çekmek/yatırmak dışında neredeyse bütün bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

  İnternet sanal bir mağazadır: Alışveriş siteleri aracılığıyla aklınıza gelebilecek hemen hemen her türlü eşya veya malzeme satın alabilirsiniz.

  İnternet bir paylaşım aracıdır: Kendi kişisel sitenizi blogunuzu birkaç dakikada oluşturabilir, yazı, resim, dosya gibi paylaşmak istediğiniz herşeyi dünya çapında yayınlayabilirsiniz. Bunları yapmak için site açmak şart değil, forumları, sosyal ağları veya bunlara benzer paylaşım sitelerini de bu amaçla kullanabilirsiniz.

  İnternet sanal bir mağazadır: Alışveriş siteleri aracılığıyla aklınıza gelebilecek hemen hemen her türlü eşya veya malzeme satın alabilirsiniz.