İnternet Üzerinden Öğretmenlik Yapın Para Kazanın

'Genel Türk Tarihi' forumunda Demet tarafından 13 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

1. Demet

Demet Editör

İnternet Üzerinden Öğretmenlik Yapın Para Kazanın

Yaşamımızı çok kolaylaştıran internet bize her konuda yardımcı olmaktadır. Bu konuların bir sınırlaması yoktur. Eğer iş arıyorsanız bu sizin için kaçınılmaz bir fırsattır. Bunun adı ücretli öğretmenliktir. İlk olarak bunun ne olduğunu anlatalım. Ben çocuk okutan bir aileyim günümüzde dershaneler kapanmıştır. Çocuklara daha iyi bir eğitim verilmesi için araştırmalar artırılmıştır. Ben internet üzerinden çocuğuma ders aldırmaktayım buda çocuğun bilgisayar başında daha kaliteli vakit geçirmesine sebep vermektedir. İnternet üzerinden nasıl olduğu ise ihtiyaç duyulan dersler tespit ediliyor derslerin verildiği sitelere giriliyor, oradaki öğretmenlerin, çocuğa vereceği dersi görüşülüyor. Böylece çocuklarda faydalanıyor. İnternetten öğretmenlik başvurusu bakanlığa bağlı eğitim kurumlarının ihtiyaç duyulan açık kadroları kapatmak için tercih ettikleri bir sistemdir. İnternetten başvuru yapabilmek içinde belli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Öğretmenlik çok kutsal bir meslektir. Çünkü öğretmenlik dünyayı değiştirmenin en eğlenceli yoludur. Yeni nesil çocukların da internet üzerinde ne kadar fazla vakit geçirmeyi sevdikleri de ortada. Bu sebeple internet üzerinden öğretmenlik hem o işi yapanlar için hem de bilgisayar basındaki öğrenciler için zevkli hale gelmiştir. Bu şekilde herhangi bir dersten bilgi almak isteyen öğrenciler kendileri bu sitelere başvurarak videolar yolu ile ders alabileceklerdir. Öğretmenlik çeşitli kurumlarda öğrencilere istenilen seviyede bilgi vermektir. Artık günümüzde bu internet ortamına da taşınmıştır.

Bu mesleği yerine getirebilmek için gerekli eğitimin alınması şarttır. Öğretmenlikle, bilgi öğretmek, yol göstermek, terbiye etmek manasına gelen eğitim, temel esastır. Öğretmenliğin bir meslek olarak seçilmesi bu mesleğin icra edilmesinin en belirgin örneği sofistlerdir. Sofistler yerleşim yerlerini dolaşarak halkı eğitirlerdi. Artık öğretmenlik yapmak için sadece devlet kurumlarını beklemeye gerek kalmamıştır. Evlerimizde çocuklara kolaylıkla bu eğitim ulaşmaktadır. Eskiden evlere öğretmen tutularak çocukların eksik kaldığı konularda destek alınmasını sağlardık şimdi internet çağının olduğu zamandayız her şey daha kolay ulaşabilmekteyiz. İnternet öğretmenliği de bunların arasında bulunmaktadır. Biz evden internete bağlanarak canlı canlı ders anlatılmasını sağlamaktayız. Çocuklar ev içerisinde ne yaptığını takip ederek eğitim almalarını sağlamaktayız. İnternetten öğretmenlik başvurusu, milli eğitim müdürlüklerine internet üzerinden yapılmaktadır. Bu şekilde internet yolu ile mesleklerini ortaya koyan birçok öğretmen mevcuttur işlerini internet üzerinden icra ederek para kazanılabilir.