İnternet neden çöktü 27 nisan

'Haberler' forumunda Blizzard tarafından 28 Nisan 2012 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Bu akşam saat 22.00 sularında birden bire TTnet kullanıcıları internet hizmetinden mahrum kaldılar. Yaklaşık 1,5 saat süren kesintinin ardından internet düzeldi ancak henüz neden böyle bir kopukluk yaşandığı konusunda bir açıklama gelmedi.

TTnet kullanıcılarından gelen yoğun telefon trafiği nedeniyle 444'lü yardım hattında da sorun yaşadı. Hatları kilitlenen TTNet'in konuyla ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.

TTNet'ten beklenen açıklama geldi

"TTNET, çalışmalarını yenilikçi teknolojilerle müşterilerinin internet deneyimini zenginleştirmek ve onlara en iyi hizmeti sunmak hedefiyle sürdürmektedir.

27 Nisan Cuma gecesi Türk Telekom altyapısında teknik ekipman kurulumları sırasında yaşanan teknik aksaklık nedeniyle bazı bölgelerde internet erişiminde
    sorun yaşanmıştır. Türk Telekom altyapısını kullanan internet servis sağlayıcısı şirketleri etkileyen sorundan TTNET aboneleri de etkilenmiştir. Ancak Türk
    Telekom’un müdahalesi doğrultusunda sistemsel çözüm hızla sağlanmıştır. Türk Telekom, konuyla ilgili olarak dün bir basın açıklaması yapmıştır.

Sorun nedeniyle TTNET çağrı merkezine gelen çağrıların sayısında artış gözlemlenmiştir. Çağrı merkezi çalışanlarımız, oluşan yoğunluğa rağmen tüm müşterilerimizle tek tek ilgilenerek arızalara müdahale etmeye kesintisiz devam etmektedir."

2. Cevap: İnternet neden çöktü 27 nisan

Olan Anadolu yakasındaki Muhasebeci ve Müşavirlere oldu. Kurumlar Vergisi Beyannamelerini gönderemediler. Sistem Çöktü. İnternet Çöktü, Telefon hatları Çöktü. 444 lü hatların hepsi iptal oldu saat 21 ila 24 arası. Nasıl olduysa beyanlar cezaya gireceği 23,59 da sistemler açıldı. Birileri Muhasebecilerle maytap geçiyor. E beyan hattına ulaşılamıyor, ttnet zaten ortalarda yok, Alo maliye hattında kapı duvar. 1 tane bilgi verecek insan kalmamış. Mali Müşavir Komşum var Üst Katımda Oturuyor. Yanına öylesine uğradım. 1 saat kaldım adam sinir küpü olmuş. Yüzü Kıpkırmızı. 1 Saatte 17 adet sigara içti stresten. Üzüldüm adamın durumuna 15 gündür evine gelip apartmanın aidatını bile ödemedi. ofisinde yatıp kalkıyor.