internet expolermi? Firefox mu?

'Teknik Yardım' forumunda Mirayy tarafından 7 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar sizlere birşey soracağım...
    Sizce İnternet Explorer mı daha iyi yoksa fırefox mu?Neden?

2. Cevap: Hangisi??

Mozilla Firefox en iyisi:f40:

3. Cevap: Hangisi??

Neden??

4. Cevap: Hangisi??

öncelikle hızlı,yenilikçi çok yünlü

5. Cevap: internet expolermi? Firefox mu?

Her ikisi de iyi ve kullanıyorum ama forumdayken mozilla tercihimdir:f40:

6. Cevap: internet expolermi? Firefox mu?

Bende Firefox diyorum hızlı olması ,daha kullanışlı ayrıca firefox eklentileri ayrı bir kolaylık.

7. Cevap: internet expolermi? Firefox mu?

Bak şimdi hangisi daha iyi dedin cevabı vereyim :Ne İnternet Explorer ne de Firefox en iyisi OPERA...!!!

NEDEN Mİ?

1)Hızlı erişim özelliği : Opera yı açtığında ilk olarak karşına çıkar.Buradaki küçük pencerelre en sık kullandığın siteleri eklersin ve kolayca ulaşabilirsin,sayısını ayarlayabilirsin,tarayıcının arka plan resmini değiştirebilirsin,küçük pencerlere resim ekleyebilirsin.

2)Görünüm : Tarayıcının görünümünü BU ADRESTEN seçeceğin herhangi bir arayüzle istediğin gibi değiştirebilirsin.Bu değişiklik için her seferinde tarayıcıyı baştan başlatman gerekmez.

3)Dahili E-posta ve IRC : Opera içinde bulunan dahili e-posta özelliği ile posta hesaplarını operaya ekleyerek bu hesaplara tarayıcı üzerinden erişebilir,mail in geldiğinde görebilir,cevap yazabilirsin.Ayrıca IRC özelliğini kullanarak sohbet edebilirsin.

4)Paneller :Bir çok özelliğe kısayoldan ulaşabileceğin bir özelliktir.Posta,notlar,bağlantılar,kişiler vs.

5)Notlar : Bir sitede gördüğün bir yazıyı işaretleyerek NOTLARA EKLEyebilir daha sonra bunu okuyabilirsin ya da üzerine çift tıklayarak sitesine gidebilirsin.

6)Unite :Unite özelliği olan sürümü indirirsen yine bu özelliğe sahip arkadaşlarınla dosya,resim,müzik vs. leri paylaşabilir;arkadaşlarının bunları görmesini sağlayabilirsin.

7)Opera Link : Bu özellik sayesinde yeriölerini,hızlı erişimini,adres geçmişini,notlarını çevirimiçi ortam da depolayabilir istediğin bilgisyardan kullanabilirsin.

8)Turbo : Eğer bağlantın yavaşsa ya da arada yavaşlıyorsa bu özellik sayesinde bunun farkına varmazsın.Bu özellik sayfaların ve sitelerin daha hızlı yüklenmesini sağlar.

9)Görsel Sekmeler : Adres çubuğunun hemen üstünde sekmeleri küçük önizlme pencereleri halinde görebilirsin.

10)Zoom: Yakınlaştırmalar diğer tarayıcılardan daha kaliteli sonuçlar verir.

11)Widgetlar (Bileşenler) : Opera ya harici olarak kimi uygulamalar ekleyebilirsin.havadurumu,toolbar vb.

12)Özelleştirilebilir : Operaya sonradan kendi atayabileceğin butonlar bulabilirsin ve bu butonlara görevler atayabilirsin.

13) Fare Hareketleri : Bu özelliği etkin hale getirip fareni ileri-geri sağa sola hareket ettirerek sayfa açabilir,sekmeler arasında dolaşabilirsin.

14) Daha da önemlisi bunların hepsi OPERA ile beraber gelmektedir.Sonradan güvenli olup olmadığı belli olmayan eklentilerle uğraşıp fazladan tarayıcıyı şişirmezsin....

8. Cevap: internet expolermi? Firefox mu?

ben pek bilmem ama gaztede bunu okudum
    yanliz operadan konusmuyo nasil olsa pardus abi koydu

9. Cevap: internet expolermi? Firefox mu?

Her şey reklamda bitiyor.İE isteseniz de istemeseniz de işletim sistemiyle birlikte geliyor.Firefox sürekli reklamlarla besleniyor.Chrome ise google ın olması sebebiyle ilgi görüyor.Opera nın bu anlamlarda fazla reklamı yapılmadığı için bilinmiyor.Kaldı ki bu tarayıcılar güvenlik açıkları sebebiyle sürekli yamalanıyorlar.
    Opera nın diğer artı bir özelliği de pek bilinmeyen bir tarayıcı olduğu için hackerların fazlaca ilgisini çekmiyor.Diğerleri gündem de olduğu için sürekli bu tarayıcılarla uğraşılıyor. :f40:

10. Cevap: internet expolermi? Firefox mu?

Ben tercihim de firefoxtan yana.Evet DarK'ın dediği gibi hem hızlı hem de eklentiler kolaylık sağlıyor.:f40:

11. Dx.

Dx.

Cevap: internet expolermi? Firefox mu?

Mozilla Firefox; çünkü eklentileri kullanışlı (personas özellikle :) ) hızlı ve yenilikçi.