İnternet Explorer Simgesini Masaüstüne Geri Getirme

Konusu 'Genel problemler' forumundadır ve Wish tarafından 28 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. Wish

Wish Üye

Kaybolan explorer simgesini masaüstüne geri getirme
    İnternet Explorer Simgesini Masaüstüne Geri Getirme resimli anlatım

Zaman zaman hepimizin başına gelir. Bilerek yada bilmeyerek masaüstü simgelerini silebiliriz.Silmenin kolay olduğu gibi masaüstü simgelerinide geri getirmek oldukça basit.Aşağıda internet expoler simgesini nasıl geri getiririz açıklamalı bir şekilde anlatılmıştır.

Windows Vista ve XP SP3 işletim sisteminde Masasütü ikonlarınlarını eklemek için Denetim Masası | Kişileştirme kısmından ekliyoruz ama burada eksik olan Internet Explorer seçeneği bunuda registry yapacağımız değişiklikle ekleyebilirsiniz.

Başlat | Tüm Programlar | Donatılar | Çalıştır ile regedit yazarak Kayıt Defteri Düzenleyicisini çalıştırın.
    HKEY_CURRENT_USER | Software | Microsoft | Windows | CurrentVersion | Explorer | HideDesktopIcons | NewStartPanel
    Sağ tarafta DWORD (32Bit) Değeri oluşturarak ismini {871C5380-42A0-1069-A2EA-08002B30309D} ve Değer Verisini ise 0
    Kayıt Defteri Düzenleyicisini kapattıktan sonra masaüstünü yenile dediğinizde Internet Explorer 7 iconu masaüstüne eklenicektir..

bunlarla uğraşmak istemiyorsanız kısaca

Masaüstünde boş bir yere sağ tıklayın özelliklere basın masaüstüne basın masaüstünü özelleştire basın orda belgelerim, bilgisayar, internet explorer ve ağ bağlantılarımı göreceksiniz.İnternet expolereri işaretleyip tamam tuşuna basın ve masaüstüne expolerer simgesinin geldiğini göreceksiniz.

2. Pardus

Pardus Üye

Cevap: İnternet Explorer Simgesini Masaüstüne Geri Getirme

Ben de İE yi komple unutmayı düşünüyorum ama meret sürekli orda duruyor .Ben de bir türlü kaybedemiyorum:D
    İE simgesini geri getirmek yetmiyor bir de İE 7 yi geri getirecek millet öyle mi ?Amaninnnn :D