İnsanlığa Hizmet Etmiş Kişiler Ve Yaptıkları

'Okulistik' forumunda Yasemin tarafından 3 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu

 1. İnsanlığa Hizmet Etmiş Kişiler Ve Yaptıkları Nelerdir?  Albert Einstein: Alman asilli ABD’li fizikcidir.Atom bombasını buldu fakat hiç bir ülkeye uygulanmasını istememiştir.

  Thomas Edison: Edison cok fakir bir ailenin çocuğuydu.Thomas Edison en önemli buluşu olan Ampulu bulmuştur.

  Louis Pasteur: Fransız kimyacı ve biyologdur. Bira için pasteurize yöntemini bulmuştur. Bulaşıcı hastalıklar üzerinde çalışmıştır.Sarbon ve kuduz aşısını bulmuştur.

  Galileo Galilei:İtalyan fizikci-astronom ve yazardır. Modern mekaniğin kurucularındandır. Astronomide dubunu kullanarak evrenin gözlenmesinde bir devrim yaratmıştır.Ay’ın engelbelerini, Jupiter gezegeninin başlıca uydularını Venüsün safhalarını ve Samanyolunda yıldızların varlığını keşfetmiştir.

  Alexander Graham Bell İskoç asıllı ABD’li buluşçudur.Bell ailesi, yıllar boyunca güzel konuşma üzerine çalışmış bir aileydi. Alexander Graham Bell 1876′da telefonu icat etmiştir.

  Galileo Galilei modern fiziğin babası olarak kabul edilen, İtalyan bilim adamıdır.İlgisini daha çok hareket üzerinde yoğunlaştıran Galileo, Güneş merkezli astronomi sisteminin fiziğini geliştirmiştir.
   
Yükleniyor...
- İnsanlığa Hizmet Etmiş Forum Tarih
İnsanlığa Hizmet Etmiş Türkler Kısa Bilgiler 21 Temmuz 2013
İnsanlığa Hizmet Etmiş Kişiler Kimlerdir Kısa Bilgiler 19 Temmuz 2013
İnsanlığa Hizmet Etmiş Kişiler Ve Buluşları Kısa Bilgiler 16 Temmuz 2013
İnsanlığa hizmet etmiş kişiler türk Ders notları 30 Haziran 2013