İnsanın Midesi Neden Bulanır

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Merve tarafından 9 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

 1. İnsanın Midesi Neden Bulanır
  Mide Neden Bulunur


  Karının etrafında bulunan kasların kuvvetli kasılmasından dolayı mide boşalır yani kusmak denilen olay meydana gelır sürekli kusacakmış gibi hissetmekte mide bulantısıdır. Genellikle nedeni vıral gastroenterit dedigimiz sindirim sisteminin iltihaplanmasıdır ve bir kaç kusma nöbetinden sonra kendi kendine geçer bu dönemde genelde ishalde olduğu için su kaybını önlemek gerekir.

  Gıda zehirlenmeleride en önemli ikinci nedenidir yediğiniz bir besine önceden bakteri bulaşmış ve bozuk bir hale gelmiştir. Böyle zamanlarda da bir kaç kusma nöbeti geçirebilirsiniz kendinizi katı yiyecek yemeğe hazır hissettiğinizde nişastalı yiyecekler yiyin yağlı ve süt ürünlerinden kaçının.

  Psikolojik nedenlere bağlı mide bulantıları ve gastroentrolojik rahatsızlıklara bağlı mide bulantıları için gerekli ilaçlar uzman psikiyatrist ve gastroentroloji uzmanları tarafından verilir.

  Araç tutmasına bağlı mide bulantıları için de reçetesiz satılan mide bulantısı ilaçlarını kullanabilirsınız sürücü iseniz kesinlikle bu ilaçları kullanmayın.

  Bir de hamile bayanların mide bulantıları hamileliğin doğal seyri içinde bir olaydır.
  alıntı
   
Yükleniyor...
- İnsanın Midesi Neden Forum Tarih
Böbrekleri uzun süre görevini yapamayan bir insanın yaşamı neden tehlikeye girer? Sağlıklı Beslenme ve Diyet 7 Haziran 2016
Güvenilirlik ve doğruluğun insanın başarısına etkisi İslami Bilgiler 30 Eylül 2015
insanın evrendeki konumu nedir? Bilgi Rehberi 26 Kasım 2014
türkiye'de bir insanın ömrü ortalama kaç yıldır Merak Ettiklerimiz 16 Kasım 2014