İnsanın Kader Konusundaki Yanılgıları

'Güncel Bilgiler' forumunda EyLüL tarafından 7 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

 1. İnsanın Kader Konusundaki Yanılgıları
  İnsanın Kader Konusundaki Yanılgıları Nelerdir

  Yaşamı içinde görev alacagı işi ve hayatını sürdürecegi ülke yi kişi seçemiyor. Ana ve Babasının hangi dindeyse o dinin içindeki hangi meshepse o yönde ibadetini yapıyo ölüm tarihini kimse nerde nasıl olacanı bilemez onunda alnındaki kader saati bellidir insan sanıyorki kendi başarıyo her işini veya başarısız olunca sanıyo kendisi yaptı buda alın yazısı.

  Kaza ve kader inancında en çok karıştırılan husus ve anlaşılması en zor olan nokta, insanın iradesi ile kader inancının uyumudur. Zira insan iradesi ile kader inancı zahiren birbirlerine zıt iki durum gibi duruyor. Bu yüzden bazı sapık fırkalar bu zahiri zıtlığı gidermek için, ya iradeyi inkar etmişler ya da kaderi inkar etmişler.

  Allah'ın her şeyi bir kader ile yaratması en büyük nimetlerden birisidir. Kader insanlar için çok büyük bir konfor, büyük bir rahatlıktır. Kadere iman eden, hayatındaki her şeyi, hayatı boyunca karşılaştığı ve karşılaşacağı her olayı Allah'ın kaderinde yarattığını bilen bir insan hayatı boyunca bunun rahatlığını, güvenini ve iç huzurunu yaşar.

  Kadere inanan insan rahattır çünkü yarının endişesine kapılmaz. Yarın ne olacağını düşünüp endişe ve sıkıntılar içine girmez. Yarını Allah'ın, kendisi için mutlaka en hayırlı şekilde yaratacağını bilir.Bütün bunların farkında olan, her şeyi kaderinde Allah'ın yarattığı mükemmelik içinde yaşadığını bilen insan, huzurlu, tevekkülü ve mutlu olur.
   
Yükleniyor...
- İnsanın Kader Konusundaki Forum Tarih
Böbrekleri uzun süre görevini yapamayan bir insanın yaşamı neden tehlikeye girer? Sağlıklı Beslenme ve Diyet 7 Haziran 2016
Güvenilirlik ve doğruluğun insanın başarısına etkisi İslami Bilgiler 30 Eylül 2015
insanın evrendeki konumu nedir? Bilgi Rehberi 26 Kasım 2014
türkiye'de bir insanın ömrü ortalama kaç yıldır Merak Ettiklerimiz 16 Kasım 2014