İngilterede öğrenci vizesine zorluk

'Merak Ettiklerimiz' forumunda Aderito tarafından 18 Aralık 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]

  İngiltere İçişleri Bakanı Theresa May, gelecek Nisan ayından itibaren sadece vize başvurusunda sunulan belgelerin incelenmeyeceğini, bakanlık personelinin 100 binden fazla başvuru sahibiyle yüz yüze mülakat yapacağını kaydetti.

  Theresa May, İngiltere’nin eğitim merkezi olma konumunu koruyacağını, ancak öğrenci vizelerinin ülkede çalışmak için kullanılmasının önüne geçeceklerini belirtti. May, göçmen sayısıyla ilgili hedeflerini tutturacaklarını da sözlerine ekledi.

  İngiltere’de 2010 senesinde yapılan genel seçimle göreve gelen Muhafazakar-Liberal Demokrat koalisyon hükümeti, 2015 yılına kadar ülkeye gelen göçmenlerin sayısını 100 binin altına çekmeyi hedefliyor. Geçen hafta açıklanan verilere göre, bu yılın Mart ayı itibarıyla bu sayının 242 binden 183 bine düştüğü bildirildi.

  İngiliz hükümeti göreve geldikten sonra, özellikle Avrupa ekonomikbölgesi dışından gelen öğrencilerin vize başvurularını sıkılaştırmıştı.Öğrenci vizelerinin suistimal edildiğine ve yasa dışı göçe neden olduğuna inanan hükümet örneğin, İngilizce öğrenmek için ülkeye gelecek kişilerin temel düzeyde İngilizce bilmelerini istiyor.
   
Yükleniyor...
- İngilterede öğrenci vizesine Forum Tarih
Milyoner İngilterede Havaalanında Kuşları kaçırmak için hoparlörden kimin şarkıları yayımlanmaktadır Sorun Cevaplayalım 13 Temmuz 2016
İngilterede Demokrasi Hareketleri nelerdir Ders notları 19 Şubat 2010
Öğrenciler Tatili Nasıl Geçirmeli? Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
Öğrenciler İçin Ders Zili Çaldı Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016