incil niçin gönderilmiştir

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Gazel tarafından 22 Eylül 2011 tarihinde açılan konu

 1. incil kime neden gönderilmiştir

  İncil, Hristiyanlığın kutsal kitabı olan Kitab-ı Mukaddes'in, Yeni Ahit kısmının ilk dört bölümünün her birine verilen ad. Matta, Markos, Luka ve Yuhanna tarafından kaleme alınmış olan dört İncil, yazarlarının adıyla anılır. İncillerde, Hıristiyanlığa göre İsa'nın hayatı ve öğretileri anlatılır.

  Hıristiyanlığa göre İncil'in mesajı İsa'nın kimliği ve eylemleridir. Hıristiyanlar için insanlığın temel sorunu günahtır. Günahkâr insan kutsal tanrı ile ilişki kuramaz. Günah insana ölüm getirir ve herkes bu ölümü hak etmektedir. Dünyada yaşamış tek günahsız kişi olan İsa ise insanların günahlarını bağışlatan bir kurban olarak çarmıhta ölmüştür. Tanrı bu kurbanı kabul ederek, İsa'yı ölümden diriltmiştir. Eğer bir insan İsa'nın ölümü ve dirilişine ve bu gerçeklerin onun yaşamındaki etkilerine iman ederse (güvenirse) günahlarından ve sonuçlarından kurtulacaktır. İsa'nın ölümü günahları bağışlatan bir kefaret kurbanı işlevi görmüştür. Dört kanonik incilde sık sık İsa'nın Mesih olduğu belirtilir.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 9 Temmuz 2014
 2. İncil Hz. İsa'ya gönderilen; Tevrat'ın aslını doğrulayan, İnsanlar tarafından bozulan Tevratın hükümlerini doğrusunu açıklamak üzere gönderilmiştir. Hz. İsa döneminde Tıp revacta idi.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 9 Temmuz 2014
Yükleniyor...
- incil niçin gönderilmiştir Forum Tarih
Akıncılar şiiri hangi dönemde yazılmıştır Bilgi Rehberi 24 Kasım 2014
halk inanışına göre inciler, istiridyelerin içine hangisinin girmesiyle oluşurlar. Etüt Merkezi 23 Eylül 2014
Beren Saat Bileğini İnciltti Medya Bölümü 9 Eylül 2013
Mevlanadan İnciler Resimli Yazılar Sözler Güzel Sözler 14 Mart 2013