İnatçı çocuğumu nasıl ikna ederim?

Konusu 'Bebek Bakımı' forumundadır ve Yasemin tarafından 5 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. Yasemin Üye

İnatçı çocuğumu nasıl ikna edebilirim

Çocuğum gerçekten çok inatçı hiçbir şekilde istemediği taktirde yapması gerektiği şeyleri yaptıramıyorum bunun sebebi nedir diye soruyorsunuz sizlerde kendi kendinize biraz olsun yardımcı olabiliriz belki sizlere.

Her anne ve baba bilirki Her çocuğun karakteri ve her anne babanın sistemi ve inançları farklıdır.Çocuğuklarımıza inatçı değiller aslında ne istediklerini çok iyi bilenlerdir.Ne istediğini yada ne istemediğini bilen, istediğini hemen isteyen ve de kesinlikle tek bir geri adım atmayan, çok sağlam karakterli çocuklar şimdiki çocuklar. 3 yaşında çocukların hafızalarının ve dikkatlerinin kısa süreli olmasından dolayı seçenek sunduğunuzda en sonuncusunu seçerlermiş.

İnatçı çocuğu en iyisi kendi isteklerine bırakmalı onun fikirlerine saygı duymamız gerekiyor ne istediklerini bilen akıllı çocukları ters davranarak bu durumlarından bu davranışlarından zorla vazgeçiremeyiz.Biz anne ve babaların ne istediğini bilen çocuklara karşı daha sabırlı davranmamız gerekiyor.Zorlamanın hiçbir anlamı yok çocukları siz ne kadar zorlarsanız zorlayın çocuk isteğinden vazgeçmiyecekdir bunun ben bir bir şahidiyim açıkcası doğru olanda çocuklarımıza saygı duymamız olacak.Böyle davrandığınızda kendisi siz zorlamadan ikna olmuş olacaktır zaten..