İnanılmaz Rekor

'Haberler' forumunda Kubra tarafından 1 Mayıs 2008 tarihinde açılan konu

1. ABD'de sihirbaz David Blaine, su içinde 17 dakika 4 saniye nefesini tutarak bu dalda yeni bir dünya rekoru kırdı.
    Sihirbazın bu denemesi, "The Oprah Wingrey Show"da canlı yayın sırasında yapıldı. Blaine'in yeni rekoru, su dolu küreden dalgıçlar tarafından çıkarılırken stüdyodaki konuklar tarafından alkışlandı. Sudan çıkarıldıktan sonra rahatlamış görünen ünlü sihirbaz, rekorunu "hayatının rüyası" şeklinde değerlendirdi.

Ünlü sihirbaz rekor kırmak için suya girmeden önce kandaki karbon diyoksidi çıkarmak ve oksijenle doldurmak için saf oksijen aldı. Guinness kuralları, rekor denemesinde bulunacak kişinin en fazla 30 dakika oksijen takviyesi yapmasına izin veriyor.

Guinness Dünya Rekorlar kitabına göre, bu dalda son rekor 16 dakika ve 32 saniyeyle İsviçreli Peter Colat'a ait.

Blaine, Londra'daki Thames Nehri üzerinde cam bir tabut içinde bir aydan fazla ve bir buz kalıbında 63 saat kalmak gibi ilginç denemelere de imza atmıştı.
    not:alıntıdr.

2. Paylaşımın için teşekkürler Kübra:f40:

3. Gazete de okumustum bunu, ne ciger varmis
    adamda diye gecmisti icimden, ben bir dakika dayanamam herhalde.

Eline saglik Kubra
    :f20:

4. bence inanılmaz bişi,
    ve ilistrasyon var derim
    beyine 17 dakika oksijen gitmeden yaşanamaz diye düşünüyorum.
    Emeğine sağlık Kübra.

5. O adamda beyin olsa bu tür rekor denemeleri yapmaz zaten Tual :f106:
    İnsanların rekor adı altında kendilerini tehlikeye atmalarını bir türlü anlamıyorum zaten
    bu adamıda anlayamam

6. iyi yapmış teb edrim paylaşımıda tşk

7. su içerisinde 17 dakika 4 sn kalmak;) : insan kendini bu kadar riske atmamalı diye düşünüyorum