İLLERE GÖRE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI (Alfabetik sıra)

'Güncel Bilgiler' forumunda Wish tarafından 27 Şubat 2009 tarihinde açılan konu


  1. ADANA

    Anavatan Partisi: Nurgül Çölkesen
    Milliyetçi Hareket Partisi: Aytaç Durak
    Liberal Demokrat Parti: Özgür Karakök
    Demokratik Sol Parti: Ali Bayraktaroğlu
    Demokratik Toplum Partisi: Şiar Rişvanoğlu
    İşçi Partisi: ——-
    Cumhuriyet Halk Partisi: Ümit Özgümüş
    Hak ve Özgürlükler Partisi: Azat Sağnıç
    Büyük Birlik Partisi: Taner Boz
    Barış ve Demokrasi Partisi: ——-
    Millet Partisi: Ali Öğün
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: ——-
    Türkiye Komünist Partisi: Mehmet Kuzulu
    Demokrat Parti: İbrahim Gazioğlu
    Saadet Partisi: Sıtkı Cengil
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Mehmet Ali Bilici
    Bağımsız Türkiye Partisi: İbrahim Dikener
    Emek Partisi: ——-
    Halkın Yükselişi Partisi: Sakıp Teker
    Bağımsız: Abdurrahman Boztaş
    Bağımsız: Can Demir Mansuroğlu
    Bağımsız: Fatma Sesli

    ADIYAMAN

    Anavatan Partisi: -
    Milliyetçi Hareket Partisi: Mehmet Gürlevik
    Liberal Demokrat Parti: -
    Demokratik Sol Parti: -
    Demokratik Toplum Partisi: Zeynep Ölbeci
    İşçi Partisi: -
    Cumhuriyet Halk Partisi: Zeynel Aslan
    Hak ve Özgürlükler Partisi: -
    Büyük Birlik Partisi: -
    Barış ve Demokrasi Partisi: -
    Millet Partisi: -
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: -
    Türkiye Komünist Partisi: -
    Demokrat Parti: Abdurrahman Turgut
    Saadet Partisi: Abdulkadir Kırmızı
    Adalet ve Kalkınma Partisi:Necip Büyükaslan
    Bağımsız Türkiye Partisi: -
    Emek Partisi: -
    Halkın Yükselişi Partisi: -

    AFYONKARAHİSAR

    Anavatan Partisi: ——-
    Milliyetçi Hareket Partisi: Hayrettin Barut
    Liberal Demokrat Parti: ——-
    Demokratik Sol Parti: Ahmet Aslan
    Demokratik Toplum Partisi: ——-
    İşçi Partisi: ——-
    Cumhuriyet Halk Partisi: Yılmaz Özkan
    Hak ve Özgürlükler Partisi: ——-
    Büyük Birlik Partisi: Abdullah Akdağ
    Barış ve Demokrasi Partisi: ——-
    Millet Partisi: ——-
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: ——-
    Türkiye Komünist Partisi: ——-
    Demokrat Parti: Ali Aydoğmuş
    Saadet Partisi: İsmail Yalçınkaya
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Burhanettin Çoban
    Bağımsız Türkiye Partisi: ——-
    Emek Partisi: ——-
    Halkın Yükselişi Partisi: ——-

    AĞRI

    Anavatan Partisi : ——
    Milliyetçi Hareket Partisi: İhsan Kocabey
    Liberal Demokrat Parti : ——
    Demokratik Sol Parti : Adnan Sabuncu
    Demokratik Toplum Partisi : Murat Öztürk
    İşçi Partisi : ——
    Cumhuriyet Halk Partisi : Cesim Alptekin
    Hak ve Özgürlükler Partisi: Fehmi Atmaca
    Büyük Birlik Partisi : ——
    Barış ve Demokrasi Partisi: ——
    Millet Partisi : ——
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi:—-
    Türkiye Komünist Partisi : ——
    Demokrat Parti : Özgür Demir
    Saadet Partisi : Kemal Yıldırım
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Hasan Aslan
    Bağımsız Türkiye Partisi : ——
    Emek Partisi : ——
    Halkın Yükselişi Partisi : ——

    AKSARAY

    Anavatan Partisi : ——
    Milliyetçi Hareket Partisi : Ramazan Kaşlı
    Liberal Demokrat Parti : ——
    Demokratik Sol Parti : Mehmet Ertan
    Demokratik Toplum Partisi : ——
    İşçi Partisi : ——
    Cumhuriyet Halk Partisi : İbrahim Çamkerten
    Hak ve Özgürlükler Partisi : ——
    Büyük Birlik Partisi : ——
    Barış ve Demokrasi Partisi : ——
    Millet Partisi : ——
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: ——
    Türkiye Komünist Partisi : Ayşe Coşkun
    Demokrat Parti : Mustafa Altan
    Saadet Partisi : Nurettin Aktan
    Adalet ve Kalkınma Partisi : Nevzat Palta
    Bağımsız Türkiye Partisi : Zafer Andıç
    Emek Partisi : ——
    Halkın Yükselişi Partisi : ——
    Bağımsız Aday : ——

    AMASYA

    Anavatan Partisi: ——-
    Milliyetçi Hareket Partisi: Kadir Ekercan
    Liberal Demokrat Parti: ——-
    Demokratik Sol Parti: Haydar Demirtaş
    Demokratik Toplum Partisi: ——-
    İşçi Partisi: ——-
    Cumhuriyet Halk Partisi: Orhan Şahin
    Hak ve Özgürlükler Partisi: ——-
    Büyük Birlik Partisi: ——-
    Barış ve Demokrasi Partisi: ——-
    Millet Partisi: ——-
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: ——-
    Türkiye Komünist Partisi: Hüsnü Çuhadar
    Demokrat Parti: Süleyman Taşdemir
    Saadet Partisi: Fikri Gevrek
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Cafer Özdemir
    Bağımsız Türkiye Partisi: Metin Polat
    Emek Partisi: ——-
    Halkın Yükselişi Partisi: ——-
    Bağımsız: Hulusi Şimşek

    ANKARA

    Anavatan Partisi : Süzülay Hazar
    Milliyetçi Hareket Partisi : Mansur Yavaş
    Liberal Demokrat Parti : İslam Ayvaz
    Demokratik Sol Parti : ——-
    Demokratik Toplum Partisi : Hayriye Kamile Öncel
    İşçi Partisi : ——-
    Cumhuriyet Halk Partisi : Murat Karayalçın
    Hak ve Özgürlükler Partisi : ——-
    Büyük Birlik Partisi : ——-
    Barış ve Demokrasi Partisi : ——-
    Millet Partisi : İsa Erdem
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi : ——-
    Türkiye Komünist Partisi : Bekir Tuncay Çelen
    Demokrat Parti : Kenan Nuhut
    Saadet Partisi : Veysel Candan
    Adalet ve Kalkınma Partisi : Melih Gökçek
    Bağımsız Türkiye Partisi : Salih Türkyılmaz
    Emek Partisi : ——-
    Halkın Yükselişi Partisi : ——-
    Bağımsız adaylar
    Ömer Ülgener
    Evrim Erdoğdu
    İsmet Turhan
    Ayhan Yalçın
    Kadir Güven


    ANTALYA

    Anavatan Partisi: Serkan Küçükkuru
    Milliyetçi Hareket Partisi: Kemal Çelik
    Liberal Demokrat Parti: Yusuf Mercan
    Demokratik Sol Parti: Mehmet Çelik
    Demokratik Toplum Partisi: Şemsettin Kalay
    İşçi Partisi: ——-
    Cumhuriyet Halk Partisi: Mustafa Akaydın
    Hak ve Özgürlükler Partisi: ——-
    Büyük Birlik Partisi: ——-
    Barış ve Demokrasi Partisi: ——-
    Millet Partisi: ——-
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: ——-
    Türkiye Komünist Partisi: Levent Tunçel
    Demokrat Parti: Mustafa Ceylan
    Saadet Partisi: Süleyman Burgan
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Mehmet Menderes Tevfik Türel
    Bağımsız Türkiye Partisi: ——-
    Emek Partisi: ——-
    Halkın Yükselişi Partisi: ——-


    ANTAKYA

    Anavatan Partisi : Yusuf Sevindik
    Milliyetçi Hareket Partisi: Mahmut Alpagot
    Liberal Demokrat Parti : ——
    Demokratik Sol Parti : Selim Erdoğan
    Demokratik Toplum Partisi : ——
    İşçi Partisi : ——
    Cumhuriyet Halk Partisi : İris Şentürk
    Hak ve Özgürlükler Partisi: ——
    Büyük Birlik Partisi : Mehmet Eraslan
    Barış ve Demokrasi Partisi: ——
    Millet Partisi : ——
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: ——
    Türkiye Komünist Partisi : ——
    Demokrat Parti : Mehmet Garip Siper
    Saadet Partisi : Necmettin Çalışkan
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Lütfü Savaş
    Bağımsız Türkiye Partisi : Malik Sökmen
    Emek Partisi : ——
    Halkın Yükselişi Partisi : ——
    Bağımsız : Muhsin Çobanoğlu

    ARDAHAN

    Anavatan Partisi: -
    Milliyetçi Hareket Partisi: Ertan Sarıçam
    Liberal Demokrat Parti: -
    Demokratik Sol Parti: Teoman Güngör
    Demokratik Toplum Partisi: Mehmet Sural
    İşçi Partisi: -
    Cumhuriyet Halk Partisi: Yalçın Taştan
    Hak ve Özgürlükler Partisi: -
    Büyük Birlik Partisi: -
    Barış ve Demokrasi Partisi: -
    Millet Partisi: -
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: -
    Türkiye Komünist Partisi: Cafer Yıldırım
    Demokrat Parti: Mikail Kayatürk
    Saadet Partisi: Marif Balıkçı
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Faruk Köksoy
    Bağımsız Türkiye Partisi: Bekir Duman
    Emek Partisi: -
    Halkın Yükselişi Partisi: -

    ARTVİN

    Anavatan Partisi: ——-
    Milliyetçi Hareket Partisi: Köksal Akalın
    Liberal Demokrat Parti: ——-
    Demokratik Sol Parti: Çağatay Dinçer
    Demokratik Toplum Partisi: ——-
    İşçi Partisi: ——-
    Cumhuriyet Halk Partisi: Emin Özgün
    Hak ve Özgürlükler Partisi: ——-
    Büyük Birlik Partisi: ——-
    Barış ve Demokrasi Partisi: ——-
    Millet Partisi: ——-
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: ——-
    Türkiye Komünist Partisi: Celal Dudak
    Demokrat Parti: Hasan Akın
    Saadet Partisi: Hakan Keleş
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Orhan Yazıcı
    Bağımsız Türkiye Partisi: Faruk Ağırbaş
    Emek Partisi: ——-
    Halkın Yükselişi Partisi: ——-

    AYDIN

    Anavatan Partisi: -
    Milliyetçi Hareket Partisi: Hüseyin Aksu
    Liberal Demokrat Parti: -
    Demokratik Sol Parti: Zenel Abidin Özmen
    Demokratik Toplum Partisi: -
    İşçi Partisi: -
    Cumhuriyet Halk Partisi: Özlem Çerçioğlu
    Hak ve Özgürlükler Partisi: -
    Büyük Birlik Partisi: Mehmet Yeter
    Barış ve Demokrasi Partisi: -
    Millet Partisi: -
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: -
    Türkiye Komünist Partisi: -
    Demokrat Parti: İlhami Ortekin
    Saadet Partisi: Ali Söğüt
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Mustafa Ancın
    Bağımsız Türkiye Partisi: -
    Emek Partisi: Tayyar Öntaş
    Halkın Yükselişi Partisi: -
     



  2. Cevap: İLLERE GÖRE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI (Alfabetik sıra)

    BALIKESİR

    Anavatan Partisi : Münir Aykül
    Milliyetçi Hareket Partisi : İsmail Ok
    Liberal Demokrat Parti : -
    Demokratik Sol Parti : Sezgin Dedeoğlu
    Demokratik Toplum Partisi : -
    İşçi Partisi : -
    Cumhuriyet Halk Partisi : Nedret Can
    Hak ve Özgürlükler Partisi : -
    Büyük Birlik Partisi : Bülent Sağlam
    Barış ve Demokrasi Partisi : -
    Millet Partisi : -
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi : -
    Türkiye Komünist Partisi : Esen Karabulut
    Demokrat Parti : Erkan Ağabeyoğlu
    Saadet Partisi : Yücel Özek
    Adalet ve Kalkınma Partisi : Sabri Uğur
    Bağımsız Türkiye Partisi : -
    Emek Partisi : -

    BARTIN

    Anavatan Partisi : ——
    Milliyetçi Hareket Partisi : Cemal Akın
    Liberal Demokrat Parti : ——
    Demokratik Sol Parti : Sezar Karaca
    Demokratik Toplum Partisi : ——
    İşçi Partisi : ——
    Cumhuriyet Halk Partisi : Cemal Selim Karakaş
    Hak ve Özgürlükler Partisi : ——
    Büyük Birlik Partisi : ——
    Barış ve Demokrasi Partisi : ——
    Millet Partisi : ——
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi : ——
    Türkiye Komünist Partisi : ——
    Demokrat Parti : Ahmet Altıntel
    Saadet Partisi : Fikret Ercan
    Adalet ve Kalkınma Partisi : Emin Özkan
    Bağımsız Türkiye Partisi : ——
    Emek Partisi : ——
    Halkın Yükselişi Partisi : ——

    BAYBURT

    Anavatan Partisi : -
    Milliyetçi Hareket Partisi : İdris Aydın
    Liberal Demokrat Parti : -
    Demokratik Sol Parti : -
    Demokratik Toplum Partisi : -
    İşçi Partisi : -
    Cumhuriyet Halk Partisi : İbrahim Yılmazoğlu
    Hak ve Özgürlükler Partisi : -
    Büyük Birlik Partisi : Hayrettin Haluk Akkoyunlu
    Barış ve Demokrasi Partisi : -
    Millet Partisi : -
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi : -
    Türkiye Komünist Partisi : -
    Demokrat Parti : Dursun Ali Emir
    Saadet Partisi : Lütfü Bölen
    Adalet ve Kalkınma Partisi : Hacı Ali Polat
    Bağımsız Türkiye Partisi : İrfan Cansız
    Emek Partisi : -
    Halkın Yükselişi Partisi : -
    Bağımsız Belediye Başkan adayı: Sebahattin Tekdemir

    BİLECİK

    Anavatan Partisi: -
    Milliyetçi Hareket Partisi : Ahmet Oturak
    Liberal Demokrat Parti: -
    Demokratik Sol Parti: Cavit Yağcıoğlu
    Demokratik Toplum Partisi: -
    İşçi Partisi: -
    Cumhuriyet Halk Partisi: Faik Akarkarasu
    Hak ve Özgürlükler Partisi: -
    Büyük Birlik Partisi: Mete Gökal
    Barış ve Demokrasi Partisi: -
    Millet Partisi: -
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: -
    Türkiye Komünist Partisi: Ali Haydar Uysal
    Demokrat Parti: Cengiz Doğan
    Saadet Partisi: Hasan Esen
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Selim Yağcı
    Bağımsız Türkiye Partisi: Hakan Ergan
    Emek Partisi: -
    Halkın Yükselişi Partisi: -

    BİNGÖL

    Anavatan Partisi: -
    Milliyetçi Hareket Partisi: Ahmet Bor
    Liberal Demokrat Parti: -
    Demokratik Sol Parti: Bülent Arslan
    Demokratik Toplum Partisi: Ömer Faruk Ersöz
    İşçi Partisi: -
    Cumhuriyet Halk Partisi: Çetin Sağsöz
    Hak ve Özgürlükler Partisi: -
    Büyük Birlik Partisi: Muammer Çolakoğlu
    Barış ve Demokrasi Partisi: -
    Millet Partisi: -
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: -
    Türkiye Komünist Partisi: -
    Demokrat Parti: Mehmet Kete
    Saadet Partisi: Bedri Tuğ
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Serdar Atalay
    Bağımsız Türkiye Partisi: Abdulkadir Albayrak
    Emek Partisi: -
    Halkın Yükselişi Partisi: -

    BİTLİS

    Anavatan Partisi : —-
    Milliyetçi Hareket Partisi : İhsan Gültekin
    Liberal Demokrat Parti : —-
    Demokratik Sol Parti : Halil Gül
    Demokratik Toplum Partisi : Şefik Beyaz
    İşçi Partisi : Mehmet Dekiryürek
    Cumhuriyet Halk Partisi : Erol Çiriş
    Hak ve Özgürlükler Partisi : —-
    Büyük Birlik Partisi : —-
    Barış ve Demokrasi Partisi : —-
    Millet Partisi : —-
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: —-
    Türkiye Komünist Partisi : —-
    Demokrat Parti : M. Faruk Akdemir
    Saadet Partisi : Yaşar Buhan
    Adalet ve Kalkınma Partisi : Fehmi Alaydın
    Bağımsız Türkiye Partisi : Hüseyin Özmen
    Emek Partisi : —-
    Halkın Yükselişi Partisi : —-
    Bağımsız : Hikmetullah Güzelsoy

    BOLU

    Anavatan Partisi:
    Milliyetçi Hareket Partisi:Mustafa Ramazan
    Liberal Demokrat Parti:Ahmet Yılmaz
    Demokratik Sol Parti:İrfan Özdemir
    Demokratik Toplum Partisi:
    İşçi Partisi:
    Cumhuriyet Halk Partisi:Tanju Özcan
    Hak ve Özgürlükler Partisi:
    Büyük Birlik Partisi:
    Barış ve Demokrasi Partisi:
    Millet Partisi:
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi:
    Türkiye Komünist Partisi:Murat Papuç
    Demokrat Parti:Ahmet Alkan
    Saadet Partisi:Ali Sarıgül
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Alaaddin Yılmaz
    Bağımsız Türkiye Partisi:Kadir Gülbay
    Emek Partisi:Ahmet Özkan
    Halkın Yükselişi Partisi:

    BURDUR

    Anavatan Partisi: -
    Milliyetçi Hareket Partisi: Orhan Akın
    Liberal Demokrat Parti: -
    Demokratik Sol Parti: Akan Topcan
    Demokratik Toplum Partisi: -
    İşçi Partisi: -
    Cumhuriyet Halk Partisi: Şevket Aksöz
    Hak ve Özgürlükler Partisi: -
    Büyük Birlik Partisi: -
    Barış ve Demokrasi Partisi: -
    Millet Partisi: -
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: -
    Türkiye Komünist Partisi: -
    Demokrat Parti: Ziya Boyacıoğlu
    Saadet Partisi: Adnan Ersan
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Sebahattin Akkaya
    Bağımsız Türkiye Partisi: -
    Emek Partisi: -
    Halkın Yükselişi Partisi: -

    BURSA

    Anavatan Partisi: İlhan Aşkın
    Milliyetçi Hareket Partisi: Mehmet Gazioğlu
    Liberal Demokrat Parti: Ali Rıza Kocaman
    Demokratik Sol Parti: Esat Gürkan Kanbir
    Demokratik Toplum Partisi: ——-
    İşçi Partisi: ——-
    Cumhuriyet Halk Partisi: Sena Kaleli
    Hak ve Özgürlükler Partisi: ——-
    Büyük Birlik Partisi: Ümit Topaloğlu
    Barış ve Demokrasi Partisi: ——-
    Millet Partisi: ——-
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: ——-
    Türkiye Komünist Partisi: Mehmet Yavuzkan
    Demokrat Parti: Hikmet Şahin
    Saadet Partisi: Zekeriya Yılmazgöz
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Recep Altepe
    Bağımsız Türkiye Partisi: Hüseyin Zengin
    Emek Partisi: ——-
    Halkın Yükselişi Partisi: ——-
     



  3. Cevap: İLLERE GÖRE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI (Alfabetik sıra)

    ÇANAKKALE

    Anavatan Partisi : ——
    Milliyetçi Hareket Partisi : Rıdvan Uz
    Liberal Demokrat Parti : ——
    Demokratik Sol Parti : Erol Sazcı
    Demokratik Toplum Partisi : Nihat Yalçın
    İşçi Partisi : ——
    Cumhuriyet Halk Partisi : Ülgür Gökhan
    Hak ve Özgürlükler Partisi : ——
    Büyük Birlik Partisi : ——
    Barış ve Demokrasi Partisi : ——
    Millet Partisi : ——
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: —-
    Türkiye Komünist Partisi : ——
    Demokrat Parti : İsmet Koyuncu
    Saadet Partisi : ——
    Adalet ve Kalkınma Partisi : Murat Efe
    Bağımsız Türkiye Partisi : ——
    Emek Partisi : ——
    Halkın Yükselişi Partisi : ——

    ÇANKIRI

    Anavatan Partisi: -
    Milliyetçi Hareket Partisi: Hakkı Yalçın
    Liberal Demokrat Parti: -
    Demokratik Sol Parti: Satılmış Gökmen
    Demokratik Toplum Partisi: -
    İşçi Partisi: -
    Cumhuriyet Halk Partisi: Bahattin Ayhan
    Hak ve Özgürlükler Partisi: -
    Büyük Birlik Partisi: Ahmet Yılmaz
    Barış ve Demokrasi Partisi: -
    Millet Partisi: Musa Erdem
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: -
    Türkiye Komünist Partisi: -
    Demokrat Parti: Dursun Balcı
    Saadet Partisi: Şevket Koç
    Adalet ve Kalkınma Partisi: İrfan Dinç
    Bağımsız Türkiye Partisi: -
    Emek Partisi:-
    Halkın Yükselişi Partisi: -

    ÇORUM

    Anavatan Partisi: ——-
    Milliyetçi Hareket Partisi: Bekir Soyacak
    Liberal Demokrat Parti: Selehattin Aydemir
    Demokratik Sol Parti: Kemal Uzun
    Demokratik Toplum Partisi: ——-
    İşçi Partisi: ——-
    Cumhuriyet Halk Partisi: Sait Börekçi
    Hak ve Özgürlükler Partisi: ——-
    Büyük Birlik Partisi: ——-
    Barış ve Demokrasi Partisi: ——-
    Millet Partisi: ——-
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: ——-
    Türkiye Komünist Partisi: Rafet Karaman
    Demokrat Parti: Muhsin Kocasaraç
    Saadet Partisi: Arif Ersoy
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Muzaffer Külcü
    Bağımsız Türkiye Partisi: ——-
    Emek Partisi: Ayhan Oğuz
    Halkın Yükselişi Partisi: ——-

    DENİZLİ

    Anavatan Partisi : ——
    Milliyetçi Hareket Partisi: Ümit Bahtiyar
    Liberal Demokrat Parti : ——
    Demokratik Sol Parti : Mustafa Değirmenci
    Demokratik Toplum Partisi : ——
    İşçi Partisi : ——
    Cumhuriyet Halk Partisi : Hüsamettin Ataman
    Hak ve Özgürlükler Partisi: ——
    Büyük Birlik Partisi :Süleyman Oruç
    Barış ve Demokrasi Partisi: ——
    Millet Partisi : ——
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: Mehmet Kızıler
    Türkiye Komünist Partisi : ——
    Demokrat Parti : Mustafa Gürbüz
    Saadet Partisi : Cemal İnanöz
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Nihat Zeybekci
    Bağımsız Türkiye Partisi : ——
    Emek Partisi : ——
    Halkın Yükselişi Partisi : ——

    DÜZCE

    Anavatan Partisi: ——-
    Milliyetçi Hareket Partisi: Ömer Küçük
    Liberal Demokrat Parti: ——-
    Demokratik Sol Parti: Kenan Fırat
    Demokratik Toplum Partisi: ——-
    İşçi Partisi: ——-
    Cumhuriyet Halk Partisi: Evren Kuşçuoğlu
    Hak ve Özgürlükler Partisi: ——-
    Büyük Birlik Partisi: İsmail Bayrak
    Barış ve Demokrasi Partisi: ——-
    Millet Partisi: ——-
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: Ender Turan
    Türkiye Komünist Partisi: ——-
    Demokrat Parti: Alper Tüfekçi
    Saadet Partisi: Selahattin Aydın
    Adalet ve Kalkınma Partisi: İsmail Bayram
    Bağımsız Türkiye Partisi: ——-
    Emek Partisi: ——-
    Halkın Yükselişi Partisi: ——-
     



  4. Cevap: İLLERE GÖRE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI (Alfabetik sıra)

    EDİRNE

    Anavatan Partisi: Celal Vardar
    Milliyetçi Hareket Partisi: Erkan Doğan
    Liberal Demokrat Parti: ——-
    Demokratik Sol Parti: Sami Çakırlar
    Demokratik Toplum Partisi: Bilmez Cengiz
    İşçi Partisi: ——-
    Cumhuriyet Halk Partisi: Hamdi Sedefçi
    Hak ve Özgürlükler Partisi: ——-
    Büyük Birlik Partisi: Özcan Demirtaş
    Barış ve Demokrasi Partisi: ——-
    Millet Partisi: ——-
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: ——-
    Türkiye Komünist Partisi: Dilek Gülfen Doğan
    Demokrat Parti: Doğan Yakar
    Saadet Partisi: Ali Erhan Demirkıran
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Mustafa Hatipler
    Bağımsız Türkiye Partisi: Orhan Dede
    Emek Partisi: ——-
    Halkın Yükselişi Partisi: ——-
    Bağımsız: Nezih Atzıs
    Bağımsız: Ali Süzen

    ELAZIĞ

    Anavatan Partisi: Serpil Kaçar
    Milliyetçi Hareket Partisi: Enver Erdem
    Liberal Demokrat Parti: -
    Demokratik Sol Parti: Ömür Göktaş
    Demokratik Toplum Partisi: Mehmet Sıdık Çelik
    İşçi Partisi: -
    Cumhuriyet Halk Partisi: Haydar Saltık
    Hak ve Özgürlükler Partisi: -
    Büyük Birlik Partisi: Erdal Gökmen
    Barış ve Demokrasi Partisi:
    Millet Partisi: -
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: -
    Türkiye Komünist Partisi: Ali Haydar Baytekin
    Demokrat Parti: Levent Yiğit
    Saadet Partisi: Kenan Altungök
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Mehmet Süleyman Selmanoğlu
    Bağımsız Türkiye Partisi: Bayram Kavak
    Emek Partisi: -
    Halkın Yükselişi Partisi: -
    Bağımsız: Mustafa Özdemir

    ERZİNCAN

    Anavatan Partisi :Tuna Kuruçam
    Milliyetçi Hareket Partisi :Erkan Karaman
    Liberal Demokrat Parti :—-
    Demokratik Sol Parti :—-
    Demokratik Toplum Partisi :—-
    İşçi Partisi :—-
    Cumhuriyet Halk Partisi :Nuran Uygun
    Hak ve Özgürlükler Partisi :—-
    Büyük Birlik Partisi :—-
    Barış ve Demokrasi Partisi :—-
    Millet Partisi :—-
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi :—-
    Türkiye Komünist Partisi :Gülay Dinçer
    Demokrat Parti :Semih Yaldız
    Saadet Partisi :Metin Çimen
    Adalet ve Kalkınma Partisi :Yüksel Çakır
    Bağımsız Türkiye Partisi :Fatih Yılmaz
    Emek Partisi :—-

    ERZURUM

    Anavatan Partisi: ——-
    Milliyetçi Hareket Partisi: Kamil Aydın
    Liberal Demokrat Parti: ——-
    Demokratik Sol Parti: Ahmet Kovaytan
    Demokratik Toplum Partisi: İrfan Keskin
    İşçi Partisi: ——-
    Cumhuriyet Halk Partisi: Nizamettin Zengin
    Hak ve Özgürlükler Partisi: ——-
    Büyük Birlik Partisi: ——-
    Barış ve Demokrasi Partisi: ——-
    Millet Partisi: ——-
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: ——-
    Türkiye Komünist Partisi: ——-
    Demokrat Parti: Gürbüz Karabacak
    Saadet Partisi: Cemalettin Hınıslıoğlu
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Ahmet Küçükler
    Bağımsız Türkiye Partisi: ——-
    Emek Partisi: ——-

    ESKİŞEHİR

    Anavatan Partisi: ——-
    Milliyetçi Hareket Partisi: Ahmet Vural
    Liberal Demokrat Parti: ——-
    Demokratik Sol Parti: Yılmaz Büyükerşen
    Demokratik Toplum Partisi: ——-
    İşçi Partisi: ——-
    Cumhuriyet Halk Partisi: Rauf Aydın Güngör
    Hak ve Özgürlükler Partisi:
    Büyük Birlik Partisi: ——-
    Barış ve Demokrasi Partisi: ——-
    Millet Partisi: ——-
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: ——-
    Türkiye Komünist Partisi: Hüsnü Atlıkan
    Demokrat Parti: Ayfer Arat
    Saadet Partisi: Nihat Bilgiç
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Hasan Gönen
    Bağımsız Türkiye Partisi: Ömer Fahrettin Sapmaz
    Emek Partisi: ——-
    Halkın Yükselişi Partisi:
    Bağımsız: Hamza Abay

    GAZİANTEP

    Anavatan Partisi: ——-
    Milliyetçi Hareket Partisi: Mehmet Yıldırım
    Liberal Demokrat Parti: ——-
    Demokratik Sol Parti: Ökkaş Kıroğlu
    Demokratik Toplum Partisi: ——-
    İşçi Partisi: ——-
    Cumhuriyet Halk Partisi: Mustafa Yılmaz
    Hak ve Özgürlükler Partisi: ——-
    Büyük Birlik Partisi: Metin Demirçubuk
    Barış ve Demokrasi Partisi: ——-
    Millet Partisi: ——-
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: ——-
    Türkiye Komünist Partisi: Ekim Orhan İsmi
    Demokrat Parti: Bedi Bilaloğlu
    Saadet Partisi: Nurettin Aktaş
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Asım Güzelbey
    Bağımsız Türkiye Partisi: Mehmet Hakan Keresteci
    Emek Partisi: ——-
    Halkın Yükselişi Partisi: ——-
    Bağımsız: Abdullah Sabri Kocaman


    GİRESUN

    Anavatan Partisi: Erdoğan Türkoğlu
    Milliyetçi Hareket Partisi: Ali Kara
    Liberal Demokrat Parti: ——-
    Demokratik Sol Parti: Ali Okusal
    Demokratik Toplum Partisi: ——-
    İşçi Partisi: ——-
    Cumhuriyet Halk Partisi: Kerim Aksu
    Hak ve Özgürlükler Partisi: ——-
    Büyük Birlik Partisi: ——-
    Barış ve Demokrasi Partisi: ——-
    Millet Partisi: ——-
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: Ahmet Kalafat
    Türkiye Komünist Partisi: Atalay Seçkin
    Demokrat Parti: Durmuş Çekiç
    Saadet Partisi: İsmail Derbeder
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Hurşit Yüksel
    Bağımsız Türkiye Partisi: ——-
    Emek Partisi: ——-
    Halkın Yükselişi Partisi: ——-
    Bağımsız: Emine Köse

    GÜMÜŞHANE

    Anavatan Partisi: ——-
    Milliyetçi Hareket Partisi: Mustafa Canlı
    Liberal Demokrat Parti: ——-
    Demokratik Sol Parti: Zeki Bıçakçı
    Demokratik Toplum Partisi: ——-
    İşçi Partisi: ——-
    Cumhuriyet Halk Partisi: Bedri Ağaç
    Hak ve Özgürlükler Partisi: ——-
    Büyük Birlik Partisi: ——-
    Barış ve Demokrasi Partisi: ——-
    Millet Partisi: ——-
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: ——-
    Türkiye Komünist Partisi: Murat Erdem Çelik
    Demokrat Parti: Rıfat Çilenk
    Saadet Partisi: Mehmet Kara
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Ercan Çimen
    Bağımsız Türkiye Partisi: İsmail Kaya
    Emek Partisi: ——-
    Halkın Yükselişi Partisi: ——-

    HAKKARİ

    Anavatan Partisi :—-
    Milliyetçi Hareket Partisi :—-
    Liberal Demokrat Parti :—-
    Demokratik Sol Parti :Namık Kemal İlter
    Demokratik Toplum Partisi :Selim Ertaş
    İşçi Partisi :—-
    Cumhuriyet Halk Partisi :—-
    Hak ve Özgürlükler Partisi :—-
    Büyük Birlik Partisi :—-
    Barış ve Demokrasi Partisi :—-
    Millet Partisi :—-
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi :—-
    Türkiye Komünist Partisi :—-
    Demokrat Parti :—-
    Saadet Partisi :—-
    Adalet ve Kalkınma Partisi :Şükrü Çallı
    Bağımsız Türkiye Partisi :—-
    Emek Partisi :—-

    IĞDIR

    Anavatan Partisi: -
    Milliyetçi Hareket Partisi: Ekber Yeşil
    Liberal Demokrat Parti: -
    Demokratik Sol Parti: Yaşar Türkoğlu
    Demokratik Toplum Partisi: Mehmet Nuri Güneş
    İşçi Partisi: -
    Cumhuriyet Halk Partisi: Nazım Karadağ
    Hak ve Özgürlükler Partisi: -
    Büyük Birlik Partisi: Kutlay Yıldırım
    Barış ve Demokrasi Partisi: -
    Millet Partisi: -
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: -
    Türkiye Komünist Partisi: Şule Tüblek
    Demokrat Parti: Ekrem Demirsekin
    Saadet Partisi: Arzu Tanrıkulu
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Nurettin Aras
    Bağımsız Türkiye Partisi: İhsan Öztürk
    Emek Partisi: -

    ISPARTA

    Anavatan Partisi: Fatma Yüksel
    Milliyetçi Hareket Partisi: Yusuf Ziya Günaydın
    Liberal Demokrat Parti: ——-
    Demokratik Sol Parti: Ramazan Seyhan
    Demokratik Toplum Partisi: ——-
    İşçi Partisi: ——-
    Cumhuriyet Halk Partisi: Aysel Erdoğan
    Hak ve Özgürlükler Partisi: ——-
    Büyük Birlik Partisi: Hasan Hüseyin Başçiftçi
    Barış ve Demokrasi Partisi: ——-
    Millet Partisi: ——-
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: ——-
    Türkiye Komünist Partisi: ——-
    Demokrat Parti: Mehmet Aybatılı
    Saadet Partisi: Cevat Gencay
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Hasan Balaman
    Bağımsız Türkiye Partisi: ——-
    Emek Partisi: ——-
    Halkın Yükselişi Partisi: ——-
     



  5. Cevap: İLLERE GÖRE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI (Alfabetik sıra)

    KAHRAMANMARAŞ

    Anavatan Partisi : Bahtiyar Murat Aras
    Milliyetçi Hareket Partisi : Mustafa Daşcı
    Liberal Demokrat Parti : -
    Demokratik Sol Parti : -
    Demokratik Toplum Partisi : Vehbi Tekli
    İşçi Partisi : -
    Cumhuriyet Halk Partisi : Rıfat Nedim Kabakçı
    Hak ve Özgürlükler Partisi : -
    Büyük Birlik Partisi : Bekir Kılıç
    Barış ve Demokrasi Partisi : -
    Millet Partisi : -
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: -
    Türkiye Komünist Partisi : Tahsin Emre Soydan
    Demokrat Parti : İlyas Fatih Kısacık
    Saadet Partisi : Hanefi Mahçiçek
    Adalet ve Kalkınma Partisi : Mustafa Poyraz
    Bağımsız Türkiye Partisi : Ahmet Çokbekler
    Emek Partisi : -
    Halkın Yükselişi Partisi : -
    Bağımsız : Hacı Yüksel Horasan, Bayhan Bakdur

    KARABÜK

    Anavatan Partisi : ——
    Milliyetçi Hareket Partisi : Rafet Vergili
    Liberal Demokrat Parti : ——
    Demokratik Sol Parti : Kadri Ün
    Demokratik Toplum Partisi : ——
    İşçi Partisi : ——
    Cumhuriyet Halk Partisi : Enver Tümen
    Hak ve Özgürlükler Partisi : ——
    Büyük Birlik Partisi : ——
    Barış ve Demokrasi Partisi : ——
    Millet Partisi : ——
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi : ——
    Türkiye Komünist Partisi : ——
    Demokrat Parti : Dursun Altıparmak
    Saadet Partisi : Serdar Akça
    Adalet ve Kalkınma Partisi : Hüseyin Erer
    Bağımsız Türkiye Partisi : ——
    Emek Partisi : ——
    Halkın Yükselişi Partisi : ——

    KARAMAN

    Anavatan Partisi: ——-
    Milliyetçi Hareket Partisi: İsmet İlmi Hatipoğlu
    Liberal Demokrat Parti: ——-
    Demokratik Sol Parti: Yücel Altın
    Demokratik Toplum Partisi: ——-
    İşçi Partisi: ——-
    Cumhuriyet Halk Partisi: Ekrem Ercüment Yılmaz
    Hak ve Özgürlükler Partisi: ——-
    Büyük Birlik Partisi: Abdi Emin Aydoğdu
    Barış ve Demokrasi Partisi: ——-
    Millet Partisi: ——-
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: ——-
    Türkiye Komünist Partisi: Melek Yıldırım
    Demokrat Parti: Hakan Koca
    Saadet Partisi: Şaban Şahin
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Kamil Uğurlu
    Bağımsız Türkiye Partisi: Ali Konukseven
    Emek Partisi: ——-
    Halkın Yükselişi Partisi: ——-
    Bağımsız: ——-

    KARS

    Anavatan Partisi : ——
    Milliyetçi Hareket Partisi: Settar Kaya
    Liberal Demokrat Parti : ——
    Demokratik Sol Parti : Orhan Cihantimur
    Demokratik Toplum Partisi : Ayşe Alınak
    İşçi Partisi : ——
    Cumhuriyet Halk Partisi : Naif Alibeyoğlu
    Hak ve Özgürlükler Partisi: ——
    Büyük Birlik Partisi : ——
    Barış ve Demokrasi Partisi: ——
    Millet Partisi : ——
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: —-
    Türkiye Komünist Partisi : Özgür Devrim Kılıç
    Demokrat Parti : Metin Özad
    Saadet Partisi : Reis Karakoç
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Nevzat Bozkuş
    Bağımsız Türkiye Partisi : Ertürk Güneş
    Emek Partisi : ——
    Halkın Yükselişi Partisi : ——

    KASTAMONU

    Anavatan Partisi: -
    Milliyetçi Hareket Partisi: Turhan Topçuoğlu
    Liberal Demokrat Parti: -
    Demokratik Sol Parti: Ünal Şahin
    Demokratik Toplum Partisi: -
    İşçi Partisi: -
    Cumhuriyet Halk Partisi: Müjgan Alagöz
    Hak ve Özgürlükler Partisi: -
    Büyük Birlik Partisi:
    Barış ve Demokrasi Partisi: -
    Millet Partisi: -
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: -
    Türkiye Komünist Partisi: Fatma Mürüved Deniz
    Demokrat Parti: Ayfer Demir
    Saadet Partisi: Hamit Serdar Yılmaz
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Mustafa Gökhan Gülşen
    Bağımsız Türkiye Partisi: Murat Çoban
    Emek Partisi: -
    Halkın Yükselişi Partisi: -

    KIRIKKALE

    Anavatan Partisi : Şevket Şahin
    Milliyetçi Hareket Partisi: İhsan Kayalak
    Liberal Demokrat Parti : ——
    Demokratik Sol Parti : Ergün Fersoy
    Demokratik Toplum Partisi : ——
    İşçi Partisi : ——
    Cumhuriyet Halk Partisi : Sahir Koçak
    Hak ve Özgürlükler Partisi: ——
    Büyük Birlik Partisi : ——
    Barış ve Demokrasi Partisi: ——
    Millet Partisi : ——
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: ——
    Türkiye Komünist Partisi : ——
    Demokrat Parti : Mahir Yılmaz
    Saadet Partisi : Kemal Albayrak
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Veli Korkmaz
    Bağımsız Türkiye Partisi : ——
    Emek Partisi : ——
    Halkın Yükselişi Partisi : ——

    KIRKLARELİ

    Anavatan Partisi: -
    Milliyetçi Hareket Partisi: Reha Oras
    Liberal Demokrat Parti: -
    Demokratik Sol Parti: Namık Kemal Özkay
    Demokratik Toplum Partisi: -
    İşçi Partisi: -
    Cumhuriyet Halk Partisi: Cavit Çağlayan
    Hak ve Özgürlükler Partisi: -
    Büyük Birlik Partisi: Nedim Çetin
    Barış ve Demokrasi Partisi: -
    Millet Partisi: -
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: -
    Türkiye Komünist Partisi: Gökhan Ağırbaş
    Demokrat Parti: Yalçın Tuna
    Saadet Partisi: Nihat Karaçam
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Cengiz Bağdan
    Bağımsız Türkiye Partisi: Eyüp Orak
    Emek Partisi: -
    Halkın Yükselişi Partisi: -

    KIRŞEHİR

    Anavatan Partisi: ——-
    Milliyetçi Hareket Partisi: Arif Kılıç
    Liberal Demokrat Parti: Murat Tarı
    Demokratik Sol Parti: Ferhat Güzey
    Demokratik Toplum Partisi: Yüksel Han
    İşçi Partisi: ——-
    Cumhuriyet Halk Partisi: Deniz Akpınar
    Hak ve Özgürlükler Partisi: ——-
    Büyük Birlik Partisi: ——-
    Barış ve Demokrasi Partisi: ——-
    Millet Partisi: ——-
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: ——-
    Türkiye Komünist Partisi: Erkan Yıldız
    Demokrat Parti: Bilal Işıklı
    Saadet Partisi: Halim Çakır
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Yaşar Bahçeci
    Bağımsız Türkiye Partisi: Şükrü Barutçu
    Emek Partisi: ——-
    Halkın Yükselişi Partisi: Mustafa Beyzadeoğlu
    Bağımsız: Ali Gökçınar

    KİLİS

    Anavatan Partisi: -
    Milliyetçi Hareket Partisi: Hasan Mısırlıgil
    Liberal Demokrat Parti: -
    Demokratik Sol Parti: Mehmet Seydi Devrim
    Demokratik Toplum Partisi: -
    İşçi Partisi: -
    Cumhuriyet Halk Partisi: Abdullah Cançelik
    Hak ve Özgürlükler Partisi: -
    Büyük Birlik Partisi: -
    Barış ve Demokrasi Partisi: -
    Millet Partisi: -
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: -
    Türkiye Komünist Partisi: Uğur Pişmanlık
    Demokrat Parti: Hüseyin Çelik
    Saadet Partisi: Şerif Karakurt
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Mehmet Abdi Bulut
    Bağımsız Türkiye Partisi: Mehmet Galip Akdağ
    Emek Partisi: -
    Halkın Yükselişi Partisi: -

    KÜTAHYA

    Anavatan Partisi : Yaşar Aşkın
    Milliyetçi Hareket Partisi : Ömer Köse
    Liberal Demokrat Parti : Hüseyin Tüzün
    Demokratik Sol Parti : Ruhsen Kumdalı
    Demokratik Toplum Partisi :-
    İşçi Partisi :-
    Cumhuriyet Halk Partisi : İsmail Hakkı Düğer
    Hak ve Özgürlükler Partisi :-
    Büyük Birlik Partisi :-
    Barış ve Demokrasi Partisi :-
    Millet Partisi : Mehmet Kiraz
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi :-
    Türkiye Komünist Partisi : Ali Üşümezgezer
    Demokrat Parti : Ersen Fikret Erguz
    Saadet Partisi : Ahmet Özen
    Adalet ve Kalkınma Partisi : Mustafa İça
    Bağımsız Türkiye Partisi : Abdullah Doğrul
    Emek Partisi :-
    Halkın Yükselişi Partisi :-
     



  6. Cevap: İLLERE GÖRE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI (Alfabetik sıra)

    MALATYA

    Anavatan Partisi: Ramazan Özcan
    Milliyetçi Hareket Partisi: Cumali Ünaldı
    Liberal Demokrat Parti: -
    Demokratik Sol Parti: Osman Kaya
    Demokratik Toplum Partisi : -
    İşçi Partisi: -
    Cumhuriyet Halk Partisi: Ömer Şarapnal
    Hak ve Özgürlükler Partisi: -
    Büyük Birlik Partisi: Aslan Belede
    Barış ve Demokrasi Partisi: -
    Millet Partisi: Bilal Uludağ
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: -
    Türkiye Komünist Partisi: -
    Demokrat Parti: İzzet Gültekin
    Saadet Partisi: Mehmet Yaşar Çerçi
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Ahmet Çakır
    Bağımsız Türkiye Partisi: -
    Emek Partisi: -
    Halkın Yükselişi Partisi: -

    MANİSA

    Anavatan Partisi: Adil Aygül
    Milliyetçi Hareket Partisi: Cengiz Ergün
    Liberal Demokrat Parti: Fatma Kanıtemiz
    Demokratik Sol Parti: Mustafa Kader
    Demokratik Toplum Partisi: Celal Özgen
    İşçi Partisi: ——-
    Cumhuriyet Halk Partisi: Özgür Özel
    Hak ve Özgürlükler Partisi: ——-
    Büyük Birlik Partisi: ——-
    Barış ve Demokrasi Partisi: ——-
    Millet Partisi: ——-
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: ——-
    Türkiye Komünist Partisi: ——-
    Demokrat Parti: Atilla Efendioğlu
    Saadet Partisi: Şerafettin Kabakçıoğlu
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Bülent Kar
    Bağımsız Türkiye Partisi: ——-
    Emek Partisi: ——-
    Halkın Yükselişi Partisi: ——-

    MERSİN

    Anavatan Partisi: ——-
    Milliyetçi Hareket Partisi: Mahmut Tat
    Liberal Demokrat Parti: ——-
    Demokratik Sol Parti: Adil Aktay
    Demokratik Toplum Partisi: Aleddin Erdoğan
    İşçi Partisi: ——-
    Cumhuriyet Halk Partisi: Macit Özcan
    Hak ve Özgürlükler Partisi: Mehmet Maaz Bozyel
    Büyük Birlik Partisi: ——-
    Barış ve Demokrasi Partisi: ——-
    Millet Partisi: Fikret Adıgüzel
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: ——-
    Türkiye Komünist Partisi: Ali Önder Öndeş
    Demokrat Parti: Mehmet Bolat
    Saadet Partisi: Mehmet Kalınlı
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Mustafa Eyiceoğlu
    Bağımsız Türkiye Partisi: Okan Özgür Özturan
    Emek Partisi: ——-
    Halkın Yükselişi Partisi: ——-
    Bağımsız: Davut Demirel
    Bağımsız: Erkan Arıtman


    MUĞLA

    Anavatan Partisi: -
    Milliyetçi Hareket Partisi: Saim Gürsoy
    Liberal Demokrat Parti: -
    Demokratik Sol Parti: Ertuğrul Aladağ
    Demokratik Toplum Partisi: -
    İşçi Partisi: -
    Cumhuriyet Halk Partisi: Osman Gürün
    Hak ve Özgürlükler Partisi: -
    Büyük Birlik Partisi: -
    Barış ve Demokrasi Partisi: -
    Millet Partisi: -
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: -
    Türkiye Komünist Partisi: -
    Demokrat Parti: Yusuf Kayacık
    Saadet Partisi: M.Levent Cengiz
    Adalet ve Kalkınma Partisi:Orhan Seyfi Terzibaşıoğlu
    Bağımsız Türkiye Partisi: -
    Emek Partisi: -
    Halkın Yükselişi Partisi: -

    MUŞ

    Anavatan Partisi: -
    Milliyetçi Hareket Partisi: Şeref Yatçı
    Liberal Demokrat Parti: -
    Demokratik Sol Parti: -
    Demokratik Toplum Partisi: Nimet Sezgin
    İşçi Partisi: Saim Çarbuğa
    Cumhuriyet Halk Partisi: Yüksel Akman
    Hak ve Özgürlükler Partisi: -
    Büyük Birlik Partisi: -
    Barış ve Demokrasi Partisi: -
    Millet Partisi: -
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: -
    Türkiye Komünist Partisi: -
    Demokrat Parti: -
    Saadet Partisi: Tahsin Demirel
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Necmettin Dede
    Bağımsız Türkiye Partisi: -
    Emek Partisi: -

    NEVŞEHİR
    Anavatan Partisi:
    Milliyetçi Hareket Partisi: Yalçın Demir
    Liberal Demokrat Parti: -
    Demokratik Sol Parti: -
    Demokratik Toplum Partisi: -
    İşçi Partisi: -
    Cumhuriyet Halk Partisi: Süleyman Kurt
    Hak ve Özgürlükler Partisi: -
    Büyük Birlik Partisi: Ümit Akyürek
    Barış ve Demokrasi Partisi: -
    Millet Partisi: -
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: -
    Türkiye Komünist Partisi: -
    Demokrat Parti: Selçuk Yıldırım
    Saadet Partisi: Mustafa Gümüş
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Hasan Ünver
    Bağımsız Türkiye Partisi: -
    Emek Partisi: -
    Halkın Yükselişi Partisi: -

    NİĞDE

    Anavatan Partisi: ——-
    Milliyetçi Hareket Partisi: Murat Zeren
    Liberal Demokratik Parti: ——-
    Demokratik Sol Parti: Ali Hayri Güven
    Demokratik Toplum Partisi: ——-
    İşçi Partisi: ——-
    Cumhuriyet Halk Partisi: Yunus Nadi Özdamar
    Hak ve Özgürlükler Partisi: ——-
    Büyük Birlik Partisi: Ali Nabi Tekiner
    Barış ve Demokrasi Partisi: ——-
    Millet Partisi: ——-
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: ——-
    Türkiye Komünist Partisi: ——-
    Demokrat Parti: Haydar Koca
    Saadet Partisi: Osman Öken
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Faruk Akdoğan
    Bağımsız Türkiye Partisi: ——-
    Emek Partisi: ——-
    Halkın Yükselişi Partisi: ——-

    ORDU

    Anavatan Partisi: ——-
    Milliyetçi Hareket Partisi: Ali Aydın
    Liberal Demokrat Parti: ——-
    Demokratik Sol Parti: Seyit Torun
    Demokratik Toplum Partisi: ——-
    İşçi Partisi: ——-
    Cumhuriyet Halk Partisi: Kenan Çebi
    Hak ve Özgürlükler Partisi: ——-
    Büyük Birlik Partisi: ——-
    Barış ve Demokrasi Partisi: ——-
    Millet Partisi: ——-
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: ——-
    Türkiye Komünist Partisi: ——-
    Demokrat Parti: Volkan Yeşilyurt
    Saadet Partisi: Mustafa Tomakin
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Ayşe Bahar Çebi
    Bağımsız Türkiye Partisi: ——-
    Emek Partisi: ——-
    Halkın Yükselişi Partisi: ——-

    OSMANİYE

    Anavatan Partisi : —-
    Milliyetçi Hareket Partisi: Kadir Kara
    Liberal Demokrat Parti : —-
    Demokratik Sol Parti : Gazi Kara
    Demokratik Toplum Partisi : Kamuran Bağburak
    İşçi Partisi : —-
    Cumhuriyet Halk Partisi : Haydar Aktürk
    Hak ve Özgürlükler Partisi: —-
    Büyük Birlik Partisi : İsmail Gümüş
    Barış ve Demokrasi Partisi: —-
    Millet Partisi : —-
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: —-
    Türkiye Komünist Partisi : Erhan Kurt
    Demokrat Parti : Şerife Sönmez
    Saadet Partisi : Mehmet Fatih Kınay
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Suat Önal
    Bağımsız Türkiye Partisi : Şahin Bozoğlan
    Emek Partisi : Ökkeş Nergiz
    Halkın Yükselişi Partisi : -
    Bağımsız : Cafer İşler
     



  7. Cevap: İLLERE GÖRE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI (Alfabetik sıra)

    RİZE
    Anavatan Partisi: Kenan Bıyık
    Milliyetçi Hareket Partisi: Cevat Çiçek
    Liberal Demokrat Parti: ——-
    Demokratik Sol Parti: Asım Beşikçi
    Demokratik Toplum Partisi: ——-
    İşçi Partisi: ——-
    Cumhuriyet Halk Partisi: Remzi Kazmaz
    Hak ve Özgürlükler Partisi: ——-
    Büyük Birlik Partisi: ——-
    Barış ve Demokrasi Partisi: ——-
    Millet Partisi: ——-
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: ——-
    Türkiye Komünist Partisi: Tunç Tatoğlu
    Demokrat Parti: Zelkif Akgül
    Saadet Partisi: Hasan Uzun
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Halil Bakırcı
    Bağımsız Türkiye Partisi: Mehmet Emin Koç
    Emek Partisi: ——-
    Halkın Yükselişi Partisi: ——-
    Bağımsız: Lokman Koçan

    SİNOP

    Anavatan Partisi: ——-
    Milliyetçi Hareket Partisi: Ali Kurt
    Liberal Demokrat Parti: ——-
    Demokratik Sol Parti: Nagihan Dolgun
    Demokratik Toplum Partisi: ——-
    İşçi Partisi: ——-
    Cumhuriyet Halk Partisi: Baki Ergül
    Hak ve Özgürlükler Partisi: ——-
    Büyük Birlik Partisi: ——-
    Barış ve Demokrasi Partisi: ——-
    Millet Partisi: ——-
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: ——-
    Türkiye Komünist Partisi: Tezcan Erap Abay
    Demokrat Parti: Hüseyin Yılmaz
    Saadet Partisi: Cavit Üçüncüoğlu
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Hamza İnce
    Bağımsız Türkiye Partisi: Cemal Öcal
    Emek Partisi: ——-
    Halkın Yükselişi Partisi: ——-
    Bağımsız: Hikmet Erol
    Bağımsız: Görkem Yılmazer

    SİVAS

    Anavatan Partisi: -
    Milliyetçi Hareket Partisi: Ziyaaddin Başkan
    Liberal Demokrat Parti: -
    Demokratik Sol Parti: Fuat Taşdemir
    Demokratik Toplum Partisi: -
    İşçi Partisi: -
    Cumhuriyet Halk Partisi: Halit Mete Oltulu
    Hak ve Özgürlükler Partisi: -
    Büyük Birlik Partisi: Doğan Ürgüp
    Barış ve Demokrasi Partisi: -
    Millet Partisi: -
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: -
    Türkiye Komünist Partisi: Alper Kangal
    Demokrat Parti: Macide Şahin
    Saadet Partisi: Osman Seçilmiş
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Sami Aydın
    Bağımsız Türkiye Partisi: Ahmet Turan Yıldız
    Emek Partisi: Zafer Anadolu
    Halkın Yükselişi Partisi: -
    Bağımsız aday: Mustafa Mithat Talay

    ŞANLIURFA

    Anavatan Partisi :—-
    Milliyetçi Hareket Partisi :Mustafa Çiftçioğlu
    Liberal Demokrat Parti :—-
    Demokratik Sol Parti :Sinan Atmak
    Demokratik Toplum Partisi :Samet Atabay
    İşçi Partisi :—-
    Cumhuriyet Halk Partisi :Nazime Nazan Odabaşı
    Hak ve Özgürlükler Partisi :—-
    Büyük Birlik Partisi :—-
    Barış ve Demokrasi Partisi :—-
    Millet Partisi :—-
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi :—-
    Türkiye Komünist Partisi :—-
    Demokrat Parti :Mustafa Polat
    Saadet Partisi :—-
    Adalet ve Kalkınma Partisi :Mehmet Oymak
    Bağımsız Türkiye Partisi :—-
    Emek Partisi :—-
    Halkın Yükselişi Partisi :—-
    Bağımsız :Ahmet Eşref Fakıbaba

    TEKİRDAĞ

    Anavatan Partisi: -
    Milliyetçi Hareket Partisi: Osman Tabak
    Liberal Demokrat Parti: -
    Demokratik Sol Parti: Saim Özvardar
    Demokratik Toplum Partisi: Ekrem Ağrıç
    İşçi Partisi: -
    Cumhuriyet Halk Partisi: Adem Dalgıç
    Hak ve Özgürlükler Partisi: -
    Büyük Birlik Partisi: -
    Barış ve Demokrasi Partisi: -
    Millet Partisi: -
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: -
    Türkiye Komünist Partisi: -
    Demokrat Parti: Ercan Turşucular
    Saadet Partisi: Eyüp Kanar
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Ahmet Aygün
    Bağımsız Türkiye Partisi: Ahmet Şeniz
    Emek Partisi: -
    Halkın Yükselişi Partisi: -

    TOKAT

    Anavatan Partisi : -
    Milliyetçi Hareket Partisi: Ümit Sarıtaşlı
    Liberal Demokrat Parti: -
    Demokratik Sol Parti: Hüseyin Alpay
    Demokratik Toplum Partisi: -
    İşçi Partisi: -
    Cumhuriyet Halk Partisi: Halil İbrahim Bozdemir
    Hak ve Özgürlükler Partisi: -
    Büyük Birlik Partisi: -
    Barış ve Demokrasi Partisi: -
    Millet Partisi: -
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: -
    Türkiye Komünist Partisi: -
    Demokrat Parti: Sadettin Yalçın
    Saadet Partisi: Nizamettin Aydın
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Adnan Çiçek
    Bağımsız Türkiye Partisi: Bekir Ergün
    Emek Partisi: Bahar Aykır
    Halkın Yükselişi Partisi: -
    Bağımsız: Hüseyin Gençay
    Bağımsız: Fazlı Göktaş

    TRABZON

    Anavatan Partisi :Süleyman Niğdelioğlu
    Milliyetçi Hareket Partisi :Cevdet Saral
    Liberal Demokrat Parti :Ömer Adıgüzel
    Demokratik Sol Parti :Zübeyyir Şaşmaz
    Demokratik Toplum Partisi : ——
    İşçi Partisi : ——
    Cumhuriyet Halk Partisi :Volkan Canalioğlu
    Hak ve Özgürlükler Partisi : ——
    Büyük Birlik Partisi : ——
    Barış ve Demokrasi Partisi : ——
    Millet Partisi : ——
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi : ——
    Türkiye Komünist Partisi :Bilgütay Hakkı Durna
    Demokrat Parti :Süleyman Aydoğdu
    Saadet Partisi :Mahmut Çizmecioğlu
    Adalet ve Kalkınma Partisi :Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu
    Bağımsız Türkiye Partisi : ——
    Emek Partisi : ——
    Halkın Yükselişi Partisi : ——

    TUNCELİ

    Anavatan Partisi: Menşure Yavuz
    Milliyetçi Hareket Partisi: Osman Gür
    Liberal Demokrat Parti: -
    Demokratik Sol Parti: Hıdır Belice
    Demokratik Toplum Partisi: Edibe Şahin
    İşçi Partisi: -
    Cumhuriyet Halk Partisi: Mazlum Arslan
    Hak ve Özgürlükler Partisi: -
    Büyük Birlik Partisi: -
    Barış ve Demokrasi Partisi: -
    Millet Partisi: -
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: -
    Türkiye Komünist Partisi: -
    Demokrat Parti: Yasin Bakır
    Saadet Partisi: -
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Cihan Açıkgöz
    Bağımsız Türkiye Partisi: -
    Emek Partisi: -
    Halkın Yükselişi Partisi: -
     



  8. Cevap: İLLERE GÖRE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI (Alfabetik sıra)

    UŞAK

    Anavatan Partisi: -
    Milliyetçi Hareket Partisi: Ali Erdoğan
    Liberal Demokrat Parti: -
    Demokratik Sol Parti: Bekir Güneşhan
    Demokratik Toplum Partisi : -
    İşçi Partisi: -
    Cumhuriyet Halk Partisi: Talat Arca
    Hak ve Özgürlükler Partisi: -
    Büyük Birlik Partisi: Ali Bozkurt
    Barış ve Demokrasi Partisi: -
    Millet Partisi: -
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: -
    Türkiye Komünist Partisi: -
    Demokrat Parti: Coşkun Torlak
    Saadet Partisi: Ethem Uludağ
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Mesut Apaydın
    Bağımsız Türkiye Partisi: Ferhat Metin Narin
    Emek Partisi: Şaban Aslan
    Halkın Yükselişi Partisi: -
    Bağımsız Aday: Mustafa Yeldanlı

    VAN

    Anavatan Partisi: -
    Milliyetçi Hareket Partisi: Adnan Meltem
    Liberal Demokrat Parti: -
    Demokratik Sol Parti: Dilek Çetinkaya
    Demokratik Toplum Partisi: Bekir Kaya
    İşçi Partisi: Ayhan Sarıhan
    Cumhuriyet Halk Partisi: Ahmet Hamdi Orhan
    Hak ve Özgürlükler Partisi: Fevzi Kızılkaya
    Büyük Birlik Partisi: -
    Barış ve Demokrasi Partisi: -
    Millet Partisi: -
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: -
    Türkiye Komünist Partisi: -
    Demokrat Parti: Necmi Soyhan
    Saadet Partisi: Nevzat İnanç
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Burhan Yenigün
    Bağımsız Türkiye Partisi: -
    Emek Partisi: -
    Halkın Yükselişi Partisi: -

    YALOVA

    Anavatan Partisi: ——-
    Milliyetçi Hareket Partisi: Murat Sarısoy
    Liberal Demokrat Parti: Remzi Faruk Kutlu
    Demokratik Sol Parti: İrfan Tunçel
    Demokratik Toplum Partisi: Orhan Yenici
    İşçi Partisi: ——-
    Cumhuriyet Halk Partisi: Ertan Şener
    Hak ve Özgürlükler Partisi: ——-
    Büyük Birlik Partisi: ——-
    Barış ve Demokrasi Partisi: ——-
    Millet Partisi: ——-
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: ——-
    Türkiye Komünist Partisi: Alp Öztarhan
    Demokrat Parti: Yakup Koçal
    Saadet Partisi: İbrahim Büyükgümüş
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Barbaros Hayrettin Binicioğlu
    Bağımsız Türkiye Partisi: Cavit Kılıç
    Emek Partisi: ——-
    Halkın Yükselişi Partisi: ——-

    ZONGULDAK

    Anavatan Partisi : ——
    Milliyetçi Hareket Partisi : Selahattin Gülay
    Liberal Demokrat Parti : ——
    Demokratik Sol Parti : Sezai Öztürkoğlu
    Demokratik Toplum Partisi : ——
    İşçi Partisi : ——
    Cumhuriyet Halk Partisi : İsmail Eşref
    Hak ve Özgürlükler Partisi : ——
    Büyük Birlik Partisi : Kemal Çakar
    Barış ve Demokrasi Partisi : ——
    Millet Partisi : ——
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi : ——
    Türkiye Komünist Partisi : ——
    Demokrat Parti : Hamza Kara
    Saadet Partisi : Necmettin Aydın
    Adalet ve Kalkınma Partisi : Secaattin Gonca
    Bağımsız Türkiye Partisi : ——
    Emek Partisi : ——
    Halkın Yükselişi Partisi : ——
     



  9. Cevap: İLLERE GÖRE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI (Alfabetik sıra)

    İSTANBUL

    Anavatan Partisi: Ahmet Özal
    Milliyetçi Hareket Partisi (MHP): Ahmet Turgut
    Liberal Demokrat Parti (LDP): Fahrettin Tanınmış
    Demokratik Sol Parti (DSP): Ahmet Vefik Alp
    Demokratik Toplum Partisi (DTP): Akın Birdal
    İşçi Partisi: ——-
    Cumhuriyet Halk Partisi (CHP): Kemal Kılıçdaroğlu
    Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR): Mehmet Ali Erdoğan
    Büyük Birlik Partisi (BBP): Cevdet Tellioğlu
    Barış ve Demokrasi Partisi (BDP): ——-
    Millet Partisi (MP): Ahmet Aktaş
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP): ——-
    Türkiye Komünist Partisi (TKP): Zehra Güner
    Demokrat Parti (DP): Mehmet Dülger
    Saadet Partisi: Mehmet Bekaroğlu
    Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti): Kadir Topbaş
    Bağımsız Türkiye Partisi (BTP): Sabiha Karamustafa
    Emek Partisi (EMEP): ——-
    Halkın Yükselişi Partisi (HYP): ——-
    Bağımsız adaylar
    Kaya Mutlu
    Selamettin Tellioğlu
    Fatma Ragibe Loğoğlu
    Erhan Taş
    Ahmet Lacin
    Melek Altıntaş
    Yahya Güneşer
    Mert Küçük
    Cihan Aktaş
    Dursunali Bacıoğlu
    Burhan Erol
    Nurullah Çolak
    Yasin Kılar
    Abidin Orhan Pak
    Uğur Arslan


    İZMİR

    Anavatan Partisi: Gülgün Beşerler
    Milliyetçi Hareket Partisi: Müsavat Dervişoğlu
    Liberal Demokrat Parti: Orkun Köksoy
    Demokratik Sol Parti: Harun Öztürk
    Demokratik Toplum Partisi: ——-
    İşçi Partisi: ——-
    Cumhuriyet Halk Partisi: Aziz Kocaoğlu
    Hak ve Özgürlükler Partisi: ——-
    Büyük Birlik Partisi: ——-
    Barış ve Demokrasi Partisi: ——-
    Millet Partisi: ——-
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: ——-
    Türkiye Komünist Partisi: Özgür Sarı
    Demokrat Parti: Haluk Güntan
    Saadet Partisi: Şerafettin Kılıç
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Taha Aksoy
    Bağımsız Türkiye Partisi: Zübeyde Uslu
    Emek Partisi: ——-
    Halkın Yükselişi Partisi: Mustafa Mehmet Balçık
    Bağımsız adaylar
    Arif Ali Cangı
    Taner Büte
    Celal Görmüş
    Nicmiye Şafak Özdoğan
    Baki Baklan
    Sabri Demirdöğen


    KAYSERİ

    Anavatan Partisi: Gül Fatma Tufanoğlu
    Milliyetçi Hareket Partisi: Mustafa Eraslan
    Liberal Demokratik Parti: Ahmet Eninkurt
    Demokratik Sol Parti: Erol Bezirhan
    Demokratik Toplum Partisi: ——-
    İşçi Partisi: ——-
    Cumhuriyet Halk Partisi: Ali Genç
    Hak ve özgürlükler Partisi: ——-
    Büyük Birlik Partisi: Sinan Özdemir
    Barış ve Demokrasi Partisi: ——-
    Millet Partisi: Ahmet Çelik
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: ——-
    Türkiye Komünist Partisi: Havize Atlıhan
    Demokrat Parti: Osman Çilsal
    Saadet Partisi: Haşim Özçelik
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Mehmet Özhaseki
    Bağımsız Türkiye Partisi: Mustafa Tekin
    Emek Partisi: Hasan Daşkın
    Halkın Yükselişi Partisi: ——-


    KOCAELİ

    Anavatan Partisi: ——-
    Milliyetçi Hareket Partisi: Zekai Kahyaoğlu
    Liberal Demokrat Parti: ——-
    Demokratik Sol Parti: Hüseyin Karakullukçu
    Demokratik Toplum Partisi: ——-
    İşçi Partisi: ——-
    Cumhuriyet Halk Partisi: Sefa Sirmen
    Hak ve Özgürlükler Partisi: ——-
    Büyük Birlik Partisi: ——-
    Barış ve Demokrasi Partisi: ——-
    Millet Partisi: ——-
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: ——-
    Türkiye Komünist Partisi: Barbaros Tantan
    Demokrat Parti: Mehmet Zafer Arda
    Saadet Partisi: Mehmet Batuk
    Adalet ve Kalkınma Partisi: İbrahim Karaosmanoğlu
    Bağımsız Türkiye Partisi: Mensur Yıldırım
    Emek Partisi: ——-
    Halkın Yükselişi Partisi: ——-


    KONYA

    Anavatan Partisi: ——-
    Milliyetçi Hareket Partisi: Hikmet Çay
    Liberal Demokrat Parti: Süleyman Sefa Martı
    Demokratik Sol Parti: Ahmet Vejdi Çınar
    Demokratik Toplum Partisi: Abdülhakim Gülmez
    İşçi Partisi: ——-
    Cumhuriyet Halk Partisi: Hasan Sarımehmetoğlu
    Hak ve Özgürlükler Partisi: ——-
    Büyük Birlik Partisi: ——-
    Barış ve Demokrasi Partisi: ——-
    Millet Partisi: Mehmet Ali Küçükgüzel
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: ——-
    Türkiye Komünist Partisi: Fatih Bilici
    Demokrat Parti: Mustafa Türkaslan
    Saadet Partisi: Mustafa Özkafa
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Tahir Akyürek
    Bağımsız Türkiye Partisi: Hasan Hüseyin Bilgi
    Emek Partisi: ——-
    Halkın Yükselişi Partisi: Coşkun Bilgi


    SAKARYA

    Anavatan Partisi: Fahri Şen
    Milliyetçi Hareket Partisi: Enver Toçoğlu
    Liberal Demokrat Parti: Gültekin Tırpancı
    Demokratik Sol Parti: Necati Eker
    Demokratik Toplum Partisi: ——-
    İşçi Partisi: ——-
    Cumhuriyet Halk Partisi: Cem Hatunoğlu
    Hak ve Özgürlükler Partisi: ——-
    Büyük Birlik Partisi: Hüdaverdi Kervankıran
    Barış ve Demokrasi Partisi: ——-
    Millet Partisi: ——-
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: ——-
    Türkiye Komünist Partisi: Mustafa Oğuz Kavala
    Demokrat Parti: Tuncer Tepe
    Saadet Partisi: Ulvi Çavdaroğlu
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Zeki Toçoğlu
    Bağımsız Türkiye Partisi: Erol Sak
    Emek Partisi: ——-
    Halkın Yükselişi Partisi: ——-
    Bağımsız: Osman Nuri Altındaş
    Bağımsız: Mehmet Adıgüzel


    SAMSUN

    Anavatan Partisi: ——-
    Milliyetçi Hareket Partisi: İbrahim Özyer
    Liberal Demokrat Parti: Hasan Öztorun
    Demokratik Sol Parti: Ceyhun Karamangil
    Demokratik Toplum Partisi: ——-
    İşçi Partisi: ——-
    Cumhuriyet Halk Partisi: Mehmet Atalay
    Hak ve Özgürlükler Partisi: ——-
    Büyük Birlik Partisi: ——-
    Barış ve Demokrasi Partisi: ——-
    Millet Partisi: ——-
    Özgürlük ve Dayanışma Partisi: ——-
    Türkiye Komünist Partisi: Gülbin Cingöz
    Demokrat Parti: Kemal Vehbi Gül
    Saadet Partisi: Hasan Tahsin Şengül
    Adalet ve Kalkınma Partisi: Yusuf Ziya Yılmaz
    Bağımsız Türkiye Partisi: Orhan Veral
    Emek Partisi: ——-
    Halkın Yükselişi Partisi: ——-
    Bağımsız: Filiz Uluçelebi