İlk Yardım Çantası

'Hastalıklar' forumunda Yasemin tarafından 25 Şubat 2014 tarihinde açılan konu

1. İlk yardım çantası nedir?

İlk yardım çantası evimizde arabamızda işyerimizde ve daha pek çok alanda mutlaka bulundurmamız gerektiğini unutmamalısınız.

İlk yardım çantasının tam olarak faydalı olabilmesi için bazı özelliklere sahip olması gerekmektedir.Aniden hastalanan veya kazaya uğrayan kişiye yapılacak ilk müdahalede kullanılmak için içerisinde çeşitli ilk yardım malzemelerinin bulunduğu çantadır.

İlk yardım çantası kullanıldığı yere göre değişik büyüklükleri olan darbelere dayanıklı malzemeden imal edilmiş kutudur.Çantanın üzerinde mutlaka Kızılay’ı simgeleyen hilal olmalıdır.Çantanın içerisi sarsıntılardan ( taşınırken ) malzemelerin hasar görmemesi için sünger dışı ise toz ve nem aldırmayacak şekilde imal edilmiş olmalıdır.Çantanın içerisinde aşağıda belirtilen ilk yardım malzemeleri mutlaka olmalıdır.

1- İlk yardım çantası kullanım yerlerine göre değişik büyüklüklerde olabilir.
    2- Çanta darbelere dayanıklı malzemeden imal edilmeli içine toz ve nem aldırmamalı içi ise sünger kaplı olmalıdır.
    3- Çantanın üzerinde Kızılay’ı simgeleyen hilal mutlaka olmalıdır.
    4- Çantanın kapağı herkes tarafından kolaylıkla açılabilir olmalı.
    5- Çantanın taşıma sapı olmalıdır.

İLK YARDIM ÇANTASINDA NELER OLMALI

ilk-yardim-cantasi-.