İlişkilerde yıpranan taraf hangisi?

'Zaman Tüneli' forumunda By_TuaL tarafından 26 Nisan 2008 tarihinde açılan konu

?

İlişkilerde en çok yıpranan taraf hangisidir?

1. İlişkiye göre değişir.

9 oy
    30.0%
  2. Kadınlar

7 oy
    23.3%
  3. Erkekler

0 oy
    0.0%
  4. Çocuklar

14 oy
    46.7%

1. Günümüzde boşanma davalarının çığ gibi büyüdüğü ne yazık ki gerçek. Peki sizce bir ilişkide yıpranan taraf hangisi desek cevabınız nasıl olurdu?

2. Boşanma çocuklarla birlikte tüm aile fertlerine acı veren bir olaydır.Boşanma bir son değil, yeni bir başlangıçtır.Artık ebeveyenler karı koca olmasalarda çocuklarının anne babası olmaya devam edeceklerdir.Tartışalamaz bir konuda çocukların bundan en çok etkilendiğidir.Boşanmayla birlikte çocuk, kendisini bir boşluktaymış gibi hisseder.Gelecek ile ilgili ciddi kaygılar yasamaya baslar. Şimdi bana ne olacak, kiminle birlikte yasayacağım, bir daha anne babamı göremeyecek miyim. Çok mutsuzdur. Sürekli olarak anne babamı nasıl biraraya getirebilirim çabası içindedir.
    Kadınlar annelik duygularının ağırlığı sebebi ile çocukların bu durumundan daha fazla etkilenirler. Boşanmadan ikinci derece de zarar görecek olan onlardır.Toplumun bakış açısıda kadını çok etkilemektedir. Boşanmış kadın imajı, taşınması zor bir yüktür.Sonuç olarak boşanma, ne getirip ne götüreceğinin iyi hesaplanması gereken ciddi bir karardır.

3. Bencede Boşanmak Kadınlar İçin Çok zordur Aynsem e katılıyorum,En Çok Etkilenen de çocuklardır tabiki Emeğine sağlık Tual :f20: :(

4. Boşanmalarda en çok çok çocuklar etkileniyor hele birde çocuğu alan taraf öbür tarafa göstermedi tamam :(
    Ama yıpranan taraf kadın oluyor hee bu bence sadece TÜRKİYE de böyle kadın ın ekonomik özgürlüğü olsabile bir kere adı DUL :( gerçekten erkek ler belki anlayamassınız siz bunu ama kadın olmak ülkemizde çok zor helede dul olmak o ayrı bir zorluk:(
    erkeğe bir şey olmuyormu tabiki oluyor çoğu erkek kadının hizmetine alışkın kadın gittimi kendini boşlukta hissediyor ama yenisi kapıda zaten :f106:
    He birde şunu anlıyamıyorumm erkek karısını aldattımı çapkınlık hovardalık elinin kiri yıkar geçer kadın yaptımı of anam offff küçük kıyametler kopuyor:( :(
    neyse sustum çok konuştum yine:f19:
    heee birde erkek galiba maddi yönden yıpranıyor:f106: :f106:

5. İlişkiye göre değişir bence öyle bi şık gördüm sankı iyi bi ilişkiyse çocuklar yıpranmaz zaten..paylaşım için teşekkürler..

6. Boşanmalarda ayrılık kararını isteyen taraf kendini suçlu hissederken, diğer tarafta terk edilme sevgiye layık olamama gibi duygular hisseder.Boşanmalarda hem erkek , hem kadın kendine olan güvenini kaybeder, yalnızlık duyguları ön plandadır.

7. Aslında çocuklar bayanlar, erkeklerr herkess etkilenir. Zaten kişiler ne hayallerle başladıkları evliliklerinde boşanma noktasına gelmişlerse zaten çok şeyler yaşamışlardır.. .. Bunun da azı çoğu olmaz çünkü tarafların hepside çok etkilenmişlerdir....

8. bence yolunda gitmeyen bir ilişkiyse bitmesi herkes için daha hayırlı olur zorlayarak yaşamak her iki tarafı daha yıpratır hayat herkes için zor erke vayad kadın fark etmez

9. bence hem kadın hem erkek için çok zor verilmiş bir karardır elbetteki boşanmak
    fakat etkilenen ve yıpranan hep çocuklar olmuştur ve olacaktır:( :(

10. kim daha çok yıpranıyor bu ilişkiye göredeğişir bazen kadın bazen erkek ama genelde fatura kadında daha ağırdır türkiye şartlarında çocuklar içinde deprasyon yaratan bir dorumdur anne baba bu işi iyi idare edip az zarrla atlatılmalıdır paylaşıma tşk

11. selam

yıpranan taraf ilşkisine göre değişi ama sanırım konu ayrılık o öyle yapmış bu böyle yapmış değil bence her iki tarafta yıpranır arada olan çocuklara olur .paylaşımınız için teşekkürler saygılarımla

12. çok kısa söylüyorum en çok çocuklar etkilenir ve yara alırlar örnekler çok fazla

13. Bence herkes etkilenir.Bunu kadın,erkek yada çocuk diye ayırmamız pek doğru olmaz sanırım.Ama mantıklı hareket edilirse ayrılıkta çocukların derin yaralar alması önlenebilir.

14. Cevap: İlişkilerde yıpranan taraf hangisi?

Çocuklar

15. Cevap: İlişkilerde yıpranan taraf hangisi?

.....

16. Cevap: İlişkilerde yıpranan taraf hangisi?

evliliklerde komple aile yıpranıyor tabi en büyük etkiyide çocuklar alır