ilginç bulgular

'Kısa Bilgiler' forumunda YAREN tarafından 24 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

1. Abydosdaki Osiris tapınağında bulunan hiyeroglifler de hayli ilgi çekici... Tabakaların üzerine kazınmış helikopter, uçak ve denizaltına benzer şekillerin ne anlama geldiği halen gizemini korumakta...
    ilginç3.

M.S. 300'lü yıllarda ölen Çinli general Çou Çou'nun mezarında 1956 yılında bulunan kemerin tokası, yüzde 85 oranında alüminyumdan yapılmış. Ama doğada sadece bileşik olarak bulunan alimünyumun diğer maddelerden ayrıştırılarak tek bir madde olarak kullanılabilmesi ilk kez 19. yüzyılda mümkün olmuştu.

ilginç1. Maya dönemine ait 1000 yıllık bu kristal kuru kafa, tek bir blok kristal üzerine oyma olarak yapılmış. Nasıl yapıldığı hala anlaşılamayan kuru kafanın altından tutulan ışık, doğrudan göz çukurundan yansıyor. Bu teknolojinin bugün bile mümkün olmadığı söyleniyor

ilginç2.

2. gerçekten ilginç buluşlar birbey teşekkürler

özellikle ilk resim :f196:

3. Gerçekten hayret edilecek bulgular. O kadar ağırlıktaki taşlar aralarında harç olmadan nasıl duruyor. saf aliminyum yüzyıllar önce nasıl kullanılmış. Kafatası tek parça halinde nasıl yapılmış.Günümüz bu kadar teknolojiye sahipken bunlar mümkün değilken yüzyıllar önce bulunması gerçekten ilginç.

4. acaba eskiden teknoloji çok ileriydi ; şimdi o teknolojiye ulaşmak için mi çalışıyoruz ? diye düşünüyorum:f20:

5. Ben hangi birine şaşıracagımı şaşırdım hepisi ayrı hayretler uyandırıyor insanda teşekkürler

6. Evet hayret edilecek kadar var
    çok teşekkürler :f118:

7. Gerçekten ilginç bulgular.
    Günümüzde hala açıklanamayan o kadar çok şey var ki!
    Güzel bir konu, teşekkürler :f118:

8. Cevap: ilginç bulgular

guzel mıs bızımle bu resımlerı bızımle paylaştıgınız ıcın tsk

9. Cevap: ilginç bulgular

Eski çağlarda yaşayan insanlar daha mı zekiymiş yoksa tarihin hala gizli kalmış noktalarımı var anlamış değilim
    çok ilgin bilgilerdi teşekkürler

10. Cevap: ilginç bulgular

"Tanrıların Arabaları" adlı kitapta bu tür bulgulardan sıkça bahsediliyordu. Gerçekten geçmişten günümüze gelen bir çok şey var hemen hemen hepside açıklanabilmiş değil. Kimbilir daha gün yüzüne çıkmamış neler var dünyamızda daha çok şaşıracağız sanırım :)