İftara ne pişireceğim

'Eğlence' forumunda HazaN tarafından 23 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

1. Ne mutlu bizeki bu mubarek günleri tekrar, sağlıkla ve sıhhatle görmeyi nasip etti Allahım..
    Ramazan geldi hoşgeldi tabiki ama kadınların korkulu rüyası olan "iftara ne pişireceğim :f1:" sorusuda yanında geldi :f40:
    Şimdi bende bu soruyla karşı karşıya kalan bir bayan olarak diyorum ki herkes akşama ne pişireceğini burada bizlerle paylaşsın. Hem belki ne yapacağını bilemeyen pek çok ev hanımınada yol göstermiş oluruz. Tabi başta bana :f106:
    Beyleri unutmadık tabiki onlarda iftarda ne yemek istediklerini yazabilirler :f10:

2. Cevap: İftara ne pişireceğim

Dün iftarda misafir vardı yemek boldu.Bugün ise henüz belli değil ne pişeceği :) Ama dünkülerden söyleyebilirim. Türlü,tarhana çorbası,dolma,pilav,tavuk kızartma.....

Ayrıca çok lezzetli bir konu açmışsın Hazan eline sağlık :)

3. Cevap: İftara ne pişireceğim

Mantar sote pişirdim şimdilik sadece bu :f196:
    Önden bir çorba arkasına da pilav düşünüyorum canım.Tatlı da Petek'ten güllaç ;)

4. Cevap: İftara ne pişireceğim

Forumdaş bayanları akşama yemek bulamıyorum kim ne pişiriyor bugün yaaaa :confused:

5. Cevap: İftara ne pişireceğim

walla bizim yemekleri annem yapıor :D

6. Cevap: İftara ne pişireceğim

Dün akşam iftarda Tarhana çorbası ve karnıyarık vardı...Bir de ciğer vardı güzel oldu;ben yaptım mmmmmm...:D

7. Cevap: İftara ne pişireceğim

Hmmmm teşekkürler Pardus kopya iyi geldi kalkıp hazırlıklara başlayım bari
    Tatlı olarak şekerpare yada güllaç iyi olur sanki :f40:

8. Cevap: İftara ne pişireceğim

KabaK DolmaSı İle Çorba

9. Cevap: İftara ne pişireceğim

sahurda tatlı olarak sütlaç yapın.tok tutar :f30:

10. Cevap: İftara ne pişireceğim

Biber dolma ; yeşil fasulye ; üzüm ; irmik helvası ....

11. Cevap: İftara ne pişireceğim

Ben yumurta kırdım :D

Tatlı olarakda bi tane küp şeker olar dimi :f30:

12. Cevap: İftara ne pişireceğim

Şehriye Çorbası ; makarna ; üzüm ; kavun ; bir de melemen :D

13. Cevap: İftara ne pişireceğim

Bilmiyorum :)

14. Cevap: İftara ne pişireceğim

ßzm ewdé hrsyi anném ypıyr x) krışmıyrm ztn mutfaqa qtsem kkusunu alıyorm orucu bozrm diye qrqyrm

15. Cevap: İftara ne pişireceğim

arkadaşlar ben yemek yapmam yerim yemekte seç mem ayrıca annem bu akşam etli kuru fasulye pilav tatlı kadayıf nasıl menü

16. Cevap: İftara ne pişireceğim

canım bol karışık kızartma istedi.
    Şöyle patates,patlıcan,kabak,biber,havuç,domates.
    Üzerinede sarımsaklı yoğurt. :f66:

Off yemede yanında yat olurdu. :f20: akşamada davete gidecem ne yapsam ki. :(

17. Cevap: İftara ne pişireceğim

bizimkinide

18. Cevap: İftara ne pişireceğim

şimdi bi '' suLu köfte '' iyi qiderdi yanında da pilav oy oy oy çorba oLarakda tavuk çorbasına hayır demezdim off nasıL canım çekti bak şimdi yaaa :):) ((hayaL etmesi biLe qüzeL bide iftarda hayaL ettikLerimiz oLsa oy oy oy süper oLurdu vaLLa..!)) :):)

19. Cevap: İftara ne pişireceğim

Bugün benim menüde etliekmek var düşünmeme gerek kalmadı yarın için burdan kopye çekeceğim :f196:

20. Cevap: İftara ne pişireceğim

Karar verdik bizde Discoverer ile sac kavurma yapıyoruz.Bu kez domatesli olacak.:f196: