İçeceklerin Kutusunu Yıkıyor Muyuz?Bakın Ne kadar Önemliymiş.....

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Wish tarafından 16 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. Doç.Dr. Osman Genç
    Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı
    Kınıklı Denizli Tıp Laboratuarı
    Fordwerke'den tıbbi haber

Kısa süre önce bir kadın son derece önemsenmeyen bir sebepten dolayı hayatını
    kaybetmiştir.

SEBEP!.....

Hayatını kaybeden kadın Genfer Gölü'nde piknikteyken, bir kutu içeceği (Fanta, Kola vs.) kutusundan içti.

Pazartesi günü Lozan'daki CHUV'ye sevk edildi ve Çarşamba günü vefat etti. Otopsi sonucu Leptospiroz fulgurante'den öldüğü anlaşıldı.

Tekneye bardak götürmemişti ve içeceği direkt kutudan içmişti. Kutular kontrol edildiğinde, kutularda fare urini (idrarı) bulunduğu, yani Leptospiras ile kirlendiği ortaya çıktı.

Muhtemelen kadın, kutunun ÜSTÜNÜ TEMİZLEMEDEN AĞZINA GÖTÜRÜP İÇMİŞTİ...

Kutunun üstüne Fare urini bulaşmış ve kurumuş, ki bu zehirli maddeler içermektedir,

bu da Leptosiproz'u ortaya çıkaran Leptospiras içerir. Bu kutular fare bulunan depolarda muhafaza edilir ve temizlenmeden Pazar'a sürülür.

Kutular satın alındıktan sonra buzdolabına konulmadan önce bulaşık deterjanı ile özenle
    temizlenmeli. İspanya'da İNMETRO tarafından yapılan bir araştırma sonucunda, kutular tuvaletlerden daha da fazla kirlidir!!!

2. Cevap: İçeceklerin Kutusunu Yıkıyor Muyuz?Bakın Ne kadar Önemliymiş.....

Ben bu hikayeyi uzun süredir bildiğimden mutlaka yıkarım.........Genede tşkler

3. Cevap: İçeceklerin Kutusunu Yıkıyor Muyuz?Bakın Ne kadar Önemliymiş.....

hepimizin yaptığı bir yanlış
    hele de çocuklarımıza öğretmeliyiz
    kesinlikle kutudan bir şey içmemelerini
    sağol dilek tekrar uyardığın için :f118:

4. Cevap: İçeceklerin Kutusunu Yıkıyor Muyuz?Bakın Ne kadar Önemliymiş.....

emeğine sağlık canım saol

5. Cevap: İçeceklerin Kutusunu Yıkıyor Muyuz?Bakın Ne kadar Önemliymiş.....

evet bende uzun zamandır yıkarım ama dışarda almışsam ve hemen içeceksem kolonyalı mendille silerim

6. Cevap: İçeceklerin Kutusunu Yıkıyor Muyuz?Bakın Ne kadar Önemliymiş.....

Kolonyalı mendil nerdden bulcaz yaww.. Hem kolonyalı mendiilin kapağındada fare pisliği varsa??? ;) :

7. Cevap: İçeceklerin Kutusunu Yıkıyor Muyuz?Bakın Ne kadar Önemliymiş.....

Ben hiç dikkat etmem böyle şeylere :oops:

8. Cevap: İçeceklerin Kutusunu Yıkıyor Muyuz?Bakın Ne kadar Önemliymiş.....

Valla ben hergün kola içerim..Kutudan ve yıkamadan..:oops: Uyardığın için teşekkürler Şekercim..

9. Cevap: İçeceklerin Kutusunu Yıkıyor Muyuz?Bakın Ne kadar Önemliymiş.....

Şuan o bahsettiğiniz kutu kolayla gözgözeyiz ve pis pis sırıtıyor sanki bana
    sen az önce beni içtin ya banada fare pislediyse diye
    ben kolayı kutuyla içmeyi çok seviyorum ve bugüne kadar bir kez bile yıkamadım yada silmedim
    eğer böyle bir sebepten ölürsem kesin atasözlerine konu olurum Kutu kola uğruna gitti niyazi!!!! :f106: