İbrahim Tatlısesin Vurulması

'Magazin haberleri' forumunda HazaN tarafından 14 Mart 2011 tarihinde açılan konu

1. İmparator İbrahim Tatlıses nasıl vuruldu
    İbrahim Tatlısesi kim/kimler vurdu
    İbrahim Tatlısesin vuruldu yer

Türkiyenin imparatoru, ünlü türkücü İbrahim Tatlıses, dün gece program yaptığı kanaldan ayrılırken uzun namlulu silahla uğradığı saldırı sonucu başından yaralandı.

Polis, içinde iki saldırganın bulunduğu aracı tespit etti, ancak saldırganların kimliğine dair henüz bir bilgi yok.

Olay yerinde çekilen fotoğraflar

İbrahim Tatlısesin şoförü olay anını anlatıyor
    "Her şey normaldi. Televizyon çekimlerinden sonra İbrahim Tatlıses, Buket Damla Çakıcı ile birlikte içerden çıktı. İbrahim Tatlıses benim yanıma ön koltuğa oturdu. Buket Damla Çakıcı ise arkaya oturdu. Yola çıktık. Eski özel harekatçı olan iki koruma arkadaki arabadan bizi takip ediyorlardı. Olay sırasında bazı sesler duydum. İlk anda silahlı saldırıya uğradığımızı anlamadım. Ön cam kırıldı. Her şey saniyeler içinde oldu. İbrahim Tatlıses'e baktığımda başından kan akıyordu ve koltuğa yığıldı. O anda bize ateş edildiğini anladım. Gayri ihtiyari ayağımı gaz pedalından çekmiştim. Durmanın ona bir faydası olmayacağını düşünüp gaza yüklenip hastaneye doğru otomobili sürmeye başladım. Bu sırada telefonla arkadaki korumaları arayıp onlara İbrahim Tatlıses'in vurulduğunu söyledim"

İbrahim Tatlısesin ekibinden bir görgü tanığının anlatımıyla dehşet dolu dakikalar

"Kutsi ve Deniz Seki konuktu. Program bitiminde konuklardan önce İbrahim Bey ve Damla Hanım çıktı. Deniz Seki ve Kutsi içeride sohbet ediyordu.

Haber geldi, 'İbrahim Bey vuruldu' diye. Şaka zannettik. Baktık ki güvenlikçi panik içinde hemen indik. Doğruymuş. Eyüp Abi (Tatlıses'in menajeri) ambulans çağırdı. 2 ayrı ambulans geldi. Bazı gazeteciler televizyoncular vardı. Görüntü alınmasın diye çevresini sardık. Damla (Buket Çakıcı) kendinde değildi. Her yer kan içinde kalmıştı. İbrahim Beyin bilinci açıktı. Kesik kesik ama düzgün şekilde 'Olur mu yaaa? Olur mu hiç?' diye art arda tekrarlıyordu. Başının yanından girip çıkmış mermi. İbrahim Bey, tomografide doktorun 'Elimi sık, ayağını tut' gibi sorularına tepki vermiş. Arabanın içinde vurmuşlar. Şoförü şans eseri isabet almamış. Zaten İbrahim Bey hissetmiş ve başını hemen yere eğmiş. Eğilmese çok daha fazla kurşun yiyecekmiş. Birinci ambulans İbrahim Bey'i diğeri Damla'yı aldı. Oğlu İdo'ya haber verdik. Derya Hanım'la birlikte kısa sürede ardımızdan geldiler. Hastaneye girince hemen acil müdahale yapıldı. Beyinde kanama var dediler. Sonrasında sedyeyle uzaklaştırdılar bizden... "

İbrahim Tatlısesin doktoru imparatorun sağlık durumunu şöyle anlattı:

Prof. Dr. İlhan Elmacı, saat 11.00'da açıklama yaptı. Tatlıses'in son durumuyla ilgili bilgi veren Elmacı, "Hayati tehlikesi azalarak devam ediyor" dedi.

Şu anda uyutulan Tatlıses'in tomografisini çektiklerini anlatan Elmacı, ameliyat öncesine göre durumunun iyi olduğunu vurguladı. 24 saat gözetim altında tutulacak olan Tatlıses'in yarın yeniden tomografi çekeceklerini belirten Elmacı, " Ailesi burada. Çok ziyaretçisi var. Ama yoğun bakıma kimse girmiyor. Bazı haberler oluyor aileyi rahatsız eden. Yoğun bakım kontrolümüz altındadır" diye konuştu

Prof. Dr. İlhan Elmacı, "Bize geldiğinde sol tarafında tamamen felç vardı. Şu anda başka bir ameliyat gerekmiyor. Bu olay ilk olduğu sırada şuuru açıktı. Yarım saat içinde uyandırma zorluğu vardı" şeklinde konuştu.

Tatlıses'in beyninde hasar meydana geldiğini belirten Elmacı, "Açık beyin yarası mevcuttu. Beyin açıkta izlenmekteydi. Ameliyattan sonraki süreçte yoğun bakıma aldık. Kafa içi basıncı düşürmek için deneyimli ekibimiz var. Kafa içi basıncını düşürmek için kullandığımız ilaçlar var. Ara ara gelişmeleri tomografi ile takip ediyoruz" şeklinde konuştu.

Tüm müdahalelerin zamanında yapıldığını belirten Elmacı, "Konuşma güçlüğü olacağını zannetmiyorum. Beyin hasarının olduğu taraf konuşmayı kontrol eden bölüm değil. Ama bir kuvvet kaybı olabilir. Görünüm açısından bir sıkıntı yok. Biz 24 saat buradayız" diye konuştu.

Buket Çakıcı'nın durumunun daha iyi olduğunu belirten Elmacı, "Ameliyattan uyanık olarak çıktı. Onda beyinle ilgili oluşmuş bir hasar yok" dedi

2. Cevap: İbrahim Tatlısesin Vurulması

Tatlıses vurulduktan sonra neler söyledi?
    Beyaz TV çalışanı Hakan Seçkin ve ünlü sanatçının hastaneye götürüldüğü sırada yanında bulunan eski basın danışmanı Ozzy, İbrahim Tatlıses'e düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

İbrahim Tatlıses Vuruldu (Son Detaylar)

Ozzy, saldırı anında yanında bulunanlardan aldığı bilgilere göre Tatlıses'in vurulduktan hemen sonra bilincinin açık olduğunu ve hastaneye götürülürken sürekli olarak "Olmadı şimdi, olmadı bu." sözlerini söylediğini belirtti.

Asistanı Damla Buket Çakıcı ve şoförüyle birlikte program çıkışında uğradıkları silahlı saldırıda başından vurulan Tatlıses'in şoförü hakkında da bilgi veren Ozzy, şoförünün saldırıdan yara almadan kurtulduğunu söyleyerek, şoförünün "Kurşunlar sağımızdan solumuzdan her tarafımızdan akıyordu. Ben de kendimi yere attım. Onu koruyamadım." dediğini söyledi.

İKİ KİŞİ DURDURUP FOTOĞRAF ÇEKTİRMEK İSTEDİ

İbrahim Tatlıses'e düzenlenen silahlı saldırıya tanık olan televizyon çalışanı Hakan Seçkin, saldırganların içerisinde bulunduğu otomobilin Büyükdere Caddesi üzerinde beklediğini savunarak, "İbrahim Bey, kapıdan uğurladıktan sonra otomobiline bindi. Otomobili Büyükdere Caddesi'ne yöneldiği anda saldırganlar otomobilden inmeden ateş etmeye başladı" dedi. Beyaz TV'de reji görevlisi olan Seçkin, Tatlıses'e yapılan saldırı anını ise şöyle anlattı: "Program her hafta olduğu gibi normal akışında başlayıp bitti. Önce program konukları Deniz Seki ile Kutsi çıktı. Tatlıses ise daha sonra çıktı. Bizlerle vedalaştıktan sonra dışarı çıktı. Kapıda iki kişi onu durdurup fotoğraf çektirmek istedi. Fotoğraf çektirdikten sonra, otomobilin ön koltuğuna oturdu. Asistanı ise arka koltuğa oturdu. Otomobil hareket ettikten kısa bir süre sonra silah seslerini duydum. Büyükdere Caddesi üzerinde bir otomobil hızla uzaklaştı. Saldırganlar inmeden otomobilden ateş etti. Şoförü durmadan hastaneye gitti. Biz de bir arabayla onları takip ederek gittik. Hastanede kafasından vurulduğunu ve durumunun ağır olduğunu öğrendik" dedi.