Hz Ömerin Hayatı Özet

Konusu 'İslam Tarihi' forumundadır ve YAREN tarafından 19 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. YAREN Üye

hz ömerin hayatının özeti,
    hz ömerin hayatı kısa

Hz. Ömer Hayatı – Biyografisi

Hz. Ömer, Hz. Muhammed (s.a.v.)’in ölümünden sonra İslam toplumunun başına geçen ikinci halifedir. Hz. Muhammed’in ölümünden sonra İslam toplumunun basma geçen ikinci halife olan Hz. Ömer, Hz. Muhammed’in bağlı olduğu Mekke’nin Kureyş kabilesinin Beni Adiyy ailesindendi. Babası kabileler arasındaki sorunları çözmesiyle tanınmıştı. Hz. Ömer de bir süre bu görevi yürüttü. Cesareti ve yiğitliğiyle ün salmıştır.

642′de İskenderiye’yi alan Mısır Valisi Amr îbnü’l-As birliklerini Libya üzerine gönderdi. Hz. Ömer 644′te Medine’ de, kendisinden fazla vergi alındığım öne süren İranlı bir Hıristiyan köle tarafından öldürüldüğünde İslam devleti Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Batı Asya’da önemli bir güç durumuna gelmişti.

Hz. Ömer İslam tarihinde adaletiyle ün kazanmıştır. Öte yandan ilk devlet örgütlenmesinin de temellerim atmış, adalet, maliye, ordu ve toprak yönetimi alanında ilk düzenlemeleri yapmış, ilk İslam parasını bastırmıştır. Hicret’in İslam tarihinin başlangıcı olması onun zamanında kabul edilmiştir.
  2. Misafir Ziyaretçi

Cevap: Hz Ömerin Hayatı Özet

gerçekten de kısa ve öz.Çok teşekkür ederim
  3. Misafir Ziyaretçi

çok yardımcı oldunuz teşekürler
  4. Misafir Ziyaretçi

Ya çok kısa deilmi ben pek begenmedim açıkcası...
  5. Misafir Ziyaretçi

Eyvallah kardeşim ödevim vardı sabah kalktım hemen yazdım bazı yazım hataların var ama insan cümleden anlıyor ne olduğunu gerçekten teşekkürler. :D
  6. Misafir Ziyaretçi

sağol kardeşim kısa ve öz ödevim vardı çok yardmcı oldun
  7. Misafir Ziyaretçi

siper vallah ya
  8. Misafir Ziyaretçi

Teşekkürler ödevim için yardımcı oldun.