Hz.Musa Mezarı Nerede

'İslami Bilgiler' forumunda EyLüL tarafından 10 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

 1. Hz.Musa Mezarı Nerededir
  Hz.Musa Nerede Vefat Etti,Mezarı Nerede


  Mûsâ aleyhisselâmın nerede vefât ettiği ve kabrini nerede olduğu husûsunda muhtelif rivâyetler vardır. Kudüs civarında veya Nebû Dağında olduğu bu rivâyetlerdendir.

  Musa a.s Tih çölünde, Harun a.s''dan sonra öldü. İsrailoğullarını Arzı Mukaddes'e sokamadı. Öldüğünde yüz yirmi yaşında idi. Buhari, onun ölümü ile ilgili olarak şunları rivayet ediyor. Ölüm meleği geldiğinde, Musa a.s onun yüzüne dikkatle baktı. Canını almaya gelen Azrail a.s korktu ve gözü karardı. Sonra: Yarabbi, beni bir kuluna gönderdin ki, ölmek istemiyor" diye tazarru eyledi. Allah Teala, o hali üzerinden kaldırarak, tekrar Musa'ya gönderdi: Söyle, sayılı olmak şartıyla istediği kadar yaşasın.

  Hz. Musa: Yarabbi, sonra ne olacak?" dedi. Öleceksin" buyuruldu. Öyle ise ölüm şimdi gelsin niyazında bulundu. Sonra Allah Teâlâ'dan, kendisini bir taş atımı Beyti Makdis'e yaklaştırmasını, orada ölmesini ve oraya gömülmesini istedi. Ebu Hureyre r.a şöyle diyor: Rasulullah s.a.s Eğer ben sizinle beraber orada bulunsaydım, onun yol kenarında ve kızıl bir kum tepesinin yanında bulunan kabrini size gösterirdim buyurdu.
   
Yükleniyor...
- Musa Mezarı Nerede Forum Tarih
Hz.Musa'nın dilindeki düğümün çözülmesi için okuduğu dua Sorularla İslamiyet 26 Kasım 2014
Yumuşak Pasta Keki (Pandispanya) Damak Keyfi 29 Nisan 2014
Hz.Musa'nın Duaları Dualar ve Faziletleri 25 Aralık 2013
Ayak Tırnakları Nasıl Yumuşatılır? Kısa Bilgiler 30 Ağustos 2013