Hz.Musa Mezarı Nerede

Konusu 'İslam Tarihi' forumundadır ve EyLüL tarafından 10 Ocak 2012 başlatılmıştır.

 1. EyLüL Üye

  Hz.Musa Mezarı Nerededir
  Hz.Musa Nerede Vefat Etti,Mezarı Nerede  Mûsâ aleyhisselâmın nerede vefât ettiği ve kabrini nerede olduğu husûsunda muhtelif rivâyetler vardır. Kudüs civarında veya Nebû Dağında olduğu bu rivâyetlerdendir.

  Musa a.s Tih çölünde, Harun a.s''dan sonra öldü. İsrailoğullarını Arzı Mukaddes'e sokamadı. Öldüğünde yüz yirmi yaşında idi. Buhari, onun ölümü ile ilgili olarak şunları rivayet ediyor. Ölüm meleği geldiğinde, Musa a.s onun yüzüne dikkatle baktı. Canını almaya gelen Azrail a.s korktu ve gözü karardı. Sonra: Yarabbi, beni bir kuluna gönderdin ki, ölmek istemiyor" diye tazarru eyledi. Allah Teala, o hali üzerinden kaldırarak, tekrar Musa'ya gönderdi: Söyle, sayılı olmak şartıyla istediği kadar yaşasın.

  Hz. Musa: Yarabbi, sonra ne olacak?" dedi. Öleceksin" buyuruldu. Öyle ise ölüm şimdi gelsin niyazında bulundu. Sonra Allah Teâlâ'dan, kendisini bir taş atımı Beyti Makdis'e yaklaştırmasını, orada ölmesini ve oraya gömülmesini istedi. Ebu Hureyre r.a şöyle diyor: Rasulullah s.a.s Eğer ben sizinle beraber orada bulunsaydım, onun yol kenarında ve kızıl bir kum tepesinin yanında bulunan kabrini size gösterirdim buyurdu.

Benzer konu başlıkları: HzMusa Mezarı
Forum Başlık Tarih
Osmanlı İmparatorluğu Şehzade bayezid mezarı nerede 15 Şubat 2014
Osmanlı İmparatorluğu Şehzade mustafanın mezarı nerededir? 13 Şubat 2014
Osmanlı İmparatorluğu Fatih'in Mezarı Nerede 9 Ekim 2013
Hz.Muhammed (sav) Peygamber Efendimizin Mezarı Nerede? 31 Temmuz 2013
Hakkında bilgi Mehmet Akif Ersoy'un Mezarı Nerede 12 Mart 2013