Hz. Muhammed'in Güvenilirliği

'Hz.Muhammed (sav)' forumunda Nalan tarafından 10 Mayıs 2013 tarihinde açılan konu

1. Peygamberimizin amcası Hz. Abbas'ın bildirdiğine göre; Bir zaman ebu Süfyan ile birlikte Yemen'e ticarete gitmişlerdi. Ebu Süfyan'ın oğlu Hanzala'dan gelen bir mektupta Peygamberimizin Mekke Vadisinde dikilerek "Ben Resulüllah'ım! Sizi bir olan Allah'a davet ediyorum!" dediği bildiriliyordu.
    Bu haber, orada toplantılarda yayılmaya başladı. Bunu işiten Yahudi alimlerden birisi yanlarına geldi;
    "Ben resulüllah'ım! sizi bir olan Allah'a davet ediyorum! diyen zatın aranızdaki amcasına beni ulaştırın." dedi.
    Hz. Abbas:
    "Onun amcası benim!" dedi.
    Yahudi alimi:
    "Sana soruyorum; Allah aşkına doğru söyle! Kardeşinin oğlundki bu hal çocukluk heveslenmesi midir?" dedi.
    Hz. Abbas:
    "Yok vallahi! Onda ne yalancılık vardır, ne de hainlik! Kureyş arasında onun El Emin'den başka pek adı anılmaz" dedi.
    Müşriklerin ileri gelenlerinden Ahnes Bin Şerik, Bedir yolunda kimsenin olmadığı bir sırad Ebu Cehil'e yaklatı:
    "Ey Ebu Cehil, burada senden ve benden başka konuşmalarımızı işitecek kimse yok. Muhammed doğru sözlü müdür; yoksa yalancı mıdır?" diye sordu.
    Ebu Cehil yemin ederek, "Vallahi Muhammed muhakkak doğru sözlüdür. O hiç bir zaman yalan söylememiştir" demekten kendsini alamamıştır.
    Bir gün Ebu Cehil, Peygamberimize, "Ya Muhammed, biz seni yalanlamıyoruz, fakat senin getirdiklerini yalanlıyoruz" demiştir.