Hz Muhammedin Doğum Tarihi

Konusu 'Hz.Muhammed (sav)' forumundadır ve Wish tarafından 7 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. Wish

Wish Üye

Peygamber Efendimizin Doğum Tarihi, Peygamberimizin Doğum Yılı,

Hz. Peygamber Arap yarımadasının batısındaki Hicaz bölgesinde yer alan Mekke şehrinde dünyaya geldi. Doğum tarihi kesin olarak bilinmemektedir. Bunun sebebi o sırada Araplar arasında belirli bir takvimin kullanılmamasıdır. Genel kabul gören kanaate göre Fil Vak‘ası’ndan 50-55 gün sonra Rebîülevvel ayında Pazartesi günü dünyaya gelmiştir. Farklı hesaplamalara göre Hz. Peygamber’in doğum tarihi 20 Nisan (9 Rebîülevvel) 571 veya 17 Haziran (12 Rebîülevvel) 569 Pazartesi şeklinde belirlenmektedir.

2. misafir

misafir Ziyaretçi

Cevap: Hz Muhammedin Doğum Tarihi

HZ.Muhammedin doğum tarihi yukarıda iki farklı tarih olarak verilmekedir.4.2.2012 tarihinde Hz.Muhammedin doğum ili ilgili olarak mevlid kandili kutlanmaktadır.Doğum tarihi neden net olarak şu tarihtir denemiyor merak ediyorum.

3. Misafir

Misafir Ziyaretçi

BENDE ANLAYAMIYORUM NET BİR TARİH VEREN VARMI YArIN DİN SINAVI VAR ACİL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

4. Misafir

Misafir Ziyaretçi

s.a 569 yilindami yada 571mi? kutlu dogum haftasi her sene deyisiyormu arap tarihine gidersek.tam olarak anlamadim? insallah cevaplanir.

5. eda su

eda su Ziyaretçi

yaa benim performansım varr ne etcem yarın teslim edilicek... !!!

6. misafir

misafir Ziyaretçi

yaa aynen yarın din kültürü sınavım var şimdi verip seneye almak istemiyorum lütfen peygamber efendimizle ilgili bildiğiniz herşeyi yazın

7. volkan şahin

volkan şahin Ziyaretçi

571 dir ?