Hz.Muhammed nerede ve ne zaman dünyaya geldi kısaca

'Hz.Muhammed (sav)' forumunda HazaN tarafından 20 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. Hz. Muhammed Ne zaman ve nerede doğdu kısaca

  Hz. Muhammed (s.a.s.) Milâddan sonra 571 senesi, Fil Yılı'nda, 12 Rebiülevvel (20 Nisan) pazartesi gecesi sabaha karşı, Mekke'de doğdu.
  Arapların takvim başı olarak kullandıkları "Fil Vak'ası", Peygamberimiz (s.a.s.)'in doğumundan 52 gün kadar önce olmuştu.
  Abdülmuttalib, torununun doğumu şerefine verdiği ziyâfette çocuğun adını soranlara:
  "–Muhammed adını verdim. Dilerim ki, gökte Hakk, yeryüzünde halk, O'nu hayırla ansınlar..." cevâbını verdi. Annesi de ona "Ahmed" dedi.
  Muhammed, üstünlük ve meziyetleri anılarak çok övülen demektir. Ahmed ise Cenab-ı Hakk'ı yüce sıfatları ile öven, hamt eden kimse demektir.
  Peygamberimizin Doğumunda Meydana Gelen Mucizeler
  Peygamberimiz (s.a.s.)'in doğduğu gece bir takım olağanüstü olaylar meydana gelmiştir. O gece İran Kisrâsı (Kralı)'nın Medâyin şehrindeki sarayının 14 sütûnu yıkılmış, Mecûsîlerin İran'da Istahrâbat şehrinde bin yıldan beri yanmakta olan "ateşgede"leri sönmüş, Sâve (Taberiyye) gölü yere batmış, bin yıldan beri kurumuş olan Semâve deresi'nin suları taşmış, Mecûsîlerin büyük bilgini Mûdibân korkunç bir rüya görmüş, Kâbe'deki putların yüz üstü devrildikleri görülmüştü. Gerçekten O'nun doğması ile bütün dünyada hüküm sürmekte olan cehâlet ve küfür ateşi sönmüş, putperestlik yıkılmış, zulmün baskısı son bulmuştur.
   
Yükleniyor...
- Muhammed nerede zaman Forum Tarih
hz. muhammed'e gelen ilk ayet vahiy nerede ve ne zaman gelmiştir Bilgi Rehberi 22 Aralık 2010
Hz. Muhammed Ne Zaman Nerede Doğmuştur? Hz.Muhammed (sav) 22 Temmuz 2010
Muhammed Bâkî Billah (k.s) hzlerinin Kabri Nerededir ? Sorularla İslamiyet 19 Şubat 2012
Hz Muhammed nerede doğdu Hz.Muhammed (sav) 25 Ocak 2012