Hz Eyyüp Kıssası

'İslami Bilgiler' forumunda Aysell tarafından 30 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

 1. Hz Eyyüp Peygamberin Kıssası
  Hz Eyyüp Kıssası


  Kulumuz Eyyub'u da hatırla. Hani o: "Herhalde şeytan, bana kahredici bir acı ve azab dokundurdu" diye Rabbine seslenmişti. (Sad Suresi, 41)

  Eyüp de; hani o Rabbine çağrıda bulunmuştu: "şüphesiz bu dert (ve hastalık) beni sarıverdi. Sen merhametlilerin en merhametli olanısın." Böylece onun duasına icabet ettik. Kendisinden o derdi giderdik; ona katımızdan bir rahmet ve ibadet edenler için bir zikir olmak üzere ailesini ve onlarla birlikte bir katını daha verdik.
  (Enbiya Suresi, 83-84)

  "Ayağını depret.
  İşte yıkanacak ve içecek soğuk (su, diye vahyettik.). Katımızdan ona bir rahmet ve temiz akıl sahiplerine bir öğüt olmak üzere ailesini ve onlarla birlikte bir benzerini de bağışladık. "Ve eline bir deste (sap) al, böylece onunla vur ve andını bozma." Gerçekten, Biz onu sabredici bulduk. O, ne güzel kuldu. Çünkü o, (daima Allah'a) yönelip-dönen biriydi. (Sad Suresi, 42-44)

  Böylece onun duasına icabet ettik. Kendisinden o derdi giderdik; ona katımızdan bir rahmet ve ibadet edenler için bir zikir olmak üzere ailesini ve onlarla birlikte bir katını daha verdik. (Enbiya Suresi, 84)

  Katımızdan ona bir rahmet ve temiz akıl sahiplerine bir öğüt olmak üzere ailesini ve onlarla birlikte bir benzerini de bağışladık. (Sad Suresi, 43)
   
 2. Cevap: Hz Eyyüp Kıssası

  allah herkese böyle sabır versin
   
Yükleniyor...
- Eyyüp Kıssası Forum Tarih
Hz Eyyüp Peygamberin Kıssası İslami Bilgiler 31 Ocak 2012
Hz Eyyüp Peygamberin Türbesi İslami Bilgiler 31 Ocak 2012
Hz Eyyüp Peygamberin Duası Dualar ve Faziletleri 30 Ocak 2012
Hz Eyyüp Peygamberin Hayatı İslami Bilgiler 30 Ocak 2012