Huzur Bir Adım Ötenizde!

'Sosyal Konular' forumunda zamaneanne tarafından 11 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Çağımızda insanların en çok aradığı şeylerden biri de huzur. Tüm yoga derleri, feg-shui metotları da bunnun için değil mi? Oysaki huzur bir adım uzağımızda. Kendimizi telkin ederek ve yaşama bakış açımızı değiştirerek huzurlu olmak mümkün.

Sabır bizi huzura götürecek en önemli yol. Olaylar karşısında sukunet ve dinginliği korumak huzurun vazgeçilmezlerinden. Eğer siz de ani çıkış yapanlardansanız bir kere de sinirlendiğiniz anda beklemeyi ve dinginleşmeyi deneyin. Farkı hissedeceksiniz.

Günlük yaşamın stresi zaten insanları yeterince geriyor. Bunun karşısında bir de ufak şeyleri kendinize dert ederseniz yaşamınız çekilmez bir hal alacaktır. Her sorun karşısında önce olumlu tarafını düşünerek işe başlayabilirsiniz.

Anı yaşamak huzura giden kapının anahtarı aynı zamanda 10 yıl sonrasını düşünerek sadece zaman kaybederseniz, elinizdekilerin kıymatini bilin yeter.

Canınız çok sıkıldığında ve huzur aradığınızda sevdiğiniz şeyleri yapın; ihtiyacı olanlara yardım etmek, yeni insanlarla tanışmak, sevdiğiniz birini düşünmek ve aramak bunlardan sadece birkaçı.

Herşeyden önemlisi sizi huzursuz eden kişi ve olaylardan uzak durun. Onlarla savaşmak hiç bir işe yaramayacaktır.

Unutmayın huzur bir adım ötenizde; yeter ki bakmayı bilin....

Zamaneanne/forumdas.net