Huysuz Çocuğa Okunacak Dua

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 26 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

1. Huysuz çocuklar için nasıl bir dua okumalıyız.Eğer yaramaz ve haylaz bir çocuğunuz varsa ona okıyacağınız en güzel dua örneğini sizlerle paylaşmak istiyorum.Bu duayı bende sık sık oğluma okuyorum etkili olduğunu düşünüyorum açıkçası sizde mutlaka çocuğunuza bu duaları okuyun.

Öncelikle güzel bir abdest alın daha sonra sessiz ve tek olacağınız bir yere bir odaya geçin çocuğunuzda yanınızda olsun.Daha sonra Euzu Besmele Çekip aşağıdaki duları sırasıyla okuyun.

41.Ayetel Kursi,41.Nas,41.Felak,41.İhlas sürelerini düzgün ve yavaş bir biçimde okunuyoruz ve çocuğuzun üzerine doğru üfleyin Allahın iznile faydasını göreceksiniz.Bu duaları okudukça çocuğunuz rahatlar bu şekilde bu duaları 10 gün boyunca okuyun.10 günün sonunda Allahım sen benim çocuğuma iyilik ve sıhhat onu kötü gözlerden kem gözlerden koru senin kapına geldim Ya Rab sen boş çevirme sen dualarımı kabul eyle çocuğuma sakınlık,bol uyku ve bolbol rahatlık ver diye dua edin.Bu şekilde her duaları okuyuştan sonra dua edebilirsiniz.