Hüvallahüllezi Suresi Kaçıncı Sayfada

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 1 Ekim 2013 tarihinde açılan konu 1. Hüvallahüllezi Kuranı Kerim'in 549. sayfasında yer almaktadır.Haşr süresinin son ayetidir.

  Hüvallahüllezi Okunuşu


  Hüvallahüllezi lâ ilâhe illa hü. Alimü'l-ğaybi veş-şehâdeh. Hüver-rahmanür-rahîm. Hüvallahüllezi lâ ilâhe illâ hû. El-melikül-kuddûsüs-selâmül-mü'minül-müheyminül-'azîzül-cebbârul-mütekebbir. Sübhânellâhi 'ammâ yüşrikûn. Hüvallâhül-hâlikul-bâriül-müsavviru lehül-esmâülhüsnâ. Yüsebbihu lehü mâ fis-semâvâti vel-ard.Ve hüvel-'azîzül-hakîm.

  Hüvallahüllezi Anlamı

  Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.


  O, kendisinden başka hiçbir ilah olmayan Allah'tır. Gaybı da, görünen âlemi de bilendir. O, Rahmân'dır, Rahîm'dir. O, kendisinden başka hiçbir ilah bulunmayan Allah'tır. O, mülkün gerçek sahibi, kutsal (her türlü eksiklikten uzak), barış ve esenliğin kaynağı, güvenlik veren, gözetip koruyan, mutlak güç sahibi, düzeltip ıslah eden ve dilediğini yaptıran ve büyüklükte eşsiz olan Allah'tır. Allah, onların ortak koştuklarından uzaktır.
  O, yaratan, yoktan var eden, şekil veren Allah'tır. Güzel isimler O'nundur. Göklerdeki ve yerdeki her şey O'nu tesbih eder. O, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

   
Yükleniyor...
- Hüvallahüllezi Suresi Kaçıncı Forum Tarih
Haşr Suresi'nin son üç ayeti(Hüvallahüllezi) Sorularla İslamiyet 12 Ocak 2012
Hüvallahüllezi Okunuşu ve Anlamı Ayetler ve Hadisler 27 Kasım 2013
hüvallahüllezi okunuşu Dualar ve Faziletleri 10 Kasım 2010
Sıcaklık neden yıl boyunca değişmektedir? Gece ve gündüz süresi neden yıl boyunca eşit değildir? Türkiye Coğrafyası 7 Eylül 2016