Hüseyin Bürge Kimdir, Hayatı

Konusu '( e-f-g-h )' forumundadır ve HazaN tarafından 19 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

 1. HazaN Admin

  Hüseyin Bürge, Hüseyin Bürge kimdir
  Hüseyin Bürge hakkında bilgi
  Hüseyin Bürge biyografisi


  1955 yılında Kırklareli’ne bağlı Çeşmeköy’de dünyaya gelen Hüseyin Bürge, ilkokulu baba ocağı olan Merkez Çeşmeköy’ünde okudu. Orta öğretimi Edirne İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Yüksek öğrenimini İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nde okuyan Bürge, bu okuldan 1980 yılında mezun oldu.

  Bürge, uzun yıllar kamuda çeşitli görevlerde bulundu. 1986 yılında Konya Ermenek Göktepe Lisesi’nde öğretmen olarak göreve başladı. Aynı Lisede öğretmenlikle beraber idarecilik görevini 1987 yılına kadar devam ettirdi. 1994 yılı Mart ayına kadar Eyüp İmam Hatip Lisesinde müdür yardımcılığı, Bayrampaşa Tuna Lisesi’nde öğretmenlik ve idarecilik görevine devam etti. 1989 yılına gelindiğinde ise Bürge hayatının en anlamlı ödülünü alarak, İstanbul genelinde yılın en iyi öğretmeni ödülüne layık görüldü. Bürge, dil eğitimi için bir müddet yurt dışında bulundu.

  Bürge, Bayrampaşa Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanlığı, Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre üyeliği, Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkan Vekilliği, Balkan Medeniyetleri Derneği (BALMED) başkan yardımcılığı, Uluslararası Balkan Üniversitesi Yönetim Kurulu Başkanlığı gibi çok sayıda ulusal ve uluslararası sosyal amaçlı dernek ve vakıflarda aktif görevlerde bulunmaktadır. Evli ve üç çocuk babası olan Bürge; İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Benzer konu başlıkları: Hüseyin Bürge
Forum Başlık Tarih
Medya Takip CHP Milletvekili Hüseyin Aygün Neden Aranıyor? 4 Şubat 2013
Sorularla İslamiyet Hz.Hüseyinin Kızının Adı Nedir 24 Kasım 2012
İslam Tarihi Hz. Hüseyinin Hayatı 24 Kasım 2012
Kimdir Kısaca Muhammed Hüseyin Sahib Kimdir, Kısaca 12 Kasım 2012
Şarkı Sözü Özkan Özcan ve Hüseyin Kağıt Düeti Hayatı Tesbih Yapmışım Sözleri 30 Ekim 2012