Hipnoz Nasıl Yapılır?

Konusu 'Güncel Bilgiler' forumundadır ve Wish tarafından 7 Nisan 2010 başlatılmıştır.

 1. Wish Üye

  Hipnoz Nasıl Yapılır Video
  Hipnoz Nedir
  Hipnoz Yapma Teknikleri
  Hipnoz Nedir?  Hipnoz Nedir?


  Hipnoz kelimesi eski Yunancada "hypnos=uyku" anlamına gelir. Ancak hipnoz bir uyku hali olmayıp, aksine uyanıklık halidir. Elektroensefalografi (EEG) kullanılan modern araştırmalarda elde edilen beyin ritm örnekleri, hipnotize edilmiş bir kişinin, uyku ile uyanıklık arasında olduğunu göstermektedir. Hipnotizma ise; hipnoz yaparken kullanılan tekniklerin tümüdür. Türk Dil Kurumu'nun Türkçe sözlüğünde hipnoz, "Sözle, bakışla, telkin yapılarak meydana getirilen bir çeşit uyku hali ki, bu halde uyuyan kimse (denek), uyutanın etki ve telkinlerine açık, fakat dış dünyanın başka etkilerine karşı kapalıdır." şeklinde tarif edilmektedir.

  Hipnoz Nasıl Yapılır?


  [FLV]http://img339.imageshack.us/img339/1829/file4600.mp4[/FLV]

  Kişiyi hipnoza almak için çok özel şartlara gerek yoktur. Önemli olan hastanın hipnoza girme isteğidir. Sabit bir bakış, nefes teknikleri ve telkinlerle girilebildiği gibi, arkaya düşürme ya da doğrudan gözlerin kapanması ve imgelerle de kişi hipnoz dediğimiz, değiştirilmiş bilinç haline girer.

  Hipnoz esnasında sihirli, büyülü bir şey olmayacağı, kişinin her şeyin farkında olacağı ( aksi bir telkin verilmediği sürece ) özellikle belirtilmelidir.

  Hipnoza giren hasta da sorun odaklı çalışmak daha net sonuçlar getirecektir. Hipnoz kendi kendimize yıllar içinde yarattığımız zihinsel engelleri kısa sürede kaldıran aynı zamanda öğrenmeyi hızlandıran güçlü bir teknikdir.

  Bu nedenle gösteri amaçlı kullanılıp yıpratılması uygun değildir.


  alıntı​


Benzer konu başlıkları: Hipnoz Nasıl
Forum Başlık Tarih
Soru Cevap Hipnoz nedir. Nasıl yapılır 30 Ekim 2012
Bunları biliyormusunuz Hipnoz Nedir, Hipnoz Nasıl Yapılır 12 Mayıs 2011
Soru Çözüm birisini nasıl hipnoz yaparız 17 Ekim 2010
Sağlık bilgisi Hipnoz Stres nedir nedenleri 22 Aralık 2012
Sorun Cevaplayalım kolayca hipnoz yamak istiyorum 17 Şubat 2011