Hip Hop’ı Kim Buldu

'Ders notları' forumunda Merve tarafından 30 Nisan 2012 tarihinde açılan konu

 1. Hip Hop’ı İlk Kim Buldu

  Hip Hop’ı Kim Buldu

  Hip-Hop, Afro-Amerikan topluluğunun Batı Afrika müziğini modernleştirerek ve geliştirerek Amerika’da popüler hale getirmesi ile ortaya çıkmıştır. Bu tarz müzik aslında yaklaşık yüz yıldır varlığını sürdürmektedir. Batı Afrikalı göçmen müzisyenler tarafından yapılmaktadır. Bu nedenle Hip-Hop müziğinin icadını tek bir kişiye atfetmek mümkün değildir.

  Genel itibari ile Hip Hop rap müzik ile batı Afrika müziğinin karışımıdır denebilir. Hip Hop müzik türü özellikle 1970 li yıllarda New York ta düzenlenen grup partilerinde popüler olmaya başlamıştır. Hip-Hop müzik dünyasının önde gelen isimler, bu türün babası olarak Jamaika doğumlu DJ Kool Herc’i kabul etmektedirler. DJ Herc aynı anda iki kayır çalarken, ses mikseri ile vurmalı çalgıları, özellikle perküsyon, müziğe dahil ederek yeni bir akım başlattı. Dc Herc 1970 li yıllarda oldukça popüler oldu. Ragge müziği sevmeyenler bile bu farklı müzik tarzını oldukça sevdi.

  HipHop müziğin doğasında yer alan kalça sallamalı dans figürleri, vurmalı çalgıların etkin kullanımı ile oldukça sevilmektedir.

  alıntı

   
Yükleniyor...
- Hop’ı Buldu Forum Tarih
Ruh Eşinizi Buldunuz mu? Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
Elektriği Kim Buldu Nasıl Buldu Ders notları 17 Nisan 2014
Kağıdı kim buldu kısa bilgi Okulistik 16 Ocak 2014
Kadınlar Gününü Kim Buldu? Ders notları 11 Eylül 2013