Hint kınası nasıl yapılır, hint kınası yapılışı

'Kişisel Bakım' forumunda YAREN tarafından 6 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. Hint kınası yapmak isteyenler için resimli anlatım

Hint kınası yapılışı..
    Geçen yaz elime aşağıdaki desende hint kınası yaptırmıştım.Çok şık bir görüntüsü vardı geçici olduğu için fazla dayanıklı değil.Hatta düşünmüştüm kendim neden yapmayayım.İşte sizlerde hint kınası yapmak isterseniz yazının devamında malzeme ve açıklaması var.

Önce deseninizi seçin.( nakış desenlerinden yararlanabilirsiniz.) Karbon kağıdını desenin üzerine koyun ve ince kağıdı da onun üzerine koyarak deseni kağıda geçirin.
    Elinize veya uygulamak istediginiz yere koltuk altı rollonlarından sürün ve kağıdı bastırın. Birinci resimde gördüğünüz mavi desen elinize geçecek.Bu arada hint kınasını hazırlayın. Bir kürdanı hint kınasına batırarak desenin üzerinden geçin. 1 saat sonra yıkayın.

Taşta yapıştırabilirsiniz çok daha şık durur.

2. Cevap: Hint kınası nasıl yapılır, hint kınası yapılışı

Birkaç yıl önce yeni aldığım beyaz bir tişörtü omuzuma yapılan küçücük bir figür için Avşa adasındaki o geçici dövme yapan beceriksize hediye etmiştim. :f196: :(Annemden de duyduğum laf cabası. :( O yüzden geçen yaz niyetlendim ve vazcaydım.

Şimdi bir de kendim yaparsam bunu ne tişört kalır,ne şort,ne ev,ne de koltuk... :)

3. Cevap: Hint kınası nasıl yapılır, hint kınası yapılışı

Bende Yaptırmayı Düşünüyorum..Ama Yavaş Yavaş Çıkıyomuş Sonra=)

4. Cevap: Hint kınası nasıl yapılır, hint kınası yapılışı

ben kendim yapıyorum 2 hafta gidiyo. ztn 5 güne bir üstünden gidiyorum. :D