Her Telden Kısa Bilgiler

'Güncel Bilgiler' forumunda Erkan tarafından 9 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. Sadece bir tane kadın belediye başkanımız var!
    Türk Kadını, medeni kanun ile kazandığı hakların ardından, 1930'da belediye seçimlerine, 1933'te muhtarlık seçimlerine, 1935 yılında ise milletvekili seçimlerine katılma hakkına sahip oldu. Bugün, kadın muhtarlarımız ve milletvekillerimiz olmasına rağmen, 81 il'de ki belediye başkanlarımızın sadece 1 tanesi kadın. O da Tunceli Belediye Başkanı Songül Erol Abdil
    Nehirlerimiz boşa akıyor!

Türkiye'de uzunluğu 500 kilometreyi aşan dokuz nehir var. Türkiye, sahip olduğu nehirlerden her yıl 41 milyar metreküp suyu Karadeniz'e, 36 milyar metreküp suyu da Akdeniz'e dökmektedir. İstanbul'daki baraj ve kuyuların yıllık verimi ise yaklaşık 1,2 milyar metreküp.
    Yeraltı sularımızı yok ediyoruz!
    Suyun toprağa ulaşımını, yani toprağın beslenmesini engelleyen aşırı yapılaşma, kuraklık, bilinçsiz ağaç kesimi, ev-sanayi atıkları ve gereğinden fazla kuyu açılması; su teminini giderek çıkmaza sokuyor.

Boşananların sayısı azalıyor...
    Türkiye'de boşanmalar yavaş da olsa azalıyor. 2002-2006 yıllarında evli aile sayısının artmasına karşılık boşanmalar gerilemiş! Boşanmaların en fazla olduğu iller İstanbul ve Ankara, en az olduğu iller ise: Kırıkkale, Niğde, Aksaray ve Nevşehir.

2. Teşekkürler bilgiler ve paylaşım için emeğinize sağlık Erkan ​

3. 3. bilgiye çok sevindim

1. bilgiye azda olsa sevindim

2. bilgiye üzüldüm

sağol arkadaşım emeğine sağlık

4. Amaannnn sevinin. Kadınlar başınıza yönetici olmasın. Ne kötülüklerini gördüyseniz.;) :

Bu arada 2.bilgiye bende üzüldüm. Bu derece kuraklık varken bilinçsizlerimiz yüzünden çektiğimiz sıkıntılara bakın.

5. tüm canlıları etkileyen, yaşamımızı da tehdit eder bir duruma gelen kuraklık için bazı önlemlerin alınması gerekiyor, emeğine sağlık ERKAN bu güzel paylaşım için tşk ler:f40:

6. Kuraklık Türkiyeyi bekleyen en zor durumlardan biri olsa gerek çünkü su olmadan eli kolu bağlanıyor insanın ama bütün bunları bile bile çok düşüncesiz hareket edebiliyoruz umarım bu sene çöle dönen baraj, göl ve dereler yine dolup taşsın

7. Ben 2 sine üzüldüm sonuncuya sevindim bir dahaki secimlerde hazanımı adaylıga çağrıyorum hayatım bir elin nesi ver iki elin sesi var ..iki..iki..:) :) :)

Teşekkürler Erkan..

8. Her telden bilgiler, önemli bilgiler...
    Paylaşım için teşekkürler Erkan
    :f40:

9. Emegine saglık ERKAN güzel paylaşım için teşekkürler:f9:

10. ben de içanadolu bölgesindeki evli çiftlerin istikrarına hayran kaldım teşekkürler erkan