Her Şeyin Başı Sağlık

'Kısa Bilgiler' forumunda EyLüL tarafından 30 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu

1. Sağlık
    Her Şeyin Başı Sağlık
    Her Şeyin Başı Sağlık Makale

Güzel söz öyle değilmi herşeyin başı sağlık evet sağlığınız yerindeyse gerisi mühim değil..
    Yeterki Sağlık olsun herşey yoluna girer birbirine benzer bu sözleri sık sık kullanıyoruz Günlük hayatımızda.

Peki bu kadar değerli olduğunu bildiğimiz sağlığımızı sizce yeterince koruyabiliyormuyuz ona gereken önemi,itinayı gösteriyormuyuz.
    Bugün kendinize bu soruyu sormaya ne dersiniz ben sağlıklımıyım, sağlığımı korumak için neler yapıyorum sağlıklı ve sağlıklı yaşamak nedir?
    iş işten geçmeden sağlığımızı kaybetmeden bu soruları herkesin kendine sık sık sorması gerektiğini son günlerde daha iyi anladım....

İnsan bazı şeylerin değerini kaybettikden sonra anlar bunu hepimizin biliyoruz Umarım bizler Sağlımızın kıymetini kaybetmeden anlarız.
    Sizce Sağlık nedir bu konuda yeterince bilgi sahibimiyiz Sağlık konusunda bizler gün içerisinde mutlaka bir köşe yazısı okuyor yada bir televizyon programı izliyoruz ve nelerin sağlığımızı tehdit ettiğini çok iyi biliyoruz sadece aman diyor ve alıştığımız tarzda yaşamaya devam ediyoruz duyduklarımıza ve gördüklerimize aldırış etmiyoruz en azından ben böyle yapıyorum ne kadar çok bilgiye sahip olsam'da bildiğimden şaşmıyorum malesef en büyük yanlışı yapıyoruz bu şekilde davranarak...

Sağlığımızı tehdit eden unsurları bir çoğumuz biliyoruz
    Sigara sağlığa zararlıdır bunu hepimiz biliyoruz ve yavaş yavaş öldürür bunu her alınan sigara paketinde gördüğümüz halde bile bile sigara içmeye devam ederiz.
    Evet öyle çünkü ben bunu şu an hasta olan babam'da gördüm bile bile ölüme kendini yaklaştırmak şu an bizlerinde yaptığı bu..
    Sağlıklı ve dengeli beslenmemiz gerekiyor hepimiz biliyoruz bunu peki ne kadar sağlıklı besleniyoruz?
    Spor yapmalıyız Stresden uzak durmalıyız Ama tam tersine kendimizi strese sokabilmek için elimizden geleni yapmıyormuyuz.
    Gün içerisinde kaç dakikamızı kendimize ayırıyoruz spor yapabiliyoruz ve ne kadar Stresten uzak kalabiliyoruz?

Eminim hepimiz sağlık konusunda sandığımızdan daha fazla bilgiye sahibiz Fakat bunu hayatımıza geçirmeye gelince okadar'da başarılı olduğumuzu düşünmüyorum. Madem öyle bugün tekrar bir gözden geçirelim yaşam tarzımızı ve yeni güne daha sağlıklı başlıyalım...
    İş işten geçmeden tedbirimizi alalım kaybetmeden sağlığımızın değerini bilelim.
    Hepinize Sağlıklı günler diliyorum ve umuyorum ki bu konuyu biraz olsun düşünmenize yardımcı olucakdır bu yazı..
    Unutmayın Her'şeyin Başı Sağlık ;)

Yazan:Eylül
    30.07.2011
    Forumdas.net