Hemoroide hangi doktor bakar

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Elfida tarafından 15 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu

 1. Hemoroid için hangi doktora gitmeliyim hangi bölüm bu konuyla ilgileniyor

  Hemoroid Hastalığıyla Genel Cerrahi (Hariciye) İlgileniyor

  Halk içinde “basur”olarak adlandırılan bu hastalık, uzun süre oturmaktan, çok fazla acı yemekten, kabızlıktan, hamilelikten ve yoğun stresten oluşan bir tür varis plağıdır. Makat bölgesindeki toplardamarların varis gibi genişlemesidir. Beslenme ve sağlık tedbirleriyle kontrol altında tutulabilen bu hastalık, çoğu vakit ameliyat edilmeyi gerektirir. Bütün acı baharatların hemoroit üzerinde olumsuz etkisi vardır.

  İç ve dış hemoroidlerin oluş nedeni kesin olarak belli değildir. Kabız kalmak, uzun sûre ishal olmak, devamlı oturarak çalışmak, tansiyonun yüksek olması, bu bölgenin enfeksiyonları, karaciğerin büyümesi, siroz ve kadınlarda gebelik, hazırlayıcı nedenler arasında sayılabilir. Hemoroidler ağrı, kanama ve enfeksiyona sebep olmaları bakımından önemlidirler. Kanamalar bazen barsak tümörünün varlığını düşündürebilir. Doktora muayene olup kesin bir teşhise ulaşmak gerekir.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 16 Ağustos 2014
Yükleniyor...
- Hemoroide hangi doktor Forum Tarih
Kudret Narı Hemoroide Basur İyi Gelirmi Şifalı Bitkiler 30 Haziran 2011
Milyoner Eskiden tabakhaneye hızlıca yetiştirilmesi gereken malzeme hangisinin dışkısı olurdu? Sorun Cevaplayalım Salı 00:13
Milyoner Anlamı Terazi yapan veya satan kimse olan kelime hangisidir Sorun Cevaplayalım 12 Ekim 2016
Milyoner Kemanın Üzerindeki iki uzun ses deliği hangi harf ile adlandırılır Sorun Cevaplayalım 12 Ekim 2016