Hazır Cevap Ünlüler

'Güncel Bilgiler' forumunda alemşah tarafından 28 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. Hazır Cevap Ünlüler

Bazı ünlülerin bazı sorulara verdikleri hazır cevaplar yada aldıkları cevaplar

Sokrates bir gün yürürken , tek kişinin geçebileceği kadar mesafe olan bir mevkiide dönemin soylularından biriyle karşı karşıya gelir ve ikisi de durur... Kısa bir süre bakıştıktan sonra :Soylu: " Ben senin gibi pis bir zavallıya yol vermem!" Sokrates: "Ben veririm..."

Bir toplantıda bir genç Mehmet Akif'i küçük düşürmek için sorar; -Affedersiniz, siz veteriner misiniz? Mehmet Akif'in cevabı; -Evet, bir yeriniz mi ağrıyordu.

Kulaklarının büyüklüğü ile ünlü Galileo'ye hasımlarından biri: - "Efendim", demiş. "Kulaklarınız, bir insan için biraz büyük değil mi?"Galileo: - "Doğru", demiş. "Benim kulaklarım bir insan için biraz büyük ama, seninkiler bir eşek için fazla küçük sayılmaz mı?"

Show tv'deki ateş hattı programında reha muhtar prens charles'ın müslüman olduğu yönündeki söylentileri eleştirmektedir. Konuyu diyanet işleri başkanıyla tartışmaktadır:-Efenim prens Charles'ın müslüman olduğunu söylüyorlar. Peki ama öyle bir adamdan müslüman olur mu? -Olur tabi neden olmasın? -Ama efenim nasıl olur? -Reha bey siz müslüman mısınız? -Tabi müslümanım efendim. -Siz namaz kılıyor musunuz? -Hayır. -Oruç tutuyor musunuz? -Hayır. -İçki içiyor musunuz? -Evet. -E sizden nasıl müslüman oluyorsa, ondan da en az sizin kadar müslüman olur.

Muhabir: "Müslüm bey, Hakan Taşıyan için arabeskin yeni peygamberi diyorlar. Ne diyorsunuz?"
    Müslüm Gürses: "Ben öyle bir peygamber gönderdiğimi hatırlamıyorum"

Yavuz Sultan Selim seferleri gizli tutarmış... Vezirin teki de inatla soruyomuş nereye sefere gidiyorsunuz diye... Yavuz - Sen sır tutmasını bilir misin? Vezir - Evet hünkarım, bilirim Yavuz - Ben de.

Fatih Altaylı, Erman Toroğlu için: "O kabzımal futboldan ne anlar ki" deyince...
    Erman Toroğlu: "Ben eski futbolcu ve hakemim futboldan anlarım, kabzımalım hıyardan da anlarım"

mynet