hayvansal proteinler nelerdir hangi besinlerde bulunur

'Bilgi Rehberi' forumunda Demet tarafından 22 Eylül 2014 tarihinde açılan konu

 1. Demet

  Demet Editör

  Hayvansal Proteinler
  Beyaz Peynir: Beyaz peynir özellikle sabah kahvaltılarında insanlar tarafından çokça tüketilen ve içerisinde yüksek oranda protein bulunan yiyecekler arasında yer almaktadır. Hem lezzeti ile hem de içerisindeki hayvansal proteinler nedeni ile oldukça yararlı olan peynirin midede ve bağırsaklarda sindirimi çok kolaydır. Bu nedenle beyaz peynirden alınan protein kana daha hızlı bir şekilde karışmaktadır.

  Tavuk Eti: Bilindiği gibi hayvansal proteinler birçok et çeşidi içerisinde bulunmaktadır. Son derece yüksek miktarda bulunan proteinler bazen bu etlerin çok fazla tüketilmesi durumunda sağlıksız bir hal alabilmektedir. Bu nedenle hayvansal etler biraz daha dikkatli bir şekilde tüketilmelidir. Baz bilimsel araştırmalara göre 100 gram bir tavuk eti ya da hindi eti içerisinde 1 gram protein bulunmaktadır.

  Yumurta ya da süt: Yumurta ve süt içerisinde bulunan proteinler oldukça sağlıklıdır. Bu nedenle özellikle hayvansal protein ihtiyacı duyan çocuklar için çokça önerilen türleridir. Bu besin türleri oldukça çok tüketilmektedir. Bu nedenle her sabah yumurta ve süt tüketerek bol bol protein alabilirsiniz.

  İşte hayvansal proteinlerin en yoğun olarak bulunduğu besinler bunlardır. Bunlar dışında diğer birçok hayvansal yiyecekler içerisinde bolca protein bulunmaktadır. Bu besinlerin isimlerini şu şekilde sıralayabiliriz;
  -Dana eti
  -Balık
  -Süt ve süt ürünleri
  -Istakoz
  -Karides
   
Yükleniyor...
- hayvansal proteinler nelerdir Forum Tarih
Bitkisel ve hayvansal kökenli karbonhidratlara örnekler Bilgi Rehberi 9 Kasım 2015
hayvansal nedir ? hayvansal ne demektir Etüt Merkezi 5 Ekim 2011
Bitkisel Ve Hayvansal Besinler Nelerdir? Kısa Bilgiler 23 Haziran 2011
Hayvansal Yağların Karaciğere Etkisi Sağlık Rehberi 20 Ekim 2010