Hayvanları Koruma Günü Etkinlikleri

'Önemli Gün ve Haftalar' forumunda Yasemin tarafından 4 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

1. Bugün 4 Ekim 2013 Hayvanları koruma günü olduğunu biliyormuydunuz.Çocuklarımızın hayvan sevgisi tartışılmaz karşılıksız saf bir sevgiyle birbirlerine bağlanıyorlar.

[IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/4-ekim-hayvanlari-koruma-etkinlikleri-19082.jpg]4-ekim-hayvanlari-koruma-etkinlikleri-19082[/IMGALT]

Bugün hayvanları koruma günü kapınızın önündeki bir kediye yada balkonunuza konacak bir kuşa bir yudum su bir parça ekmek vermeye ne dersiniz.

2. Sınıfa giden oğlum bugün çok heyecanlı okulda bu güne özel bir Canlı Hayvan Sergisi yapılacakmış.Öğretmen çocuklara evde beslediğiniz canlı hayvanlarınızı getirin demiş malesef bizde canlı bir hayvan olmadığı için bir oyuncak tavşan götürmeye karar verdi.

Umarım okulda canlı hayvanları gördükçe eve gelip bendencanlı bir hayvan istemez günlerdir bir kaplumbağa hayranlığımız var zaten bugün yeniden depreşeceğini düşünüyorum bu isteğinin.Ayrıca bugüne özel şiirler ve yazılar da hazırlanabilir okulda böyle bir uygulama yapılması gerçekten çok güzel.Çocuklarımızın zaten oldukça yoğun olan hayvan sevgisini dahada pekiştirmek adına güzel bir etkinlik olduğunu düşünüyorum.

Hayvanları çok severim fakat nedense evde besleme konusuna hiç sıcak bakmıyorum.Bunun içinde geçerli nedenlerim olduğunu düşünüyorum.Örneğin düşünsenize bir kuş besliyorsunuz bir kafes içerisinde ona ne verirseniz verin o küçücük kafesin içerisinde ne kadar mutlu olabilir ki.Birde başka yönden bakalım bu konuya örneğin yıllarca besleyip baktığınız bir kuş yada bir balık bir sabah bakıyorsunuz ki yaşamıyor bu durum karşısında bir yetişkinin ne kadar üzüldüğüne gözlerimle tanık oldum bir çocuğun böyle bir durum karşısında nasıl bir duruma düşeceğini düşünmek gerçekten çok zor.