Hayat işte geçip gidiyor su gibi

'Kısa Bilgiler' forumunda HazaN tarafından 20 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. Hayat işte geçip gidiyor su gibi. Daha dün gibi annemin saçlarımı örüşü, arka bahçede arkadaşlarımla oynadığım yedi kiremitler. Düşüp kanattığım dizimdeki yaralara bakıp ağlarken bilemezdim ki o acıların aslında sonra yaşayacaklarımın yanında hiçbirşey olarak kalacağını...

Hayat işte geçip gidiyor su gibi. Okul yıllarımı düşünüyorum ne zor gelirdi o sınavlar, sözlüler. Meğer hayatın sınav ve sözlüleri daha zor, daha ağırmış; üstelik öğretmenlerin notunu kıt bilirdik ama insanların insafı daha kıtmış onlardan...

Hayat işte geçip gidiyor su gibi. İlk kalp çırpıntılarım hep gözyaşıyla sonuçlanmıştıda ben bu acılar unutulur mu demiştim. Unutuluyormuş hatırlanmıyormuş bile yıllar sonra gözden akan yaşların acısıyla...

Hayat işte geçip gidiyor su gibi. Giderken iz bırakıyor, yaralıyor, kırıyor... Hoyrat çırpınışlarla tutunuyorsun hayata, yeniden diyorsun, yeniden başlayacağım gülümseyerek ama ertesi gün uyandığında bir damla süzülüyor yanağından gözyaşımı yoksa uyku mahmurluğumu anlayamıyorsun yada anlamamak işine geliyor.

Hayat işte geçip gidiyor su gibi dün çocuktum dizimdeki yaralara ağlıyordum bugün anne oldum kalbimdeki yaralara ağlıyorum. Şikayetçi değilim asla çünkü her damla gözyaşında ben oldum, beni buldum.

Hayat işte geçip gidiyor su gibi ama yarın farklı olacak güzel bir gün olacak ve uyku mahmurluğu ile bir damla akacak gözümden beni ben yapacak bundan önce olduğu gibi...

MURAT, Ezlem, Cossack ve 4 kişi daha bunu beğendi.

2. Cevap: Hayat işte geçip gidiyor su gibi

Hazanım kaleminin bu kadar güzel olabileceğini tahmin bile edemezdim bi tanem. Hayatın içinden hatta kendi içimden duyguları okudum adeta bir nefeste. Ve doyamadım. :f40:
    Kalemin daim olur inşallah. Çok ama çok güzel bir paylaşımdı.:f118:

+ rep vermeden ayrılamayacağım buradan :f196:

3. Cevap: Hayat işte geçip gidiyor su gibi

Vay beeeeee !!!! Çok güzel...Alkışlar alkışlar...Adminime kocaman repleerrrrrrrrrrr !!!

4. Cevap: Hayat işte geçip gidiyor su gibi

Büyülendim!.. İnsanın bu yazıyı okuyup ta; ben evet ben yaşamıştım hatırlıyorum dememesi imkansız. Fakat bu kelimeler, cümleler ben bu kadar harikulade şekilde yanyana getiremezdim =)) Ruhuna, emeğine sağlık hazanım... En sevgi dolu kocaman repler senin olsun +rep ;))

5. Cevap: Hayat işte geçip gidiyor su gibi

Nefis bir yazıydı bitanem duygulanarak okudum. Kalemin daim olur inşallah devamı gelir.
    Hayatın su gibi geçip giderken özelliği,güzelliği ve berraklığıyla devam etsin inşallah Hazanım yüreğine sağlık..(+rep)

6. Cevap: Hayat işte geçip gidiyor su gibi

Eee ben 2 saat önce boşuna konuşmuşum demek ki seninle telefonda :f40: şşşşştttt noluyoz :f84:

Fakat yazın gerçekten güzeldi hem de çok :f118: Dilinin kuvvetli olduğunu biliyordum da kalemini bu denli bilmiyordum :)

Arada yaz böyle...;)

7. Cevap: Hayat işte geçip gidiyor su gibi

Simdi önce takilsam mi acaba diyorum, benim bilgisayarin tozlu köselerine
    laf atmayi birakip beyninin ücra köselerine bak sen bundan böyle diyebilirim sana.

Bu yazinin güzelligi her okuyanin icinde kendini bulmasi.
    Senin anlatiminda buna eklenince haliyle durup düsünüyor
    ve yok aslinda pek birbirimizden farkimiz diyorsun, herkesin yasayip
    tecrübe edindigi seyleri basite indirip güzel bir dil ile yazmissin,
    bazi kisiler iste böyle bir konuyu alip allayıp pullayıp koca bir roman
    yazarak meshur oluyor, bi düsün bunu derim. ;)

Sonucta aramızda ne cevherler var deyip kutluyorum.:f118:

Bana siir tadı veren bir yaziydi, cok hosuma gitti, tesekkürler. :f97:
    Eline, diline saglik.

(Bunu Hazan yazmıs diyerek forumun gururlanacagı bir anlatım bence :f63:)

Bana da sonucta rep vermek düsüyor sadece.

8. Cevap: Hayat işte geçip gidiyor su gibi

Oyyyyy canım arkadaşım benim bilirsin ben bu tür şeylerde pek bir duygusuzumdur ama bende seni bilirim bu cümlelerin yüreğinden kopup geldiği çok belli.

Beni hiç baymadı emin olll..(anladın sen onu:))

Senin ses tonuna şiir okumana hayrandım kalemine de bir o kadar hayran kaldım.Hazine sandığı gibisin ne zaman ne yapacağın belli olmuyor ama ne yaparsan güzel yapıyorsun ellerine sağlık arkadaşım..Hayat geçip giderken gözünden süzüzlen damlalar hep mutluluk damlaları olur inşallahhhhhhhhhhhhhhhhh..:)(aman bu sevininçede ağlar..:f196:)

Satırlarıma son verirken..:)) buraya sana koca bir öpücük ve + rep bırakıyorumm..:f118:

9. Cevap: Hayat işte geçip gidiyor su gibi

Hayat işte geçip gidiyor su gibi ama yarın farklı olacak güzel bir gün olacak ve uyku mahmurluğu ile bir damla akacak gözümden beni ben yapacak bundan önce olduğu gibi..