Hayat deyince aklına ne geliyor?

'Zaman Tüneli' forumunda chemist tarafından 28 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

?

Hayat deyince aklına ne geliyor? Sizca hayat nedir?

1. Seçimlerine göre mutlu veya mutsuz olabileceğin bir strateji uygulama alanı

25.0%
  2. Cehenneme hazırlık evresi

8.3%
  3. Doğumla başlıyıp ölümle biten bir eziyet

0 oy
    0.0%
  4. Bilmiyorum hoca takılıyoruz işte öyle

4.2%
  5. Güzellikler.. İyilikler...

8.3%
  6. Akşama fırında tavuk olsada yesek

4.2%
  7. Provası yapılmamış ve de tek sahnelik oyun

41.7%
  8. Sanane arkadaşım hasta mısın arıza mısın ne?!

8.3%

1. Hayat nedir sizce?

HAYAT,
    Kimi sevdiğin ve kimi incittiğindir.
    Kendin için neler hissettiğindir.
    Güven, mutluluk, şefkattir.
    Arkadaşlarına destek olmak ve nefretin yerine sevgiyi koymaktır.
    Hayat kıskançlığı yenmek,
    önemsemeyi öğrenmek ve güven geliştirmektir.
    Ne dediğin ne demek istediğindir.
    İnsanların sahip oldukları değil,
    kendilerini olduğu gibi görmektir.
    Herşeyden önemlisi, hayatı başkalarının
    hayatını olumlu yönde etkilemek için kullanmayı seçmektir.
    İşte hayat bu seçimden ibarettir.

Size göre hayat nedir.. ))

2. Cevap: Hayat deyince aklına ne geliyor?

Anket şıkları geyik yapılmış gibi dursada herbiri derin anlamlar barındırıyor. Sizde içinizdeki hissettiğiniz anlamları bizimle paylaşın lütfen...

Chemiste göre hayat:

hayat ince bir çizgide yürümektir.... bir yanda güzellikler bir yanda hataların... ama yürümek tek taraflı olmaz...
    ne cok güzel bir hayat yaşarsın ne de yanlışlarla dolu bir hayata atılırsın...
    en güzeli o ince çizgide devam etmektir.. yanlışlarınla doğruları ve güzellikleri anlayabilmektir........

3. Cevap: Hayat deyince aklına ne geliyor?

Bir gün bir cocuk dedesine sormus "dedecigim hayat nedir?" diye.

Dedesi "EZANLA NAMAZ ARASIDIR" cevabini verince, cocuk büyük bir saskinlikla sormus "ömür bu kadar kisami? diye.

Dede tatli bir tebessümle cavap vermis:"ne zannettin ya... Evet o kadar kisa! Ama, bu ezanla bu namaz nedir bilir misin?"

Cocuk düsünceli düsünceli bilmedigini söyleyince dede "O NAMAZ, EZANSIZ NAMAZ; O EZAN İSE, NAMAZSIZ EZANDIR" cevabini vermis.

Cocuk "onlar da nedir dedecigim?" dediginde ,
    basini oksayip:" Hani gecen gece Talib amcanin yeni dogan bebeginin kulagina isim takmak icin ezan okumustuk ya... NAMAZSIZ EZAN degil miydi o ezan?" dedi.

Bunun üzerine cocuk "ya ezansiz namaz nedir dedecigim?" diye sordu. Dede torununun yüzüne uzun süre baktiktan sonra su cevabi verdi: "Birgün deden öldügünde onu da ögrenirsin.""

alıntıdır

Eline yüreğine sağlık chemist

4. Cevap: Hayat deyince aklına ne geliyor?

Nasıl bir tanım yapılabilir bilmiyorum ? Dünya da ne kadar insan varsa o kadar hayat var.O kadar farklı da tanım var.

5. Cevap: Hayat deyince aklına ne geliyor?

Güzellikler.. İyilikler..:f40: Teşekkürler Chemist Abicim..:f40:

6. Cevap: Hayat deyince aklına ne geliyor?

Guzellikler İyilikleri....Tesekkurler chemist :f40:

7. Cevap: Hayat deyince aklına ne geliyor?

Hayatı tanımlamak aslında karışık bir duygu. Bazen ruh halimize göre farklı farklı düşüncelerle hayatı tanımlayabilir. Ben yinede oyumu provası yapılmamış tek sahnelik oyun şıkkından yana kullanayım.

Hayat insanların zorunlu olarak girdikleri hiç bir kaçış yolu olmayan bir sınavdır. bütünlemesi yoktur.
    Güzeldir. Dikenli bir yoldur. ama gülü seven dikenine katlanır.Kaosdur, karmaşadır. Ne zaman başlayacağı ve ne zaman biteceği sahibinin elinde olmayan bir hengamedir. Bir beklentidir. Ne olursa olsun sonunun her zaman bilindiği bir filmdir. Başrol oyuncusu her zaman ölür.Başlangıcı neşe, sonu hüzündür.

8. Cevap: Hayat deyince aklına ne geliyor?

Eski bir arkadaşınla çok soğuk bir havada mangal yakmak. Üşümek hem de çok üşümek... Isınmak için mangal ateşine ellerini yaklaştırmak o ateşin sıcaklığının yetmediği yerde ateş yakmak hem de eski bir teneke kutunun içinde.Sonra o ateşte ısınırken eski günlerden konuşmak... Gülmek gülebilmek.

Evet hayatın ne provası var ne de ikinci bir sahnesi....

9. Cevap: Hayat deyince aklına ne geliyor?

bence hayat.o anlardan haz duyabiliyorsan bazen üzülüp bazen seviniyorsan.yeri gelincede ağlıyabiliyorsan her anıyla hayat yaşamaya değer bence:)ayrıca maziye dalıp acısıyla tatlısıyla sende iz bırakmışsa işte bu izler hayatın ta kendisidir....önemli olan hayatta yaşadıkların olumlu olumsuz olaylardan ders alabilmektir.hayatta kalıcı olansa bence DOSTLUK TUR!!!!!!!!

10. Cevap: Hayat deyince aklına ne geliyor?

Seçimlerine göre mutlu veya mutsuz olabileceğin bir strateji uygulama alanı diyorum ben..Çünkü hayatımızı seçimlerimize göre yaşıyoruz.

11. Cevap: Hayat deyince aklına ne geliyor?

Secimlerine gore mutlu ve ya mutsuz olabilecegin bir strateji uygulama bence.cunku hayatinda her yaptigin sey sana bagli.ALLAH sadece sana yol gosteriyor,daha dogrusu bir kac tane yol,ama asil secimi sen yapiyorsun.artik kim nasil bir secim yapiyorsa, ona uyan bir hayat bekliyordur kendisini.hakkettigi gibi yasiyor herkes.benim dusuncem bu:p

12. Cevap: Hayat deyince aklına ne geliyor?

provası yapılmamış tek sahnelik oyun :)

13. Cevap: Hayat deyince aklına ne geliyor?

provası yapılmamış tek sahnelik oyun bnce:f40:

14. Cevap: Hayat deyince aklına ne geliyor?

Arkadaş Herkes icinde bulunduğu inanç evresine göre yorumlar hayatı Ondan Cok farklı görüsler ortaya cıkar ...
    Bana Göre ;
    Yaşadığım Hayat Çok ciddi bir hayat
    Farkında Degiliz Yada Farkındayız ama ;
    Bir güN Bana Herşeyin hesabini Soracakları Bir hayat
    Öğrenmem ve Öğrendiklerimle Yaşam tarzimi olusturmam gereken bir hayaT
    Kalpler Allahı bulmadıkca huzura eremez sözünün ne kadar dogru oldugunu yaşadıkca dogruladıgım bir hayat
    Birgün geldigim yere dönecegim bir hayat
    Onun Emir Yasaklarının gölgesinin altında yaşayıp Onun Rahmet denizinde Yüzdügüm Hayat
    Gerçek Aşkı Bulma imkanı Buldugum hayaT
    Onun Bana Kendinisini Bilme ve Tanıma imkanı verdiği Bir hayat

Hayat Namazla Ezan Arası kadar kısa bir hayat Gelin bu hayatı Bu Kainatın Ve bizim SAhibimizin istedigi gibi Yaşayalım Sonra Pişman olmayalıM Sonraki pişmanlık fayda vermiyecek çünkü

15. Cevap: Hayat deyince aklına ne geliyor?

Seçimlerine göre mutlu veya mutsuz olabileceğin bir strateji uygulama alanı

bence